Prijavljeni ste kot
11. feb. 2020
Po različnih koncih Slovenije ocenjujejo stanje po vetrolomu sredi prejšnjega tedna in v začetku tega. V prvem neurju je v gozdovih po prvih ocenah padlo za okoli 100.000 kubičnih metrov drevja, v ponedeljkovem naj bi bila škoda nekoliko manjša. Zaradi grožnje nadaljnjega razvoja lubadarja se mora sanacija čim prej nadaljevati.
10. feb. 2020
Delo in vsakršno drugo gibanje v gozdu je v teh vetrovnih dneh izjemno nevarno, opozarjajo v Zavodu za gozdove Slovenije. Zadrževanje v gozdu zato odsvetujejo. Minuli teden sta pri delu v zasebnem gozdu umrla dva človeka, najmanj dva pa sta se poškodovala, so sporočili.
Močan veter predvsem na vzhodu države podira drevesa, motena je oskrba z elektriko. Na cesti Dravograd-Maribor je pri Podvelki okoli 5. ure drevo padlo na vozilo, 52-letni voznik je na kraju nesreče umrl. Zaradi nevarnosti, da se podre še kakšno drevo, bo cesta do umiritve razmer zaprta, so sporočili iz Policijske uprave Celje.
Po napovedih Agencije RS za okolje (Arso) se bo ponoči krepil jugozahodni veter, najmočneje pa bo pihal danes čez dan. Najmočnejši sunki bodo v vzhodni in severovzhodni Sloveniji, kjer so zlasti na višjih legah verjetni vetrolomi večjih razsežnosti. Arso je zato za celotno državo izdal oranžno opozorilo.
4. feb. 2020
Ponekod po državi se pojavljajo neurja in močan veter, ki na ceste podira drevesa in nanaša predmete. Tako je zaradi podrtega drevesa močno oviran promet na štajerski avtocesti med Framom in Slovensko Bistrico v smeri Ljubljane, cesta Ruše-Puščava pri Činžatu pa je zaprta, piše na spletni strani Prometno-informacijskega centra za državne ceste.
30. okt. 2018
Močan veter, ki spremlja vremensko fronto čez Slovenijo, po prvih podatkih ni povzročil obsežnih poškodb v gozdovih, je za STA dejal direktor zavoda za gozdove Damjan Oražem. Poškodbe drevja se bodo kljub temu merile v 100.000 kubičnih metrih, o poškodbah poročajo s Koroške, Solčavske, Zgornje Gorenjske in vzhodnega dela Snežniškega masiva.
29. okt. 2018
Meteorologi za danes napovedujejo buren prehod vremenske fronte z obilnim dežjem in močnim vetrom. Veter bo najmočnejši pozno popoldne, zvečer in ponoči, zato je Arso za zahodno in osrednjo Slovenijo izdal rdečo stopnjo ogroženosti. Ob vetrovih tudi do 120 kilometrov na uro bo predvsem na Primorskem in Notranjskem velika nevarnost vetroloma.
26. okt. 2018
Vremenoslovci Arsa opozarjajo na burno vremensko dogajanje v prihajajočih dneh. Tudi na Upravi RS za zaščito in reševanje opozarjajo, da bodo do ponedeljka padavine naraščale, močnejše bodo predvidoma v zahodni, južni in osrednji Sloveniji. Pihal bo tudi močan veter.
7. okt. 2018
Na Koroškem, ki je bilo med najbolj prizadetimi območji v lanskem vetrolomu, sanacija gozdov poteka po pričakovanjih. Doslej je bila uspešnejša v zasebnih gozdovih, kjer so do druge polovice septembra sanirali 91 odstotkov poškodovanih gozdov, v državnih pa 71 odstotkov, je za STA pojasnil vodja slovenjgraške območne enote ZGS Milan Tretjak.
25. dec. 2017
Zadnji vetrolom je na Koroškem poškodoval za najmanj 240.000 kubičnih metrov drevja, kažejo zadnje ocene slovenjgraške območne enote Zavoda za gozdove Slovenije.
24. dec. 2017
Potem ko je vetrolom pred nekaj tedni povzročil veliko škode tudi na priljubljenem ljubljanskem Rožniku, je sanitarna sečnja na parcelah v lasti občine že končana.
24. jul. 2017
Posledice vetroloma, ki je spremljal nedeljsko neurje na območju Črne na Koroškem, danes pregledujejo predstavniki Zavoda za gozdove Slovenije (ZGS).