Na paciente psihiatrije v Mariboru streljali dijaki iz Dijaškega doma: eden je že trajno izključen
Minister za vzgojo in izobraževanje Darjo Felda ter glavni inšpektor za šolstvo Simon Slokan sta v izjavi za javnost obžalovala dogodek v Mariboru, v katerem so dijaki Dijaškega doma Lizike Jančar z zračno puško lažje poškodovali štiri paciente mariborske psihiatrije. Po besedah Felde so vse pojavne oblike nasilja v šolskem prostoru nesprejemljive.