Prijavljeni ste kot
18. jun. 2021
Gospodarskega mninistra Zdravka Počivalška so očitki nekaterih deležnikov iz turizma na predlog interventnega zakona za turizem, ki ga je v četrtek potrdila vlada, razočarali. "Razočaran sem nad nezadovoljstvom, ki ga širijo nekateri v panogi. Vem, da je večina branže zadovoljna," se je odzval ob robu današnjega obiska na Brežiškem.
17. jun. 2021
Vlada je potrdila predlog zakona za pomoč gospodarstvu in turizmu v vrednosti 243,5 milijona evrov. Posebni ukrepi so predvideni za organizatorje srečanj in dogodkov, šport in kulturo. Vsak prebivalec bo prejel nove bone, namenjene izboljšanju gospodarskega položaja na področju potrošnje v gostinstvu, turizmu, športu in kulturi.
V Obrtno-podjetniški zbornici Slovenije (OZS) so razočarani nad vsebino interventnega zakona za omilitev posledic epidemije covida-19 za gospodarstvo. Kot so poudarili, so iz njega izključili pomembne ukrepe, ki bi najbolj prizadetim panogam pomagali pri okrevanju po epidemiji, zato pričakujejo dopolnitev zakona in hkrati oblikovanje novega.
Vlada bo danes predvidoma obravnavala predlog novega interventnega zakona, ki naj bi omilil posledice epidemije covida-19 na gospodarstvo. Največja pozornost bo tokrat posvečena gostinstvu in turizmu, posebni ukrepi so predvideni za organizatorje srečanj in dogodkov, šport in kulturo. Predvideni so tudi novi boni za vse prebivalce Slovenije.
11. jun. 2021
Na prvem križarjenju v Severni Ameriški od začetka pandemije covida-19 sta bila v četrtek dva potnika pozitivna na novi koronavirus, je sporočila družba za križarjenja Royal Caribbean. Vsi potniki in člani posadki so sicer cepljeni.
10. jun. 2021
Vlada je na današnji seji začela obravnavo interventnega zakona za pomoč gospodarstvu in turizmu, a ga dokončno še ni potrdila. Kot je na profilu na spletnem družbenem omrežju Twitter zapisal obrambni minister in podpredsednik vlade Matej Tonin, je vlada "v prvi obravnavi" predlog sprejela, dokončno pa ga bo sprejela na seji prihodnji teden.
28. maj. 2021
Bohinjski občinski svet je v četrtek po skrajšanem postopku sprejel spremembe odlokov, ki na območje Bohinjskega jezera prinašajo več omejitev. Na jezeru prepovedujejo uporabo večjih kopalnih pripomočkov, na obali jezera predvajanje glasne glasbe, pri cerkvi sv. Janeza zadrževanje v kopalkah, na severni obali jezera pa kolesarjenje.
Po odpovedi prireditve prejšnji teden se danes na Pogačarjev trg v Ljubljani vendarle vrača Odprta kuhna. Sproščena, a hkrati odgovorna druženja v skladu z zaščitnimi ukrepi bodo v prestolnici potekala vsak sončni petek med 10. in 22. uro, so sporočili organizatorji.
24. maj. 2021
Hrvaški notranji minister Davor Božinović je danes napovedal, da bodo do konca meseca dodatno zrahljali ukrepe za preprečevanje širjenja okužb z novim koronavirusom. Med drugim bodo do 23. ure podaljšali delovni čas gostinskih lokalov, restavracijam pa bodo dovolili strežbo tudi v notranjih prostorih.
13. maj. 2021
Slovenski državni holding (SDH) je v prevzemni ponudbi za Terme Olimia, ki jo je objavil v imenu države, pridobil 20,64-odstotni delež družbe. S tem je lastniški delež v termah povečal na 98,25 odstotka, je razvidno iz objave v časniku Delo. Država je za pridobljeni petinski delež v termah odštela štiri milijone evrov.
10. maj. 2021
Javni gospodarski zavod Protokolarne storitve RS - JGZ Brdo je danes sklenil sodelovanje s kuharskim mojstrom Tomažem Kavčičem. Tako bo Slovenija postala prva država, v kateri bo v času predsedovanja Svetu EU na vseh dogodkih najvišje ravni za kulinariko poskrbel chef z Michelinovo zvezdico.
V gostinskih lokalih lahko od danes gostom po vsej državi strežejo tudi v notranjih prostorih, a ob izpolnjevanju določenih pogojev. Namestitvenim obratom z več kot 60 sobami je dovoljeno ponujati do polovico vseh sob, tistim manjšim pa še naprej do 30. Tako določa nov vladni odlok, ki bo veljal do 16. maja.
9. maj. 2021
Predsednik upravnega odbora družbe Postojnska jama Marjan Batagelj je v intervjuju za Reporter razložil, kaj se bo dogajalo z globalnim turizmom v postkoronskem času. Evropske države so med epidemiološko krizo že začele turistično solirati.
Slovenska prestolnica je bila pred epidemijo covida-19 priljubljena destinacija za številne turiste. Zanje še posebej privlačne so raznolike trgovine s spominki in tradicionalnimi slovenskimi izdelki. A v zadnjem letu, ko so potovanja skorajda nemogoča, so te prodajalne zabeležile upad prometa in so zdaj postavljene pred vprašanje obstoja.
Ob odločitvi vlade da poskuša vsaj delno pomagati slovenskemu turizmu, ki je med najbolj prizadetimi panogami zaradi epidemije koronavirusa, so mnogi Slovenci in Slovenke tarnali. Turistični boni gor ali dol. Kaj bomo z njimi? To »podarjeno« bomo tako ali tako morali v nekem smislu vračati. Kot pa se kaže zdaj, bone vneto unovčujejo.
7. maj. 2021
Minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek je ob današnjem obisku Kranjske Gore napovedal sprostitve nekaterih ukrepov za preprečevanje širjenja okužb z novim koronavirusom na področju gostinstva in turizma. O njih naj bi že danes na dopisni seji odločala vlada, veljati pa naj bi začele v ponedeljek.
27. apr. 2021
Nekdanja informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar je v oddaji 24UR zvečer na POP TV opozorila, da odlok o odprtju turističnih dejavnosti ne določa, ali gostinci in hotelirji sploh lahko zbirajo osebne podatke, in če jih lahko, koliko časa jih je treba hraniti. Meni, da se je vlada pisanja odloka lotila površno.
26. apr. 2021
Nastanitveni obrati po vsej državi lahko danes znova sprejmejo goste, a lahko ne glede na velikost odprejo največ 30 sob. Za koriščenje nastanitve mora potrošnik predložiti negativen test na okužbo z novim koronavirusom ali pa dokazilo o prebolelosti oz. cepljenju. S tem je znova mogoče koristiti tudi turistične bone.