Janša obiskal Šmarje pri Jelšah, enega od žarišč okužbe - v tamkajšnjem domu upokojencev okuženih že 14 oskrbovancev
Predsednik vlade Janez Janša se je popoldne srečal z županom Občine Šmarje pri Jelšah Matijo Čakšem in člani občinskega štaba civilne zaščite. Kot je dejal, je prišel, da se z razmerami seznani iz prve roke, so sporočili s šmarske občine. Občina je eno od žarišč okužbe s koronavirusom v državi z najmanj 41 okuženimi. V Domu upokojencev Šmarje pri Jelšah je okužba s covidom-19 potrjena pri 14 oskrbovancih in štirih zaposlenih.