Prijavljeni ste kot
22. avg. 2021
Bivši podpredsednik LDS Edvard Oven v svoji avtobiografiji razkriva skrivnosti LDS, Janeza Drnovška in Gregorja Golobiča. Med drugim piše tudi o kreditu Janeza Kopača.
18. avg. 2021
Bivši podpredsednik LDS Edvard Oven v svoji knjig razkriva skrivnosti stranke, ki je vrsto let vladala Sloveniji. Posebno pozornost nameni dolgoletnemu predsedniku LDS in vlade Janezu Drnovšku ter generalnemu sekretarju LDS Gregorju Golobiču, razpiše pa se tudi o »mulcih« v LDS, s katerimi je imel Oven napet odnos.
15. avg. 2021
Edvard Oven je bil podpredsednik stranke LDS, kasneje dolgoletni direktor Stanovanjskega sklada RS. Pred tremi leti je bil po dolgem sodnem postopku oproščen obtožb za zlorabo položaja pri vodenju sklada. V svoji avtobiografiji razkriva, kdo in kako znotraj stranke je zlorabljal LDS, pri čemer je kot glavnega negativca opisal nekdanjega generalnega sekretarja Gregorja Golobiča.
V svoji nedavno izdani avtobiografiji Edvard Oven, nekdanji podpredsednik stranke LDS in dolgoletni direktor Stanovanjskega sklada RS, med drugim opisuje razmere znotraj LDS. Tudi trenutek, ko so v stranki poleti 1991 po osamosvojitveni vojni ugotovili, da je bila njihova politika demilitarizacije Slovenije ob vojaški moči in agresivnosti jugovojske povsem zgrešena.
26. jul. 2018
Višje sodišče je zavrnilo pritožbo specializiranega državnega tožilstva in potrdilo oprostilno sodbo za nekdanjega direktorja republiškega stanovanjskega sklada Edvarda Ovna. Odločitev sodišča je pravnomočna, poroča današnji Dnevnik.
6. feb. 2014
»Človek se mora posloviti, ko še zmaguje,« je leta 2004, po ducatu let vodenja republiškega stanovanjskega sklada in treh direktorskih mandatih dejal Edvard Oven. Zaradi močnega političnega pedigreja, ki mu je skoraj zagotavljal nedotakljivost, in spretnega manipuliranja je zmagoval še naprej, do preteklega tedna: zaradi zlorabe položaja pri preprodaji 24.183 kvadratnih metrov velikega zemljiška v bližini ljubljanske severne obvoznice nad Šentvidom leta 2002, ga je okrožna sodnica Lea Habjanič obsodila na štiri leta in pol zapora ter plačilo 35.000 evrov denarne kazni. »Dobil je, kar je iskal,« je še nepravnomočno sodbo komentiral eden od njegovih političnih sopotnikov v devetdesetih letih 20. stoletja.