Prijavljeni ste kot
17. okt. 2013
V Pivovarni Laško so danes potrdili prejem sodbe vrhovnega sodišča, da je odločba Urada za varstvo konkurence o prepovedi razpolaganja z delnicami Mercatorja nezakonita. Sodba potrjuje stališče Pivovarne Laško, da je šlo za protipravno ravnanje takratnega Urada za varstvo konkurence in njegovega direktorja, so zapisali.
Poslanska skupine SDS v odzivu na predlog davka na nepremičnine, ki ga je danes sprejela vlada, ocenjuje, da bo novi davek najbolj obremenil majhne in srednje podjetnike, kmete in upokojence, slovensko gospodarstvo pa bo zaradi njega še manj konkurenčno. "Gre za nov davek za pokrivanje tajkunskih zgodb," je dejal poslanec SDS Zvonko Černač.
Slovenska škofovska konferenca pozdravlja odločitev vlade, da v zakonu o davku na nepremičnine predvidi oprostitev plačila davka na sakralne objekte in kulturne spomenike. Do samega zakona se sicer ne želi opredeliti, dokler ne bo znana vsebina in predvidene davčne stopnje za druge nepremičnine, ki so v lasti njihove verske skupnosti.
Pooblaščenec SDS Franci Matoz ter pooblaščenka novinarja Dejana Karbe, Irena Jurca, danes na sodišču nista sklenila poravnave, zato sledi pravda. SDS Karbo toži zaradi pisanja, da je denar od Patrie končal v SDS. Stranka je zaradi iste zadeve tožila tudi Delo. V tem primeru je višje sodišče prisodilo v korist Dela, a je vložena zahteva za revizijo.
Vlada je na današnji seji potrdila predlog zakona o nepremičninah, so v vladnem uradu za komuniciranje sporočili prek Twitterja. Podrobnosti naj bi na novinarski konferenci po seji razgrnila minister za finance Uroš Čufer in državna sekretarka na ministrstvu Mateja Vraničar.
Tudi poslanci SDS bodo prispevali podpise za interpelacijo zoper notranjega ministra Gregorja Viranta, so sporočili iz omenjene poslanske skupine. Kljub tej odločitvi pa se bo usklajevanje s poslansko skupino NSi o vsebini interpelacije v prihodnjih dneh nadaljevalo, so dodali.
Upravno sodišče RS je zavrnilo tožbo, ki jo je vložil generalni sekretariat vlade, in potrdilo odločbo informacijskega pooblaščenca, da je magnetogram vladne seje z 8. junija 2006, v delu, ki se nanaša na prenos poslovnega deleža Splošne plovba na Slovensko odškodninsko družbo, prosto dostopna informacija javnega značaja.
Zaradi nedovoljenih fotografij mladoletnikov se je v kazenskem postopku znašel mladinski pisatelj Vitan Mal. Tožilstvo je po končani preiskavi zoper Mala vložilo obtožbo zaradi kaznivega dejanja prikazovanja, izdelave, posesti in posredovanja pornografskega gradiva, piše današnje Delo. Obtožba še ni pravnomočna.
Janeza Škrabca utegne zaradi logističnega centra Čehov v Rusiji še zelo boleti glava, saj so nepravilnosti ugotovili tudi izvedenci moskovskega sodišča.
Dan pred predvideno potrditvijo predloga zakona o davku na nepremičnine na vladi so se zvrstili številni, večinoma negativni odzivi na predlagano obdavčitev. Predsednica vlade Alenka Bratušek se je sestala s predstavniki upokojencev in verskih skupnosti, končne rešitve pa naj bi bile znane po četrtkovi seji vlade.
16. okt. 2013
Slovenska kmečka zveza pri SLS vlado poziva, naj predlog zakona o davku na nepremičnine umakne iz obravnave. Podpirajo predstavnike kmetov v pogajanjih, če pa bodo ta neuspešna, pa podpirajo vse aktivnosti za izražanje državne nepokorščine.
Gospodarska zbornice Slovenije (GZS) in Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije (OZS) sta danes znova opozorili na posledice, ki jih bo imel novi davek na nepremičnine za njihove člane. GZS med drugim zahteva nižjo davčno stopnjo za poslovne in industrijske nepremičnine, OZS predlaga vladi, naj zakona ne potrdi.
Poslanci SDS opozarjajo na neprimernost predloga zakona o davku na nepremičnine, ki bo po njihovem mnenju imel velike finančne posledice za občine. Te so bile doslej prejemnice nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča, po novem pa bi postale zavezanke za plačilo davka, je na današnji novinarski konferenci dejal poslanec SDS Andrej Vizjak.
Slovenci smo v zgodovini zelo veliko dosegli. Dosegli smo svojo državo, postali smo svetovni pojav, stopili smo na svetovno prizorišče. "Kot avtorja te knjige me skrbi, da se ta položaj poslabšuje, vsi čutimo pogrezanje," je ob današnji predstavitvi knjige z naslovom Negotovo življenje 176. članice OZN poudaril Dimitrij Rupel.
Civilna družba za pravično Slovenijo zavrača namere oblasti, da z dodatnimi davki izčrpava najšibkejše in na njihovem hrbtu rešuje državno blagajno, izpraznjeno zaradi oškodovanj v bankah in gospodarstvu. Sedanji predlogi so nepravični in nedomišljeni ter bodo v primeru uveljavitve povzročili nepopravljivo škodo in krivice na račun varčnih posameznikov, družin, kmetov, upokojencev in socialno šibkejših. Predlog davka predstavlja nevarnost nove nacionalizacije nepremičnin tistih, ki plačevanja nekajkrat višjih davčnih obremenitev ne bodo zmogli! Ob tem pa krivci za nastale razmere ohranjajo svoje privilegije in neupravičeno pridobljen kapital!
Novinarji časopisa Delo v odprtem pismu opozarjajo, da je minilo eno leto od imenovanja v. d. odgovornega urednika, ki je hkrati tudi odgovorni urednik Slovenskih novic. Po njihovem mnenju se to odraža tudi na vsebini časopisa, zato od uprave terjajo odgovorno ravnanje in začetek legalnih postopkov imenovanja odgovornega urednika s polnim mandatom.
Tonin ni kdorkoli. Je Matej Tonin. Ni tudi, kakopak, karsibodi. Je v vodstvu male velike Nove Slovenije (NSi), vodja poslanske skupine in (bolj) leva (kot desna) roka predsednice Ljudmile Novak. Desna je pač Aleš Hojs, kar Mateja niti ne moti. Da se ve. In na koncu – ne ogovarja kogarkoli. Če mu (po naročilu iz Murgel) kateri mainstream medij ne odstopi prostora, se pač razdaja in svoje misli deli prek svetovnega spleta na strani s preprostim imenom – Tonin. In seveda pika si. Od tam njegov pogled zre na desno gor, glava pa se mu nagiba levo dol. Kar bi behavioristi lahko razložili, da so mu misli povsem poduhovljene za desne vrednote, da pa ga gravitacija tuzemskosti vleče bolj na levo.
Mojca Breznik, stečajna upraviteljica pri podjetju Media Projekt, je v začetnem poročilu za okrožno sodišče v Ljubljani zapisala, da je nekdanji direktor omenjenega podjetja novinar Miha Štamcar odškodninsko odgovoren upnikom, saj ni ukrepal v skladu z zakonom. Kot njihov dolžnik je prenehal s poslovanjem že leta 2009, od takrat v podjetju ni imel zaposlenega nikogar razen sebe in tudi blokiran transakcijski račun.