Prijavljeni ste kot
25. okt. 2010
Zmaga temnopoltega kandidata Petra Bossmana na županskih volitvah v Piranu je za tuje medije najzanimivejši del drugega kroga lokalnih volitev v Sloveniji. "Obama iz Pirana" imenujejo zdravnika iz Gane, ki je prvi črni župan v vzhodni Evropi.
Volivke in volivci so v drugem krogu lokalnih volitev izvolili 73 novih županov slovenskih občin, v občini Mirna Peč pa bo zaradi izenačenega izida zmagovalca določil šele žreb. Najuspešnejši so bili tudi tokrat neodvisni kandidati, med izvoljenimi župani pa je pet žensk.
24. okt. 2010
KAZALO Zgodba z naslovnice Pahorjev tajkunski par Simona Dimic, šefinja Pahorjevega kabineta, je nesramno obogatela. Razkrivamo vplivne člane njenega omrežja. IME TEDNA Roko Žarnić SLOVENIJA Hibrid s piščalko Tujci v slovenskem »morju« Vriskov mlekarski čira čara Druga Jankovićeva snaha PRO&CONTRA Bo iPad rešil tiskane medije? Zvone Štor in Uroš Urbanija GLOBUS Predsednik krvavih rok Panorama REPORTAŽA Pecs TEHNIKA Najdaljša luknja na svetu KULTURA Več kot le knjige FILM Stvarnik in hudič ESTRADA Poligraf: Simona Vodopivec Delavni estradniki KOLUMNE Vinko Vasle: Lopovi in junaki Boštjan M. Turk: Molk glasnih Saša Veronik: Znanje proti neokusnemu okusu Zlata Krašovec: Čas brezumja INTERVJUJI ALEŠ HAUC, generalni direktor Pošte Slovenije MIHA BREJC, pisec romana Igralec ragbija JURE ZDOVC, trener Uniona Olimpije
V drugem krogu županskih volitev je bilo izvoljenih največ neodvisnih županskih kandidatov. Med političnimi strankami je največ županov dobila SDS, stranka z največ župani v obeh krogih pa še vedno ostaja SLS. Po neuradnih podatkih je bilo na županske položaje danes izvoljenih pet žensk, tako da bomo v Sloveniji imeli deset županj.
Ekskluzivno objavljamo zgodbo, ki je zrušila odgovornega urednika Slovenskih novic Marjana Bauerja. Bauer naj bi skušal na zasebne račune speljati oglaševalski denar, na katerega je računalo Delo.
Devetnajstletna Maxime Pikula je omrežila Damjana Jankovića. Podjetna gimnazijka si od zveze s sinom ljubljanskega župana veliko obeta.
V času te vlade se politični pritiski neverjetno stopnjujejo, je kritičen Aleš Hauc, generalni direktor Pošte Slovenije. Hauc pojasnjuje ozadje vladnega problematiziranja njegove plače v višini 9.400 evrov bruto. Pri tem ministrstvo za gospodarstvo na čelu z ministrico Darjo Radić iz Zares deluje usklajeno z nekaterimi mediji, vlada je pred kratkim zaradi njegove domnevno nezakonito visoke plače celo zamenjala nadzornike Pošte. Politični pritiski nanj trajajo že od volitev leta 2008 in se stopnjujejo. Hauc poudarja, da ves čas dela uspešno in zakonito, tudi v kriznih letih ima Pošta visok dobiček. Opozarja, da je vlada nedavno sprejela osupljiv sklep, da mora Pošta v proračun iz lanskoletnega bilančnega dobička vplačati kar 23 milijonov evrov, ne da bi kdo vodstvo družbe sploh vprašal, kaj bo to pomenilo za njihov razvoj. Odstopiti z mesta generalnega direktorja ne namerava v nobenem primeru, zaradi pristranskega poročanja pa razmišlja o tožbi proti POP TV oziroma Pro Plusu.
Razkrivamo vplivne člane omrežja Simone Dimic, zdaj že bivše šefinje Pahorjevega kabineta. Medtem ko večino državljanov pesti gospodarska kriza, sta Dimičeva in njen partner Roman Horvat postala premožen par, dobila ugodne kredite, kupila stanovanje in hišo ter najela jahto.
