Prijavljeni ste kot
28. mar. 2022
V Gibanju Svoboda ob odločitvi Radiotelevizije Slovenija (RTVS), da stranko Naša dežela v soočenjih obravnava kot parlamentarno, opozarjajo na enakovredno zastopanost strank. Zahtevo Gibanja Svoboda za takšno obravnavo so namreč zavrnili. Hkrati menijo, da se tako kaže podrejanje interesom politične opcije, ki sama izbira, s kom se bo soočala. V stranki SAB glede tolmačenja RTVS, da je stranka Naša dežela Aleksandre Pivec parlamentarna stranka, menijo, da nikakor ne gre za identične okoliščine kot v predvolilni kampanji leta 2014, ko je Zavezništvo Alenke Bratušek pridobilo enak status. Zavezništvo je namreč imelo lastno poslansko skupino in je delovalo kot parlamentarna stranka.
DeSUS je zoper odločitev vodstva RTVS, da stranko Naša dežela Aleksandre Pivec v predvolilnih soočenjih obravnava kot parlamentarno stranko, napovedal boj z vsemi pravnimi sredstvi. Nad odločitvijo RTVS so v DeSUS ogorčeni. Predsednik DeSUS Ljubo Jasnič meni, da vse kaže na to, da je bila odločitev vodstva RTVS politično motivirana.
Na prvem predvolilnem soočenju predsednikov parlamentarnih strank na TV Slovenija prejšnji teden sta sodelovala politika, ki na volitvah sploh ne sodelujeta. Podpredsednica SDS evropska poslanka Romana Tomc se ne poteguje za sedež v državnem zboru, enako velja za predsednika Slovenske ljudske stranke Marjana Podobnika, ki je zastopal listo petih strank Povežimo Slovenijo.
Radiotelevizija Slovenija (RTVS) je sporočila, da bo Naša dežela Aleksandre Pivec v volilnih soočenjih 2022 obravnavana kot parlamentarna stranka, in sicer na podlagi pravnega nasledstva DeSUS, čeprav je pravna služba RTVS takšno zahtevo Pivčeve zavrnila. Pravnica Nataša Pirc Musar opozarja, da v tem primeru ne gre za pravno nasledstvo.
27. mar. 2022
Premier Janez Janša zlorablja vojno v Ukrajini za svojo predvolilno kampanjo, ob tem pa spravlja v nevarnost našo državo.
V četrtek zvečer se je na nacionalni televiziji izteklo prvo soočenje predsednikov in predsednic parlamentarnih strank, ki ga je vodila paradna novinarka TV Slovenija Erika Žnidaršič. Uredništvo informativnega programa je po nekem svojem merilu parlamentarne stranke letos razdelilo na dve skupini, kombinacija sogovornikov bo vsak teden drugačna, tako da naj bi se v štirih tednih soočenja v studiu RTV srečali vsi igralci za vstop v parlament.
Gibanje Povežimo Slovenijo bo na prihajajočih volitvah v DZ doseglo dvomestni rezultat, je v izjavi za STA ob robu volilne konvencije gibanja v Ljubljani napovedal predsednik stranke Konkretno Zdravko Počivalšek. V gibanju bodo po njegovih besedah skušali povezati razklani slovenski strani in Slovenijo popeljati v prihodnost.
Na volitvah v DZ bi največ, 20,7 odstotka glasov prejelo Gibanje Svoboda. Na drugo mesto bi se z 19,5 odstotka glasovi uvrstila SDS, tretja bi bila SD z 8,6 odstotka glasovi, kažejo rezultati zadnje ankete Volitve 2022, ki jo za Večer, Dnevnik, Svet24 in Primorske novice izvaja agencija Ninamedia. V DZ bi se glede na anketo prebilo osem strank.
Javni zavod RTV Slovenija se je v nasprotju z javnim interesom odločil, da ne bo soočil glavna favorita letošnjih volitev, predsednika SDS Janeza Janšo in predsednika Gibanja svoboda Roberta Golob. Prvi bo vabljen na soočenja parlamentarnih strank, drugi pa na soočenja neparlamentarnih strank.
26. mar. 2022
»Ker so v SDS podprli moj amandma za krožišče v Ravnah, bom 24. aprila volil SDS,« v lažnem profilu izjavlja poslanec SD Jani Prednik. Avtor te manipulacije je član SDS Jože Škafar iz Slovenj Gradca, delil pa jo je Štefan Šumah, prav tako član SDS, sicer tudi občinski svetnik na Ravnah na Koroškem in član nadzornega sveta Darsa ter nekdanji direktor komunale.
Kako pretresljivi so posnetki opustošenih ukrajinskih mest in obupanih ljudi! Pretresljive so tudi prošnje V. Zelenskega – za še večjo pomoč Zahoda. Če je verjel, da bo pol sveta tudi fizično branilo Ukrajino, je bil, na žalost, naiven.
25. mar. 2022
Kandidature za aprilske državnozborske volitve je vložilo 20 strank in list, večina v vseh osmih volilnih enotah. Kandidature sicer še niso potrjene, volilne komisije volilnih enot bodo njihovo zakonitost večinoma preverjale v prihodnjih dneh.
V prvem soočenju pred volitvami v DZ na Televiziji Slovenija (TVS) so predstavniki parlamentarnih strank med drugim soočili mnenja o vojni v Ukrajini in posledicah, ki jih ta prinaša za Slovenijo. Stranke so zavzele različna stališča o članstvu v zvezi Nato, strinjale pa so se, da mora Slovenija postati prehransko in energetsko neodvisna.
Predsednik SDS Janez Janša bo še četrtič sestavil vlado, če se bodo leve stranke požrle med sabo. Predsednik Gibanja Svoboda Robert Golob pa, če v parlament ne bo prišlo dovolj satelitov SDS.
24. mar. 2022
Stranki Naša prihodnost Ivana Galeta in Dobra država, ki jo vodi Smiljan Mekicar, bosta na državnozborskih volitvah nastopili s skupno listo. Pridružile se jim bodo še nekatere stranke in gibanja, več podrobnosti pa v strankah še ne razkrivajo.
Pred aprilskimi državnozborskimi volitvami se danes uradno začenja volilna kampanja. Politične stranke in liste bodo imele tako mesec dni časa za prepričevanje volivcev, da na volitvah oddajo glas zanje. Prav tako morajo stranke in liste, ki se bodo potegovale za poslanske sedeže, danes do polnoči vložiti kandidatne liste.
23. mar. 2022
NSi se tudi v letošnjo volilno kampanjo za državnozborske volitve podaja z avtobusom. Na letošnjih volitvah ne bo pomembno le, kdo bo njihov zmagovalec, temveč tudi, kdo bo sestavil prihodnjo vladno koalicijo, je dan pred začetkom uradne volilne kampanje poudaril predsednik stranke Matej Tonin.
SDS je po seji sveta stranke na spletni strani objavila seznam kandidatov za državnozborske volitve. Prvak stranke Janez Janša bo že tradicionalno kandidiral v volilnem okraju s sedežem v Grosuplju, pa tudi v sosednjem okraju v Ivančni Gorici. Med kandidati je tudi večina aktualnih poslancev ter ministri Aleš Hojs, Anže Logar in Zvonko Černač. Da bo Janša kandidiral v dveh okrajih, smo že januarja napovedali v Reporterju.