Prijavljeni ste kot
18. feb. 2021
Predsednik Demokratske stranke Albanije Lulzim Basha s podporo slovenskega predsednika vlade za začetek pogajalskega procesa za vstop v EU.
17. feb. 2021
»Seveda, Lili Bayer je bila najeta, da ne pove resnice, citirala je večinoma neznane vire iz skrajne levice in namerno zanemarila vire z imeni in integriteto. To je Politico Europe, na žalost. Polaganje za preživljanje,« se je slovenski premier Janez Janša odzval na članek o njegovih pritiskih na medije v bruseljskem portalu Politico.
Predsednica SD Tanja Fajon je v današnjem sporočilu za javnost navedla, da ni razočarana nad rezultatom glasovanja o konstruktivni nezaupnici, saj da je pokazal politično realnost. Ocenjuje, da dejstvo, da poslanci SDS niso prevzeli glasovnic, kaže, da jih je strah in da za vlado 41 glasov ni začetek, temveč konec. "Janša ga čuti," meni Fajonova.
Ivo Hvalica, nekdanji poslanec SDS, o razpletu glasovanja o nezaupnici Janši
16. feb. 2021
Sodnica z okrajnega sodišča v Ljubljani Urška Klakočar Zupančič je še eden od kazalcev negativne selekcije v slovenskem sodstvu. Namesto, da bi se javno opravičila za svoje neprofesionalno ravnanje, je vložila kazensko tožbo zoper tistega, ki jo je razkril.
Potem ko je vlada Janeza Janše v ponedeljek uspešno prestala glasovanje o konstruktivni nezaupnici, bo danes nadaljevala z običajnim delom. Ministrska ekipa se tudi seje DZ o nezaupnici ni udeležila. Kot je premier zapisal po glasovanju v DZ, je za njo še en naporen delovni dan. Medtem je vse poslanske skupine ponovno povabil k sodelovanju.
Državni zbor na včerajšnji seji ni izglasoval konstruktivne nezaupnice predsedniku vlade Janezu Janši, saj kandidat koalicije KUL Karl Erjavec ni prejel 46 glasov poslancev.
15. feb. 2021
Premier Janez Janša je današnji dan, ko DZ ni izglasoval konstruktivne nezaupnice njegovi vladi, pospremil z zapisom na Twitterju. Zapisal je, da je za vladno ekipo še en naporen dan priprav na dve redni tedenski seji vlade. Medtem so se v DZ prešteli, KUL pa je dobila "pičlih 40 glasov".
Prvak DeSUS Karl Erjavec obžaluje, da je njegovo kandidaturo za predsednika vlade na glasovanju o nezaupnici vladi Janeza Janše podprlo le 40 poslancev. Pričakoval je boljši izid, saj je bilo pod prvim predlogom nezaupnice 42 podpisov. Po seji je ugotavljal, da čas še ni dozorel za spremembe. Zdaj se bo posvetil konsolidaciji DeSUS, napoveduje.
Vlada Janeza Janše je v DZ uspešno prestala glasovanje o konstruktivni nezaupnici. Kandidatu za predsednika vlade Karlu Erjavcu na tajnem glasovanju namreč ni uspelo zbrati dovolj glasov. Podprlo ga je 40 poslancev, sedem jih je glasovalo proti. Poslanci so sicer prevzeli 53 glasovnic, vse so bile vrnjene. Šest glasovnic je bilo neveljavnih.
Premier Janez Janša je predlagateljem konstruktivne nezaupnice iz KUL na seji DZ dejal, da zapravljajo čas in denar davkoplačevalcev. Prepričan je, da je aktualna vlada naredila bistveno več od prejšnje, in to v bistveno krajšem času in težjih pogojih pandemije. "Slovenski državljani to vedo, tudi čutijo v žepih," je prepričan.
Kandidat za predsednika vlade Karl Erjavec je v predstavitvi programskih zasnov vlade na seji DZ izpostavil, da bo nova vlada krepila zaupanje v vse tri veje oblasti, v stroko in v znanstveno dokazana dognanja. Politika nove vlade bo usmerjena v krepitev zaupanja državljanov, njen cilj pa bo "narediti Slovenijo zopet normalno državo", je dejal.
DZ bo na današnji seji razpravljal in odločal o konstruktivni nezaupnici s kandidatom za predsednika vlade Karlom Erjavcem. Za uspeh nezaupnice vladi Janeza Janše, ki so jo vložile LMŠ, SD, Levica, SAB in DeSUS, sodeč po javnih izjavah ni potrebnih 46 glasov. Pričakovati je ostro razpravo, glasovanje se obeta v poznih večernih urah.
14. feb. 2021
Že od oktobra v državnem zboru čaka zakon, s katerim bi osem agencij oziroma regulatorjev po željah predsednika vlade in predlagatelja ministra za gospodarstvo združili v dve. Sledile bi menjave v vrhu regulatorjev.
Oblast je na remontu: dva scenarija prenove vlade. Če v ponedeljek ne bo padla Janševa vlada, naj bi Janša pometel z nekaterimi ministri. Pišemo tudi o ključni vlogi Igorja Zorčiča pri brzdanju SMC in reševanju Janeza Janše.
Prvak SDS Janez Janša je v nagovoru ob 32. obletnici stranke označil SDS za politično silo osamosvojitve, politično silo sedanjosti in politično moč slovenske prihodnosti. Ko je bila domovina v stiski, je njeno dobrobit stranka postavljala pred lastne interese. Tako je bilo ob osamosvojitvi, ob finančni krizi in ob izbruhu epidemije, je dejal.
12. feb. 2021
Da je Demokratična stranka upokojencev Slovenije posebna stranka, smo vedeli. Z originalnim predsednikom, »pretresljivim« slovesom od politike in še bolj bizarno vrnitvijo –z velikim poslanstvom: s trona sklatiti zmagovalca zadnjih volitev in javnomnenjskih poizvedovanj. Nismo pa vedeli, da so specialni modeli tudi poslanci – vsi po vrsti in ne samo Robert Polnar, človek z dobesedno najbolj pokončno držo v državnem zboru. Zakaj se obnašajo tako neulovljivo?
11. feb. 2021
»Predsedniku DZ Igorju Zorčiču smo predlagali, da sprejme nova pravila kulturne komunikacije. V Evropskem parlamentu tiste, ki gredo predaleč, finančno kaznujejo. To bi potrebovali tudi pri nas,« je v intervjuju na Radiu Ognjišče dejal prvak NSI in obrambni minister Matej Tonin.