Prijavljeni ste kot
26. mar. 2021
Mestna občina Ljubljana (Mol) je objavila javno naročilo za obnovo in izgradnjo Centra Rog. Ocenjene vrednosti naročila Mol ni objavila, ponudbe pa bodo odpirali 23. aprila. Center Rog bo Mol gradila na območju nekdanje tovarne Rog, ki jo je prevzela v posest januarja. Dejanje so pospremili protesti uporabnikov nekdanje tovarne Rog.
8. feb. 2021
Po tem, ko je Mestna občina Ljubljana izpraznila tovarno Rog ,se postavlja vprašanje, kam bodo šli izgnani rogovci. V Avtonomnem kulturnem centru Metelkova mesto, kjer so nekateri nekoč že bili, so nezaželeni.
7. feb. 2021
Potem, ko smo pri Reporterju razkrili lokacijo v Mostah, kamor bi se lahko preselili pred kratkim deložirani uporabniki »avtonomne tovarne Rog«, je mestna oblast stavbo zaščitila, s čimer želijo onemogočiti vstope vanjo.
31. jan. 2021
Po 15 letih »Avtonomne Tovarne Rog« sredi Ljubljane se je zgodba pred kratkim končala. Ljubljanski župan Zoran Janković je s pomočjo varnostne službe zasedel poslopja nekdanje tovarne koles Rog in »uporabnike« izgnal. Vprašanje je, kam se bodo razni alternativci, umetniki, pa tudi brezdomci in narkomani zatekli zdaj.
27. jan. 2021
Mestna občina Ljubljana (Mol) je pred tednom dni prevzela v posest območje nekdanje Tovarne Rog, ker želi na mestu nekdanje tovarne zgraditi Center Rog. Z Mola so sporočili, da so z območja Roga doslej odpeljali 42,9 ton smeti, policijo pa so obvestili glede najdbe koles, večje količine novih gospodinjskih aparatov in drog.
24. jan. 2021
Po zasebi Roga so mu hrbet obrnili vidni pristaši, ki so prepozno ugotovili, da je Janković predvsem brezobzirni kapitalist. Zakaj se je moral zgoditi Rog, da je Svetlana Makarovič ugotovila, kdo je v resnici Janković?
23. jan. 2021
Nasprotniki rušitve nekdanje tovarne Rog in izselitve uporabnikov iz poslopja so svojo jezo včeraj izrazili na protestu. Ob 18. uri so se zbrali na Prešernovem trgu, nato odšli do mestne hiše in Roga. Z vzkliki in napisi so sporočili, da so proti diktaturi kapitala in da Roga ne dajo za gradbeno jamo. Policija je pri varovanju uporabila solzivec.
21. jan. 2021
Potem ko je Mestna občina Ljubljana v torek v posest prevzela nekdanjo tovarno Rog, kar so pospremili protesti, se je danes na dogajanje odzval župan Zoran Janković. Kot je dejal, ob 7. uri v Rogu ni bilo nikogar. Kasneje so se začeli zbirati podporniki Rogovcev in Rogovci na Trubarjevi cesti, ki so poskušali nasilno vstopiti na območje Roga.
Vsestranska umetnica Svetlana Makarovič je sporočila, da se zaradi torkovega dogajanja v nekdanji tovarni Rog odpoveduje nazivu častne meščanke Ljubljane. Kot je dejala za STA, je "globoko prizadeta in ogorčena nad neobzirno in surovo deložacijo stanovalcev Roga, še posebej zato, ker so bile nasilja deležne tudi živali, ki so tam imele zavetja".
19. jan. 2021
Mestna občina Ljubljana (Mol) je danes prevzela v posest območje nekdanje tovarne Rog, kjer delujejo pripadniki avtonomne skupnosti in kjer namerava zgraditi Center Rog. Tako so zjutraj začeli rušitvena dela. Na območju so bili varnostniki in policija, ki je deset oseb pridržala. Uporabila je tudi prisilna sredstva. Ena oseba je poškodovana.
Na območju nekdanje tovarne Rog, kjer že leta živijo in ustvarjajo pripadniki avtonomne skupnosti, se je davi začela evikcija stanovalcev in obiskovalcev. Iz Mladinske aktivistične organizacije so sporočili, da varnostniki varnostne službe Valina iz stavbe vlečejo ljudi, policija pa jih pri tem straži. Na območju izvajajo gradbena dela. Po poročanju več medijev je policija uporabila tudi solzivec.
11. apr. 2018
Mestna občina Ljubljana (Mol) je motila posest rogovcev, ko je junija 2016 v nekdanjo tovarno Rog sredi noči poslala gradbince in varnostnike, da bi začeli rušiti, je po poročanju Dnevnika in Dela odločilo ljubljansko okrajno sodišče. Tožbo zaradi motenja posesti so proti Molu poleti istega leta vložili uporabniki nekdanje tovarne.
11. maj. 2017
Rogovci so tožili Mol zaradi motenja posesti, Mol pa je proti posameznim rogovcem vložil zasebno tožbo zaradi izselitve in izročitve v posest.