Prijavljeni ste kot
6. avg. 2022
Imamo krizno vlado, volivci so bili očitno jasnovidni, ko so volili R. Goloba, energetskega strokovnjaka; tudi Golob je bil jasnoviden, ko je na čelo obrambe in zaščite postavil gasilca M. Šarca, zdaj sicer tudi obrambnega ministra. Kot naročeni so mu prišli požari, da je lahko bil v ospredju, bi lahko rekli nesramno. Zdaj bodo oklepniki v drugem planu … Potrebujemo še strokovnjake za poplave, zmrzali in za vse mogoče, za zdravstvo ga morda imamo, potrebujemo pa predvsem strokovnjake za vladanje!
5. avg. 2022
Elektronček Group, ki je v večinski lasti podjetnika Joca Pečečnika, tudi predsednika Kluba slovenskih podjetnikov SBC, je pri varuhu konkurence priglasil koncentracijo nad družbo Costella. Prodajni postopek zanjo je konec lanskega leta napovedala švicarska družba Agrokor, ki je v likvidaciji.
30. jul. 2022
Poleg poletnega oddiha na morju lahko kak konec tedna med poletjem izkoristimo še za obisk enega od kopališč na naših jezerih ali rekah. Na seznamu kopalnih voda v Sloveniji je 47 lokacij in samo slaba polovica od njih so kopališča ob obali morja, poleg njih pa poznamo še divja kopališča, kjer kopanje ni prepovedano, je pa odsvetovano.
21. jul. 2022
Agencija RS za okolje (Arso) opozarja na visoke temperature v prihajajočih dneh. Vrh vročinskega vala naj bi dosegli v soboto, ko se temperature lahko povzpnejo vse do 39 stopinj Celzija. Izključeni niso niti julijski temperaturni rekordi. Prvih ohladitev bomo deležni v noči na nedeljo, konec vročinskega vala pa napovedujejo za torek oz. sredo.
20. jul. 2022
Okoljski minister Uroš Brežan se je v zvezi s pomanjkanjem vode v slovenski Istri včeraj v Kopru z župani dogovoril, da mu predlagajo ukrepe, ki jih bo v četrtek obravnavala vlada. Na ministrstvu bodo še razvijali prostorski načrt za zajetje Suhorica, hkrati pa iskali možnosti povezave vodovodov v Istri, na Krasu, Postojnskem in Pivškem.
4. jul. 2022
Ne le na površinskih slojih tal in vodotokih, suša je tudi v podzemnih vodah. Izrazita suša podzemne vode je trenutno v goriški, gorenjski, ljubljanski in dolenjski regiji, drugod je v večjem delu zmerna suša podzemnih voda. Stanje bi izboljšale le obilnejše dolgotrajne padavine. V vse več občinah uvajajo določene prepovedi rabe pitne vode.
2. jun. 2022
Pozno popoldan in zvečer se bodo od severa začele pojavljati močnejše plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale v noč. Možni so tudi močnejši sunki vetra in toča, napovedujejo na Agenciji RS za okolje (Arso). Popoldne bodo narasle reke v severni Sloveniji, proti večeru in ponoči pa tudi drugod po Sloveniji, so sporočili z Arsa.
20. jan. 2022
Znanstveniki so ob obali Tahitija odkrili enega največjih koralnih grebenov na svetu. Iz organizacije ZN za izobraževanje, znanost in kulturo (Unesco) so danes sporočili, da gre za obsežno območje nedotaknjenih koral v obliki vrtnic globoko pod vodo, ki ga podnebne spremembe niso prizadele.
3. nov. 2021
Na Cerkniškem jezeru so nepričakovano zasledili šest osebkov velikih plamencev oziroma flamingov. "Pri nas so se ptice ustavile za dan ali dva, da si opomorejo pred nadaljevanjem poti. Najedle so se, odpočile in kmalu bodo odletele dalje," so včeraj sporočili iz Notranjskega regijskega parka.
9. okt. 2021
Več kot pet milijard ljudi bi lahko leta 2050 imelo težave pri dostopu do vode, so med tednom opozorili Združeni narodi (ZN). Svetovne voditelje, ki se bodo med 31. oktobrom in 12. novembrom zbrali na podnebni konferenci COP26 v Glasgowu, so pozvali k hitremu in odločnemu ukrepanju.
1. okt. 2021
Raziskovalci Instituta Jožef Stefan (IJS) so na vzorcih odpadnih vod slovenskih izobraževalnih institucij določali vsebnost drog in zdravil, ki se zlorabljajo. Rezultati so pokazali, da so najbolj razširjene droge nikotin, alkohol in marihuane. Med zdravili, ki se zlorabljajo, so določili ostanke morfina in kodeina, med stimulansi pa kokaina.
30. sep. 2021
Hudo neurje z močnim deževjem, ki je v noči iz srede na četrtek zajelo večji del Slovenije, je v Ljubljani pustošilo tudi v prostorih SNG Drama Ljubljana in Moderne galerije, kjer je voda vdrla v različne prostore. Zaradi odstranjevanja posledic sta kulturni ustanovi začasno zaprti, oceno celotne škode pa bodo opravili v naslednjih dneh.
23. jul. 2021
Podatki Državne volilne komisije (DVK) potrjujejo, da je bila na referendumu o noveli zakona o vodah med mladimi visoka udeležba. Na referendumu je namreč glasovalo 46,66 odstotka vseh volilnih upravičencev v starostni skupini od 18 do 30 let, k skupni udeležbi pa so mladi volivci prispevali 15,3 odstotka vseh glasov.
13. jul. 2021
Državna volilna komisija je pri pregledu izidov referendumskega glasovanja za štiri volišča ugotovila, da bistveno odstopajo od izidov na drugih voliščih znotraj istega volilnega okraja. Kot so pojasnili, so pristojne okrajne komisije že pozvali, da konkretne primere preverijo. Medtem se nadaljuje štetje glasovnic po pošti.
12. jul. 2021
Vodja poslancev SDS Danijel Krivec meni, da padec novele zakona o vodah na referendumu ne bo vplival na delo vlade. Po njegovi oceni je v veliki meri šlo za izraz nezadovoljstva ljudi, izpostavil je epidemijo. Gre pa za signal ministru Andreju Vizjaku, da poišče primerno rešitev, nov predlog morda drugače skomunicira in ga vloži v DZ, meni Krivec.
Po oceni analitika javnega mnenja Andraža Zorka gre pri zavrnitvi novele zakona o vodah za ljudsko nezaupnico vladi, ljudstvu pa je uspelo to, česar opoziciji v parlamentu ni. Kot je ocenil za STA, je bil referendum ob visoki udeležbi tudi jasen pokazatelj oz. resno opozorilo ne le za trenutno vlado, pač pa za katerokoli, ki jo bo nasledila.
11. jul. 2021
Zavrnitev novele zakona o vodah na današnjem referendumu predsednika vlade Janeza Janše ni preveč vznemirila. "Brez drame," je zapisal na Twitterju ter vprašal, ali kdo pozna kakšno levo vlado, ki je odstopila po izgubljenem referendumu. Zahvalil se je vsem, ki so glasovali, kakorkoli.
Volivci so na referendumu odločno zavrnili novelo zakona o vodah, kažejo delni neuradni izidi po preštetih 99,9 odstotkih glasovnic. Proti uveljavitvi novele je glasovalo 86,58 odstotka volivcev, za pa 13,42 odstotka. Referendumska udeležba je bila druga najvišja doslej; višjo je imel le referendum, ki je leta 2007 potekal hkrati z volitvami.