Prijavljeni ste kot
27. okt. 2010
Proti zakonu o RTV Slovenija sta glasovala tudi dva poslanca SD, Julijana Bizjak Mlakar in Andrej Magajna. Zaradi groženj, ki jih je omenil ob tretji obravnavi zakona, Magajna napoveduje izstop iz poslanske skupine, o čemer namerava podrobneje govoriti danes na novinarski konferenci.
26. okt. 2010
Premier Borut Pahor je v oktobrski anketi Vox Populi dosegel najaslabšo uvrstitev v tem tisočletju. Med strankami še vedno vodi SDS, stavka sindikatov javnega sektorja pa se je po mnenju večine vpršaanih končala brez zmagovalca.
Poslanski skupini SDS in SNS ter poslanec SD Andrej Magajna so vložili zahtevo za razpis zakonodajnega referenduma o zakonu o Radioteleviziji Slovenija (RTVS), so sporočili iz poslanske skupine SDS. Razveljaviti želijo 20. oktobra sprejeti Zakon o RTV.
Milan Kučan se je ob predsedniških volitvah leta 1992 volivcem predstavljal z brezplačnikom Predsednik, ki ga je na sumljiv način izdal Studio Marketing, čigar tedanje vodstvo je finančno podporo Kučanu ocenilo kot naložbo, spominja SDS pred novo sejo preiskovalne komisije DZ o brezplačnikih.
V večini koalicijskih poslanskih skupin poudarjajo, da očitki SDS na račun kandidata za predsednika vrhovnega sodišča Branka Masleše na njihovo odločitev o tem, ali ga bodo podprli, ne bodo vplivali. Opozicija je zadržana. Z ministrstva za pravosodje pa so sporočili, da pravosodni minister Aleš Zalar zadeve za zdaj ne bo komentiral.
Slovenija je letos po indeksu zaznave korupcije med 178 državami sveta ohranila 27. mesto, pri čemer je indeks 6,4 točke nekoliko slabši kot lani, saj je padel za 0,2 odstotne točke. Padec je odraz dejanskega stanja, se pa razmere na papirju in tudi v praksi izboljšujejo, ob tem ugotavlja predsednica društva Integriteta Simona Habič.
V največji opozicijski stranki SDS so na "tujo javnost" naslovili javno pismo, v katerem opozarjajo na po njihovem mnenju spornega kandidata za predsednika vrhovnega sodišča Branka Maslešo. "Smo pred vrnitvijo v pravni sistem totalitarnega režima," menijo. Masleša je za časnik Dnevnik očitke iz pisma označil za neutemeljene.
Da Simoni Dimic, šefinji kabineta predsednika vlade Boruta Pahorja, »strežejo po življenju« in da bo prišla na vrsto takoj po lokalnih volitvah, smo v Reporterju napovedali že pred mesecem. Dimičeve ni odnesla opozicija, Pahorjevo desno roko so odnesli partnerji v vladni koaliciji. Iz meseca v mesec je bilo vedno več tistih, ki jim je šefinja premierjevega kabineta zrasla čez glavo. Vpliv, ki ga je imela tako na Pahorja kot na kadrovanje po podjetjih, kjer ima še vedno lovke država, je bil kar velik. Za tiste koalicijske partnerje, ki jim je v zadnjih dveh letih prekrižala načrte, očitno prevelik. Ko je Dimičeva v petek odstopila, je bilo kar precej srečnikov v Zares, LDS in v Pahorjevi SD.
Simona Dimic naj ne bi bila več zaposlena v kabinetu predsednika vlade in je takorekoč brezposelna, je poročala Pop TV. Komisija za preprečevanje korupcije je Dimičevo, nekdanjo vodjo kabineta predsednika vlade, tudi že povabila na pogovor. Po neuradnih podatkih zaslišanja Simone Dimic in njenega partnerja Romana Horvata ne izključuje niti policija.
25. okt. 2010
Atlet Primož Kozmus, olimpijski prvak v metu kladiva, se po enoletnem premoru vrača na atletska prizorišča. Kot je sam dejal, je ta odločitev tlela v njegovi glavi že od poletja, ko je uredil nekaj zasebnih reči in začutil, da pogreša tekmovanja.
Atlet Primož Kozmus bo skušal ubraniti v Pekingu osvojeno zlato medaljo v metu kladiva, so danes sporočili iz kabineta predsednika vlade Boruta Pahorja. V domači Brestanici je Kozmus zadnje leto vodil svoj hostel. Se je tako hitro naveličal atletskega pokoja ali so v ozadju finančni motivi?
Simono Dimic bo po odstopu z mesta vodje kabineta predsednika vlade začasno nasledila njena dosedanja namestnica Jadranka Gustinčič. Premier Borut Pahor je Gustinčičevo danes imenoval za vršilko dolžnosti vodje svojega kabineta, to funkcijo pa bo opravljala do imenovanja nove vodje kabineta.
Poslanska skupina SNS je na vlado danes naslovila pisno poslansko vprašanje, v katerem jo sprašuje, kdo je premieru Borutu Pahorju dal mandat, da se je na sobotnem srečanju s hrvaško premierko Jadranko Kosor dogovarjal o skupnem nadzoru zračnega prostora.
Žal mi je mesta, ker pričakujem štiri leta ponovnega nazadovanja, Kranja pa v prihodnjih štiri letih ne vidim kot nosilca razvoja v regiji. STA