Prijavljeni ste kot
9. nov. 2010
Premier Borut Pahor od opozicije glede reform, ki jih pripravlja koalicija, ne pričakuje slepe podpore, temveč razumevanje, zakaj se je vlada odločila zanje. Kot je poudaril v današnji izjavi za medije pred petkovim vrhom slovenske politike o strukturnih in javnofinančnih reformah, od opozicije obenem pričakuje, da reform ne bo ovirala.
Problem stanja v pravosodju bo SDS pripeljala pred poslance, ali z izredno sejo ali pa z interpelacijo zoper pravosodnega ministra Aleša Zalarja, je napovedal poslanec SDS Vinko Gorenak. Ponovil je očitke zoper kandidata za predsednika vrhovnega sodišča Branka Maslešo, medtem ko v poslanskih skupinah SD in LDS vztrajajo pri podpori kandidatu.
Na RTV Slovenija se obeta gonja zoper novinarje, ki niso po volji vladajoče koalicije, svari Združenje novinarjev in publicistov (ZNP). Ti novinarji so moteči zaradi kritičnega pogleda na aktualno dogajanje ali razkrivanja zločinov iz preteklosti, novi zakon o RTV pa naj bi oblastnikom olajšal njihovo odstranitev, opozarjajo v ZNP.
Parlament je zelo veren presek interesov in mentalitet slovenske družbe, je na današnjem strokovnem srečanju o prihodnosti parlamentarne demokracije povedal predsednik DZ Pavel Gantar. Kot je pojasnil, parlamenta ljudje velikokrat ne marajo prav zato, ker jim kaže, kakšni so sami in ne le, kakšni so poslanci.
Soboški tožilec Robert Stojko naj bi zaradi iger na srečo zašel v visoke dolgove, zato si je poskušal pomagati s podkupninami, poroča Pomurje.net. Stojko sicer tudi po pritožbi na odločitev višjega sodišča ostaja v priporu. Bil naj bi v slabem psihofizičnem stanju.
Predsednik DZ Pavel Gantar je v ponedeljek obvestil DZ in nekatere druge organe, da je ustanovljena poslanska skupina nepovezanih poslancev, so danes sporočili iz DZ. Pristopne izjave k poslanski skupini nepovezanih poslancev so podali Andrej Magajna, Vili Rezman in Franc Žnidaršič, ki je tudi vodja poslanske skupine, njegov namestnik je Magajna.
8. nov. 2010
Milan Kučan spada v muzej komunistične Jugoslavije, v Mladi Sloveniji, podmladku Nove Slovenije, komentirajo imenovanje bivšega predsednika Kučana za Pahorjevega odposlanca v BiH. Gre za negativno presenečenje s strani predsednika vlade, menijo v MSi in izpostavljajo, da je bil Kučan "podpornik in politični sopotnik tistih, ki so v Jugoslaviji sistematično kršili človekove pravice, zatirali medijsko svobodo, obsojali ljudi na politično montiranih sodnih procesih in onemogočali razvoj demokracije v tej regiji". Uradno bo Milan Kučan posebni svetovalec predsednika vlade za ugotovitev možnosti izvedbe ustavnih reform v Bosni in Hercegovini.
V dveh letih ta vlada namreč žal ni pokazala konstruktivnega oz. omembe vrednega pozitivnega dosežka. rtvslo.si
Kranjsko okrožno sodišče je nekdanjega župana Tržiča Pavla Ruparja zaradi zlorabe uradnega položaja in pravic obsodilo na šest mesecev pogojne kazni ob triletni poskusni dobi. Prav tako mora občini Tržič v šestih mesecih vrniti protipravno pridobljenih 2460 evrov, plačati pa mora še obresti in stroške postopka.
Navkljub pomislekom javnosti in obremenilnem pričanju ustavnega sodnika Jana Zobca je pravosodni minister Aleš Zalar Branka Maslešo imenoval za kandidata za predsednika vrhovnega sodišča. Zobec je Masleši očital nasprotovanje slovenski osamosvojitvi in navdušenje nad umsrtitvijo prebežnika na nekdanji jugoslovanski italijanski meji. Kritiki Masleše so tudi opozorili, da je bil med sodniki, ki so zadnji v nekdanji Jugoslaviji izrekli smrtno kazen, za katero je tudi sam glasoval.