Premiera Hrvaške in Slovenije, Jadranka Kosor in Borut Pahor, se nista dogovorila o ničemer, razen da se bosta državi pogovarjali v Baslu. Tako nista izpolnila obljub z Bohinja o rešitvi problema Ljubljanske banke v treh mesecih, ker omenjeni rok poteče v enem tednu, danes komentira zagrebški Jutarnji list.
Med vojno na Hrvaškem je bil Petar Damjanić tiskovni predstavnik vojnega hudodelca Milana Martića, danes pa živi v Ljubljani, dela na agenciji Kliping in vodi projekt dopolnilnega pouka v srbskem jeziku za osnovnošolce. Mednarodno sodišče v Haagu je nekdanjega predsednika samozvane Republike Srbske krajine, Milana Martića, zaradi vojnih zločinov in zločinov proti človečnosti pred tremi leti obsodilo na 35 let zaporne kazni.
23. okt. 2010
Danilo Slivnik pravi, da je bilo 200.000 evrov posojila, ki ga je lani dobil od Dela, pridobljenih na transparenten način. Gre za poskus neumne diskreditacije, ocenjuje današnje poročanje Večera o pridobitvi kredita.
Skupina 51 podpisnikov iz kroga Nove revije je ustavnemu sodišču poslalo apel za razveljavitev odloka, s katerim je ljubljanski mestni svet poimenoval Titovo cesto. Podpisniki se sklicujejo na preambulo Temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije, v kateri je izrecno zapisano, da nekdanja Jugoslavija ni bila pravno urejena država in da so se v njej hudo kratile človekove pravice. Med kratitvami človekovih pravic so izrecno navedeni povojni poboji, politično motivirani sodni procesi, koncentracijska taborišča, represija tajne politične policije, kadriranje komunistični partiji zvestih kadrov na vsa področja javnega življenja in onemogočeno ustvarjalno življenje mnogim, ki so morali zaradi tega pobegniti iz države.
22. okt. 2010
Na seznamu upnikov propadlega Vegrada je med drugimi tudi Electa Inženiring v lasti Jankovićev. Skupaj je Vegradovih dolgov za 194.961.405,42 milijonov evrov. Največji upnik (23.909.641,30 evrov) je podjetje Vedela Nepremičnine iz Izole.
Šefinja kabineta predsednika vlade Simona Dimic je odstopila s svojega položaja, so pravkar sporočili iz kabineta predsednika vlade. V kabinetu predsednika vlade za zdaj ne komentirajo odstopa. Objavljamo njeno odstopno izjavo.
Sojenje v zadevi Čista lopata se je končalo še pred branjem obtožnice. Zagovorniki osmerice obtoženih v zadevi so namreč zahtevali izločitev po njihovem mnenju nezakonito pridobljenih dokazov in senata, nekateri zagovorniki pa so zahtevali tudi izločitev tožilke Brede Pogorelec, o čemer se mora tožilstvo zdaj izjasniti.
Na ljubljanskem okrožnem sodišču se je začelo sojenje v primeru Čista lopata. Na obravnavo je prišlo vseh osem obtoženih, vendar nihče od njih pred začetkom sojenja ni želel dajati izjav. Zagovorniki nekaterih obtoženih so še pred sojenjem zahtevali izločitev nezakonito pridobljenih dokazov in senata.
21. okt. 2010
Simona Dimic ni bila edina vplivna oseba, katere hišo smo gradili, pravijo Vegradovi delavci. Še vedno znamo narisati načrt hiše Dimičeve, dodajajo, pri delu pa nas je nadzoroval njen partner Roman Horvat, so za TV Slovenija povedali delavci, ki so sodelovali pri obnovi hiše šefinje kabineta predsednika vlade. Delavci bi morali uradno delati na gradbišču Celovški dvori, a so jih skupaj z materialom preusmerili v Murgle, kjer so delali na hiši Dimičeve.
V NSi so premiera Boruta Pahorja pozvali, naj Dimičevo razreši ter tako zavaruje družbene standarde. Podpredsednik Zares Franco Juri pa ocenjuje, da zadeva kaže na razsežnosti, do katerih politiki ne smejo ostati indiferentni. Pahor medtem vztraja, da Dimičevi še vedno zaupa in čaka, da zadevo raziščejo pristojni organi.