Prijavljeni ste kot
22. apr. 2021
Priprava interventnega zakona za pomoč panogam, ki so bile večji del lanskega leta in letos zaprte, kot so gostinstvo, turizem in industrija srečanj, je v zaključni fazi, je pred sejo upravnega odbora GZS, na kateri gostuje, dejal gospodarski minister Zdravko Počivalšek. Trenutno delno odprtje dejavnosti je sicer pomemben začetek, je poudaril.
Po ugibanjih o morebitni kandidaturi ministra za kmetijstvo Jožeta Podgorška za predsednika DeSUS je možnosti njegove ponovne včlanitve v DeSUS in kandidature v sredo obravnavala statutarna komisija DeSUS. Sklenila je, da ponovna včlanitev Podgorška v stranko ob hkratni ohranitvi položaja ministra ni mogoča, so danes sporočili iz DeSUS.
19. apr. 2021
Minister za notranje zadeve Aleš Hojs je v soboto zvečer na Twitterju objavil posnetek fotografije dohoda k hiši, na kateri je videti zapis "lažnivec (Hojs)". "Danes popoldan na pragu naše hiše. Nestrpnost, poblaznelost levičarjev je vse hujša," je dodal v tvitu.
15. apr. 2021
Minister za obrambo Matej Tonin je odločitev ustavnega sodišča, da zakon o zagotavljanju sredstev za investicije v Slovensko vojsko (SV) v letih 2021 do 2026 ni v neskladju z ustavo, ocenil kot državotvorno. "Vrata za modernizacijo SV so odprta, čaka pa nas še veliko dela," je minister zapisal na Twitterju.
10. apr. 2021
Minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec je na Twitterju objavil, da je deležen groženj zaradi predloga novele zakona o prevozih v cestnem prometu. Ta prinaša tudi zakonsko podlago za delovanje platform, kot je Uber. Na ministrstvu so za STA pojasnili, da je grožnje prijavil policiji. Obravnava predloga bo v DZ predvidoma na prihodnji redni seji.
8. apr. 2021
Ekvadorski zdravstveni minister Mauro Falconi je v sredo odstopil po manj kot treh tednih na položaju in s tem postal že tretji minister na čelu tega resorja, ki se je poslovil v obdobju približno 40 dni. V državi se sicer soočajo s težavami pri razdeljevanju cepiva proti covidu-19.
6. apr. 2021
Minister za zdravje Janez Poklukar je danes obiskal infekcijsko kliniko UKC Ljubljana. Kot je dejal ob tej priložnosti, potrebe po intenzivnih posteljah rastejo bistveno hitreje kot v drugem valu, zato so govorili o zagotovitvi zadostnih kapacitet. Se je pa minister dotaknil tudi področja cepljenja in pojasnil, da je v pripravi posebna aplikacija.
3. apr. 2021
Minister za zdravje Janez Poklukar je odredil nujno izvedbo nadzora nad izplačili dodatkov zaradi epidemije. V finančni načrt javnega zdravstvenega zavoda za letos je treba vključiti tudi ta nadzor in posledično za ta namen načrtovati tudi finančna sredstva, je navedel v dopisu poslovodstvom zavodov, ki ga je pridobila STA.
1. apr. 2021
Minister za zdravje Janez Poklukar je danes ob robu obiska v Mariboru dejal, da storili vse v smeri, da bodo šole 12. aprila spet odprte. Do takrat želijo vzpostaviti sistem samotestiranja s hitrimi testi na okužbo z novim koronavirusom, s čimer bi začeli najprej dijaki in nato še učenci zadnje triade osnovnih šol.
25. mar. 2021
Družba mora razumeti vlogo mater, ki skrbijo tako za otroke kot za gospodinjstvo, možje in očetje pa si morajo prizadevati, da po svojih močeh prevzemajo bremena v družini, je ob materinskem dnevu dejal minister za delo Janez Cigler Kralj. Korake za lažje usklajevanje družinskega in poklicnega življenja dela tudi vlada, je poudaril.
Vlada s spremembo nacionalne strategije cepljenja proti covidu-19 odgovarja tudi na dogajanje na terenu, je danes povedal minister za zdravje Janez Poklukar in dodal, da epidemiološka situacija terja intenzivnejši pristop k rizičnim skupinam prebivalstva. Ocenil je, da bi lahko vse ljudi v starostni skupini med 60 in 80 let cepili do konca aprila. Po besedah Poklukarja pa smo "krepko zakorakali v tretji val in posledično stroka in politika skušamo delati korake za obvladovanje epidemije".
DZ bo danes nadaljeval obravnavo interpelacije ministra za kulturo Vaska Simonitija, ki so jo vložile opozicijske LMŠ, SD, Levica in SAB. Poslanci so večji del razprave opravili v sredo, danes pa je predvideno tudi glasovanje. Vlagateljice interpelacije ministru očitajo neprimeren odnos do kulture in medijev, kar Simoniti vseskozi zavrača.
24. mar. 2021
DZ je opravil večji del razprave o interpelaciji ministra za kulturo Vaska Simonitija. V popoldansko-večernem delu so se ponovile teme, ki so jih poslanci izpostavljali tekom dneva, kot so javni mediji, samozaposleni in nevladniki. Minister je v razpravi skorajda sprotno odgovarjal, nesoglasja pa so privedla celo do prekinitve seje.
V koalicijskih SDS in NSi interpelacije ministra za kulturo Vaska Simonitija ne bodo podprli. Očitke na njegov račun zavračajo in opozarjajo, da proračun za kulturo še nikoli ni bil tako visok. Interpelacije večinsko ne bodo podprli niti v SMC, kjer pričakujejo, da bo minister svoje delo nadaljeval preudarno, upoštevajoč socialni dialog.
Minister za kulturo je v uvodu seje DZ, na kateri obravnavajo interpelacijo o njegovem delu, zavrnil vse v njej navedene očitke. "Kot minister delam v dobro slovenske kulture," je poudaril in med drugim izpostavil rekorden proračun za kulturo za leto 2021 v zgodovini države.
Predlagatelji interpelacije ministra za kulturo Vaska Simonitija so v obrazložitvi predloga na seji DZ med drugim izpostavili ministrov odnos do samozaposlenih v kulturi in javnih medijev. Po besedah Matjaža Nemca (SD) je minister izgubili zaupanje strokovne javnosti. Violeta Tomić (Levica) ga je pozvala, naj pokaže državotvornost in odstopi.
Minister za kulturo Vasko Simoniti pričakuje podporo na interpelaciji o njegovem delu in odgovornosti. "Če je ne bi pričakoval, ga ne bi bilo tukaj, je dejal v izjavi ob prihodu na današnjo sejo DZ. Pozval je, naj odpremo oči, napnemo ušesa. "Konec bo znan čez 18 ur. Kakršen bo, bo. Takrat boste izvedeli vse," je še dodal v izjavi za STA.
Potem ko sta interpelaciji uspešno prestala šolska ministrica Simona Kustec in minister za delo Janez Cigler Kralj, bo danes pred DZ svoje delo zagovarjal minister za kulturo Vasko Simoniti. Predvidena je skoraj 18-urna seja, ki jo bodo predvidoma končali v četrtek, uspeh interpelacije, ki so jo vložile SD, LMŠ, Levica in SAB, pa je malo verjeten. Vseeno se po napetostih med premierjem Janezom Janšo in nekaterimi poslanci SMC v zadnjih dneh ugiba, ali bi skupina z Janšo nezadovoljnih poslancev SMC lahko podprla interpelacijo. Za rušenje ministra verjetno kljub vsemu ne bi imeli dovolj glasov.