Najslabše ocenjeni minister v anketi Dela je visokošolski minister Gregor Golobič. V anketi so sodelujoče spraševali, kako po dveh letih ocenjujejo delovanje vlade kot celote, kako delo premiera Boruta Pahorja in kako delo posameznih ministrov v vladi. Največ vprašanih je menilo, da je vlada delala srednje dobro, podobno se je odrezal Pahor. Med ministri je na vrhu lestvice Samuel Žbogar.
Branko Masleša postaja simbol vladajoče politike. Za nekoga, ki je »izbran« in so mu vrhovni sodniki dali podporo z zavestjo, da je »politično maziljen«, bo oblast naredila vse, da ga na izbrano mesto tudi postavi.
Minister za pravosodje Aleš Zalar bo danes sporočil odločitev glede kandidata za predsednika vrhovnega sodišča Branka Masleše. V zadnjem času je bilo sicer v javnosti precej polemik o primernosti kandidata, ki se je kot edini prijavil na tretji javni poziv Sodnega sveta za to mesto. O kandidaturi bo na predlog ministra odločal še DZ.
7. nov. 2010
KAZALO Zgodba z naslovnice Omrežje vrača udarec Poslancu Andreju Magajni so iz maščevanja podtaknili pedofilsko afero IME TEDNA Aleš Zalar SLOVENIJA Očiščen teren pred prostimi strelci PRO&CONTRA Digitalizacija televizije: Matjaž Vizjak in Roman Volčič SLOVENIJA Najbogatejši pod Triglavom Afera Branko Masleša Čistilci medijske kanalizacije Daj-dam Jankovića s Pavčkom PISMA IN ODGOVORI GLOBUS Kazen za zapravljivce Panorama REPORTAŽA Palau ARHITEKTURA Brezčasna izraznost KULTURA Vzgoja za prihodnost FILM Terapija s krvjo ESTRADA Poligraf: Slavko Ivančić Obletnica Ypsilona KOLUMNE Boštjan M. Turk: Seks z (napihnjenim) Obamo Vinko Vasle: Kako se znebiti sovražnika! Klemen Jaklič: Hrastar proti Janši Saša Veronik: Francoska kmečka kuhinja Igor Guzelj: Ne blatite mi komunizma! INTERVJUJI EVA IRGL, poslanka SDS ANDREJ BRGLEZ, strokovnjak za varno vožnjo KRISTINA OBERŽAN, pevka jazza
Mirko Tuš je še vedno vodi pred drugimi milijonarji, čeprav se je njegovo premoženje močno zmanjšalo. Lestvica najbogatejših v Sloveniji je za nekatere prekletstvo, drugim v čast. Nabor najpremožnejših, na podlagi zbranih podatkov revije Manager, v teh kriznih časih še priliva olja na ogenj besa in razočaranj običajnih državljanov, čeprav so slovenski multimilijonarji reveži v primerjavi z nekaterimi svetovnimi kapitalisti. Na vrhu lestvice je kljub finančnim težavam tudi letos Mirko Tuš, ki je za razvejenim holdingom Tuš. Njegovo premoženje so ocenili na 196,2 mio evra. Za njimi sta se uvrstila Igor Lah in Darko Horvat.
Upokojeni generalmajor Marijan F. Kranjc je spregovoril o streljanju prebežnikov na jugoslovanskih mejah, ki je navdušilo kandidata za vrhovnega sodnika Branka Maslešo.
Ljubljanski župan Zoran Janković še naprej klientelistično upravlja javni denar. Snuje nov nepremičninski podvig, s katerim bi pomagal Viator &Vektorju oziroma Zdenku Pavčku, tajkunu v težavah. Remizo Ljubljanskega potniškega prometa (LPP) v Šiški namerava prodati in namesto te za potrebe LPP kupiti zemljišče Viator &Vektorja na Rudniku.