Prijavljeni ste kot
10. sep. 2009
Vlada bo danes obravnavala odločitev nadzornega sveta Družbe za avtoceste v RS (Dars), da razreši upravo družbe s Tomislavom Nemcem na čelu. Hkrati naj bi za vršilko dolžnosti do izbire novega predsednika uprave Darsa imenovali zdaj prvo nadzornico družbe Matejo Duhovnik.
Ni res, da so vsi enaki. To vem, ker poznam tudi nekaj pokvarjencev. Finance
9. sep. 2009
Ukrepe, ki jih je vlada predlagala, "razumemo, jim ne nasprotujemo, si pa želimo, da bi vlada s sindikati našla rešitev v socialnem dialogu", je danes povedal predsednik Odbora Strokovnega sveta SDS za javno upravo Gregor Virant. Ob tem pa je opozoril, da maso plač v javnem sektorju zvišuje tudi povečevanje števila zaposlenih.
Nadzorni svet Nove Ljubljanske banke (NLB) je na današnji seji za novega predsednika uprave največje slovenske banke imenoval Boža Jašoviča. Vodenje banke bo prevzel 1. oktobra, do takrat pa bo na čelu banke Draško Veselinovič.
Predsednik SDS Janez Janša je glede ankete Dela, v kateri 32 odstotkov vprašanih meni, da je v poslu s patrijami prejemal podkupnino, poudaril, da to priča "o moči neokomunističnega propagandnega stroja v Sloveniji in potrjuje znano ugotovitev, da je laž nesmrtna duša komunizma", saj tudi po enem letu ni nihče predstavil niti najmanjšega dokaza.
Ljubljansko okrajno sodišče je zavrnilo ugovor Dnevnika zoper začasno odredbo, s katero je omejilo poročanje Dnevnika o poslovni preteklosti Pierpaola Ceranija, so sporočili z Dnevnika. Ob tem dodajajo, da uredništvo Dnevnika in družba Dnevnik kljub temu vztrajata pri stališču, da poročanje ni posegalo v osebnostne pravice Ceranija.
Presenečen sem, da je v Sloveniji manjša svoboda tiska kot v Italiji, saj naši mediji očitno ne smejo niti povzeti tistega, kar so objavili italijanski mediji in jim tega v Italiji niso sodno prepovedali. Dnevnik
8. sep. 2009
Državni zbor je zaključil tudi razpravo o noveli zakona o vojnih grobiščih, ki so jo v DZ vložili poslanci koalicije in SLS. Po priglašeni časovnici bi morala razprava trajati dobre tri ure, ker pa so poslanci SDS tudi to točko seje obstruirali, se je razprava končala že po predstavitvi stališč poslanskih skupin.
Nekdanjim poslancem, ki po zakonu o poslancih prejemajo nadomestilo plače, regres ne pripada, saj tudi pravice do letnega dopusta ne morejo imeti, je danes dejal predsednik državnega zbora Pavel Gantar. Gantar je zato mandatno volilni komisiji predlagal, naj s sklepom ugotovi, da morajo nekdanji poslanci, ki so regres prejeli, le-tega vrniti.
Poslanke in poslanci so na izredni seji začeli z razpravo o predlogu Resolucije o podpori resoluciji Evropskega parlamenta o evropski zavesti in totalitarizmu, ki jo je ta sprejel 2. aprila letos. Podporo resoluciji predlagajo poslanci SDS in SLS, DZ pa naj bi njeni obravnavi namenil dobrih šest ur.
Intervju programskega direktorja TV Slovenija Jožeta Možine za Reporter odmeva tudi v Delu, kjer se je na njegove izjave odzvala tudi ministrica za kulturo Majda Širca.
Prav vseeno je, ali ima prav minister za finance, ki trdi, da bi se prihodki povečali za 16 milijonov evrov, ali minister za gospodarstvo, ki trdi, da bi se zmanjšali za 20 milijonov evrov. Številke, ki jih omenjata, so zanemarljive. Delo
7. sep. 2009
Ministrska ekipa je danes sindikatom javnega sektorja predstavila splošen ekonomski položaj v državi in predloge za zamrznitev plač javnih uslužbencev. Odgovor sindikatov pričakujejo v desetih dneh, kot osnovno izhodišče pa si je vlada pri pripravi dvoletnega proračuna postavila, da obseg mase bruto plač v letu 2010 ostane enak kot letos.
Sodnica reškega županijskega sodišča Ika Šarić je 37-letnega Kristjana Kamenika v Reki obsodila na osem let zapora, poročajo mediji. Sodnica je po poročanju portala Delo.si prepričana, da je Kamenik iz Bosne tihotapil heroin na Hrvaško in na Reki ustvaril mrežo preprodajalcev, ki je drogo od novembra 2007 do marca 2008 preprodajala odvisnikom.
Predvidoma še v tem tednu bo nov sestanek o reševanju Mure, na katerem bodo sodelovali nekateri ministri, predstavniki sindikata in najpomembnejši lastniki Mure, so se dogovorili na današnjem srečanju sindikata in predstavnikov vlade v Ljubljani. Rešitev je treba najti čim prej; že oktobra bo stanje precej drugačno, pravi gospodarski minister.
»Trdim, da je politiko možno izgnati iz tega ’raja’, prav tako nevednost. Menim, da v organih upravljanja ne morejo sedeti ljudje, ki so izbrani s ’plonk’ listki po meri oblasti, ne pa po meri poznavanja medija. Zato morajo biti zagotovljene njihova neodvisnost, strokovnost in tudi zastopanost različnih družbenih skupin.Res je, odnos med oblastjo in mediji je bil vedno izjemno občutljiv, toda takega poseganja politike v medijski prostor, kot smo mu bili priča v zadnjih letih, pa v vsem obdobju demokratične ureditve v Sloveniji še ni bilo.« Nekako tako se je za Sobotno prilogo osrednjega časopisa, kjer se za potrebe gospodarjev vsak teden trudi ena od manjših Delovih črnih vdov, Irena Štaudohar, izrazila Majda Širca. Dolgo poved je uperila kot prapor, dvigajoč se nad vojsko, nanovačeno z vseh vetrov za spremembe zakona o RTV, zakona, ki je bil eden od redkih izglasovan na referendumu.