Prijavljeni ste kot
4. nov. 2024
Kaj se bo zgodilo, če Slovenija ostane brez proizvodnje cementa in bo industrija popolnoma odvisna od uvoza? Zaprtje še zadnje cementarne v Sloveniji Alpacem Cement bi pretreslo slovenski trg in prineslo dodatna, zelo resna tveganja za gradbeni sektor. Cena te strateške surovine za pripravo betona bi namreč tudi zaradi stroškov prevoza iz tujine skoraj gotovo poskočila, posledično bi se podražila tudi gradnja stanovanjskih objektov, kar bi navsezadnje občutili vsi.
16. mar. 2021
Salonit Anhovo se z zmogljivostjo proizvodnje 4.240 ton cementa na dan uvršča med večje cementarne v Evropi. Je edina cementarna v Sloveniji, ki z lokalno proizvodnjo oskrbuje slovensko gradbeništvo s strateško surovino – cementom, ki je takoj za vodo najpogosteje uporabljana snov na svetu. S proizvodnjo 10 različnih visokokakovostnih tipov cementa pokrije celoten spekter potreb gradbeništva doma in v tujini.
12. jun. 2020
Po poročanju časnika Finance Zavod za gradbeništvo, SIJ Acron in Salonit Anhovo sodelujejo na projektu RIS-ALiCE, katerega namen je zmanjšati izpuste ogljikovega dioksida cementne industrije, ki je v Evropi velik vir tega toplogrednega plina.
20. okt. 2019
Lafarge Cement namerava na začetku prihodnjega leta spet začeti mleti, skladiščiti in opremljati cement, je po pisanju Dela razvidno iz dokumentacije, ki jo jo je Lafarge Cement z zahtevo za začetek predhodnega postopka poslal na agencijo za okolje.
10. nov. 2016
Bernd Scheifele, šef nemškega podjetja HeidelbergCement, je zadovoljen zaradi zmage Donalda Trumpa na ameriških predsedniških volitvah: