Prijavljeni ste kot
27. jul. 2023
Premier Robert Golob brani aktivnosti svoje partnerke Tine Gaber, ki poskuša preprečiti izlov nutrij na Ljubljanskem barju, in se pri tem sklicuje na 25 tisoč podpisov proti poboju teh živali, zaradi česar je po njegovem treba upoštevati glas nasprotnikov lova. Fizik Sašo Dolenc pa ob tem sprašuje, kako bi bilo, če bi civilna družba zbrala 25 tisoč podpisov za odpravo cepljenja otrok?
26. jul. 2023
Partnerka premierja Roberta Goloba Tina Gaber je na družbenih omrežjih objavila video »Resnično ozadje načrtovanega poboja nutrij«, v katerem je napadla dr. Huberta Potočnika z Biotehniške fakultete in mu očitala korupcijo.
21. jul. 2023
Nekdanji poslanki SDS in nekdanji učiteljici Mojci Škrinjar ne samo, da niso jasne podnebne spremembe, jasno ji ni niti vreme.
21. feb. 2023
»Že dolgo nismo bili priča tako neodgovorni izbiri gostov in tako lahkotnemu širjenju dezinformacij o življenjsko pomembnih vprašanjih,« se fizik, filozof in pisatelj Sašo Dolenc zgraža nad zadnjo oddajo Arena na TV Slovenija. Ginekologinja, psihiatrinja in odvetnik so bili namreč tiste avtoritete, ki so bile vabljene v oddajo predstavljat do cepljenja proti covidu skeptična stališča.
7. nov. 2022
Prvak SDS Janez Janša je publicistu in filozofu Sašu Dolencu očital laganje o pritiski vodstva RTVS na voditelja TV Dnevnika Sašo Krajnca. Dolenc je našel zanimivo primerjavo za Janšo.
19. jun. 2022
Kot ni dovoljeno kuriti ognja v naravi, ko je vse presušeno, tudi v medijih ne bi smeli širiti idej, za katere vemo, da niso resnične, a imajo hkrati močan škodljiv vpliv na ljudi, poudarja znanstvenik dr. Sašo Dolenc. Eden najbolj znanih slovenskih znanstvenikov se pogosto pojavlja v medijih in z vidika znanosti pojasnjuje stvari, ki smo jim priča v življenju. Po poklicu je fizik in filozof, pa tudi soustanovitelj ter urednik Kvarkadabre, vsem dobro znanega spletnega časopisa za popularizacijo znanosti.
28. jul. 2021
Več znanstvenikov je v minulih dneh opozorilo na nedoslednosti pri delovanju ARRS. Tujim recenzentom je agencija namreč v 68 primerih projekte posredovala le v slovenščini, čeprav so prijavitelji agenciji posredovali tudi angleško različico. Na ARRS so pojasnili, da vzrok za napako preiskujejo, vseh 68 prijav pa bodo vrnili v ponovno ocenjevanje.