Prijavljeni ste kot
22. nov. 2021
Med današnjo razpravo o interpelaciji zoper pravosodnega ministra Marjana Dikaučiča so poslanci NSI sporočili, da je ne bodo podprli, češ da minister ni politično odgovoren za očitke v interpelaciji.
21. nov. 2021
Poslanci so odprli interpelicijski sveženj, zadnji poskus opozicije zamajati vlado Janeza Janše. V ponedeljek je na vrsti pravosodni minister Marjan Dikaučič, za njim se pride pred poslance zagovarjati notranji minister Aleš Hojsa in za finale – najbrž konec januarja – se bo na zatožni klopi znašel okoljski minister Andrej Vizjak.
Neodgovorno je, da v času, ko bolnišnice zaradi kovidnih bolnikov pokajo po šivih, kdorkoli poziva na javna in množična zborovanja. Prav je, da protestna ljudska skupščina opozarja na slabo politično, pravno in socialno stanje v naši družbi, a s pozivom na množične proteste »Vsi na trg za ljudi, za okolje, za svobodo« bi lahko mirno počakali na boljše epidemiološke razmere. Tudi sklicevanje na to, da se na protestih upoštevajo dokazila PCT, je za lase privlečeno. Kdo pa to nadzira? Več kot vprašljivo je tudi razdeljevanje vabil na proteste nekaterih vidnih članov SD.
18. nov. 2021
DZ je včeraj opravil drugo branje predloga novega gradbenega zakona, ki med drugim prinaša novosti glede postopka izdaje gradbenega dovoljenja. Predlagani zakon uresničuje cilje administrativne razbremenitve in pospešitve trajnostnega gospodarskega razvoja, je ocenil minister za okolje in prostor Andrej Vizjak. Glasovanje je predvideno za četrtek.
»Janša nas reže kot salamo,« je pol leta pred volitvami 2008 ugotavljal Marko Štrovs, takrat visoki funkcionar NSI. Na volitvah je stranka izpadla iz državnega zbora. Tudi tokrat je NSI ujetnica Janeza Janše in SDS, za kar je seveda najbolj odgovoren predsednik stranke Matej Tonin.
11. nov. 2021
Predsednik NSi Matej Tonin je včeraj za 24ur zvečer dejal, da so se v stranki z okoljskim ministrom Andrejem Vizjakom in premierjem Janezom Janšo "temeljito pogovorili" o nedavni aferi, po slišanem pa "Vizjak ne more več računati na podporo NSi", piše na spletni strani 24ur.com. Vizjak sicer vztraja, da ni storil ničesar nezakonitega.
5. nov. 2021
Javnost je vznemirila objava celotnega posnetka pogovorov ministra Andreja Vizjaka s poslovnežem Bojanom Petanom o Termah Čatež, v katerem je omenjal tudi možnost vpliva na sodišče. Vizjak trdi, da ima čisto vest, organi pregona pa so potrdili obstoj postopkov. Politični odzivi so mešani, od zadržanih do razburjenih klicev k odstopu celotne vlade.
4. nov. 2021
Zasebni Inštitut za forenziko informacijskih tehnologij je z analizo potrdil pristnost zvočnih posnetkov pogovora med okoljskim ministrom Andrejem Vizjakom in podjetnikom Bojanom Petanom iz leta 2007, so poročali v oddaji 24ur Zvečer. Objavili so tudi daljši del pogovora, v katerem naj bi Vizjak iskal ohranitev vpliva v Termah Čatež.
30. okt. 2021
Dnevi oz. tedni humanitarnosti, ko poslušamo, beremo in gledamo medijske zgodbe tistih, ki imajo premalo, me vedno razžalostijo in spomnijo na hrepenenja izpred tridesetih let, ko smo se borili za svojo državo in sanjali o slovenski Švici.
28. okt. 2021
Odzivi koalicijskih strank in dela opozicije, ki v njeni pripravi ni sodeloval, na interpelacijo ministra za okolje in prostor Andreja Vizjaka so skopi. Za STA jo je komentiral le predsednik SNS Zmago Jeličnič Plemeniti, ki je poudaril, da je namen vseh interpelacij proti ministrom v zadnjih mesecih destabilizacija države.
