Prijavljeni ste kot
14. feb. 2023
V ponedeljek sta bila tudi uradno spojena Muzej novejše zgodovine Slovenije in Muzej slovenske osamosvojitve; v sodni register je bil namreč vpisan nov javni zavod Muzej novejše in sodobne zgodovine Slovenije – skrajšano MuZXXI. S tem ko sta formalno likvidirana do zdaj obstoječa muzeja, preneha mandat direktorjema nekdanjih zavodov pa tudi mandat drugim organom.
28. jan. 2023
Vlada Roberta Goloba je pred kratkim na predlog ministrice za kulturo Aste Vrečko sprejela sklep o združitvi Muzeja novejše zgodovine Slovenije in Muzej slovenske osamosvojitve v novi javni zavod Muzej novejše in sodobne zgodovine Slovenije.
14. okt. 2021
"Ali v oddaji Spomini na TV Slovenija lažejo/prikrivajo dejstva?" je v javnem pismu vprašal direktor Muzeja novejše zgodovine Slovenije dr. Jože Dežman. Kritičen je do uporabe materiala muzeja v oddaji TV Slovenija Spomini, v kateri je nastopil pravnik in zdravnik Miloš Kobal - Dežmana je zmotila predstavitev Kobalove vloge med in po drugi svetovni vojni.
5. maj. 2021
"Potem, ko je odšla iz MNZS, dr. Širokova svoje nekdanje podrejene nadleguje tako, kot se je navadila v času, ko je bila direktorica," svoji predhodnici očita novi direktor Muzeja novejše zgodovine Slovenije dr. Jože Dežman. V odprtem pismu Dežman trdi, da so ga zaposleni v muzeju že pred časom prosili, naj jih odreši direktorice.
23. dec. 2020
Minister za kulturo Vasko Simoniti je za direktorja Muzeja novejše zgodovine Slovenije imenoval Jožeta Dežmana. Mesto direktorja bo prevzel 1. februarja 2021 in muzej vodil do vključno 31. januarja 2026, poroča današnje spletno Delo. Ponoči pa se je na ploščadi pred muzejem pojavil napis "sramota".
3. nov. 2019
Pogovarjali smo z muzejsko svetnico dr. Moniko Kokalj Kočevar iz Muzej novejše zgodovine Slovenije, soavtorico razstave Po sili vojak II. Upa, da jim bo uspelo skupaj s kolegi iz dežel, kjer je bila med drugo svetovno vojno tudi prisilna mobilizacija, pridobiti kakšen evropski projekt.
5. jun. 2017
V Ljubljani je potekala mednarodna konferenca o spravi, ki sta jo organizirali nemška fundacija Fridericha Eberta in Muzej novejše zgodovine Slovenije.
20. nov. 2016
Muzej novejše zgodovine Slovenije hrani več kot 3500 osebnih predmetov žrtev s 33 povojnih grobišč po Sloveniji.