27. okt. 2021
Poslanske skupine LMŠ, SD, Levica, SAB in NeP so danes vložile interpelacijo zoper ministra za okolje in prostor Andreja Vizjaka. O tem so razmišljale že, ko je poleti na referendumu padla v vodo novela zakona o vodah, kapljo čez rob pa je pomenilo nedavno razkritje posnetka domnevnega Vizjakovega pogovora s podjetnikom Bojanom Petanom.
26. okt. 2021
Prejšnji teden so v javnost prišli 14 let stari posnetki pogovora ministra za okolje in prostor Andreja Vizjaka, v katerih je gospodarstveniku Bojanu Petanu svetoval, kako prevzeti Terme Čatež in ob tem plačati čim manj davka. V zahodni državi z daljšo demokratično tradicijo bi tak minister nemudoma odstopil. V Avstriji je odstopil kancler Sebastian Kurz, ker je bila zoper njega vložena tožilska preiskava, sicer bi ga zapustila koalicijska stranka in njegove vlade bi bilo konec.
24. okt. 2021
Komisija za preprečevanjem je ves čas obstoja podvržena takšnim ali drugačnim kritikam in obravnavam, tudi diskreditacijam. Če je kdo nezadovoljen z neko odločitvijo, to ne bi smelo pomeniti, da si lahko privošči diskvalifikacijo neodvisnih organov, pravi v pogovoru njen predsednik dr. Robert Šumi.
20. okt. 2021
V javnosti odmeva posnetek domnevnega pogovora med ministrom Andrejem Vizjakom in gospodarstvenikom Bojanom Petanom iz leta 2007, v katerem naj bi mu minister svetoval, naj prevzem Term Čatež opravi tako, da mu ne bo treba plačati davka. Pri tem naj bi mu celo rekel, da bi bilo »glupo«, če bi plačal davek. Posnetek je v ponedeljek objavila POP TV.
19. okt. 2021
Komisija za preprečevanje korupcije (KPK) pogovora med ministrom Andrejem Vizjakom s podjetnikom Bojanom Petanom zaradi časovne oddaljenosti v skladu s svojimi zakonskimi pristojnostmi ne more več obravnavati. Morala pa bi ga obravnavati vlada, ki je sprejela etični kodeks funkcionarjev, so sporočili iz komisije.
Notranji minister Aleš Hojs trdi, da je že nekaj časa vedel za posnetek, v katerem tedanji gospodarski minister (in sedanji minister za okolje) Andrej Vizjak tajkunu Bojanu Petanu svetuje, kako naj se izogne plačevanju davkov. Zakaj je bil potem tiho?
V oddaji 24UR Zvečer so objavili posnetke ministra Andreja Vizjaka, ki je v času prve Janševe vlade nagovarjal podjetnika Bojana Petana v vojni za prevlado v Termah Čatež. Predlagal mu je, kako se izogniti plačilu davka. Obenem mu je ponujal sodelovanje države in nadzornega sveta, če bo pristal na njegove pogoje, poroča 24ur.com.
27. sep. 2021
Mnogo slovenskih gospodarstvenikov in ekonomistov je zaskrbljenih nad stanjem v našem gospodarstvu. Kljub rasti so pesimistični oziroma ne prav optimistični. Izjava dr. Andreja Vizjaka, da lahko Slovenci v nekaj letih prehitimo celo »našega« idola – Nemčijo – je zato spektakularna. Toda vsak, ki je si je kaj prebral o nemškem gospodarstvu in okrevanju zahodnega dela Nemčije po drugi svetovni vojni, vidi, da Vizjakove besede niso iz trte izvite. Da ve, kaj govori v svojih knjigah in predavanjih, priznavajo tudi tisti, ki upoštevajo njegove predloge in nasvete. V Sloveniji spadajo med take izbrana podjetja, ki so v preteklih petih letih dosegala nadpovprečne rezultate. Tudi v Nemčiji in Švici ter na Bližnjem vzhodu uživa veliko zaupanje družinskih podjetnikov.