Prijavljeni ste kot
25. sep. 2021
Organi opozicijskih strank LMŠ, SD in Levice bodo danes obravnavali in po pričakovanjih tudi potrdili besedilo sporazuma o povolilnem sodelovanju štirih strank. Svet SAB je to storil že v torek, takoj zatem, ko so voditelji teh štirih opozicijskih strank besedilo sporazuma parafirali. Podpisali pa ga bodo, kot je pričakovati, prihodnji teden.
23. sep. 2021
Izvršni odbor stranke DeSUS na današnji seji ni podprl stališča o pozivu poslancev DeSUS k odstopu, zato so ga umaknili s predloga sklepov za sejo sveta stranke, je po seji v izjavi medijem pojasnil predsednik stranke Ljubo Jasnič. Na klavzuri DeSUS 10. septembra so se namreč pojavili tudi takšni pozivi.
Svet DeSUS, ki naj bi bil danes popoldne, je prestavljen na 5. oktober, so sporočili iz stranke. Podrobnosti o razlogih za prestavitev seje bodo predvidoma znane po seji izvršnega odbora stranke.
22. sep. 2021
DZ je včeraj pet ur razpravljali o predlogu novele zakona o varstvu javnega reda in miru. Večina razprave je bila vezana na predlog, ki uvaja globo za nedostojno vedenje, če ga policist zazna na kraju kršitve. V večjem delu opozicije menijo, da je namen utišati kritike oblasti, v koaliciji pravijo, da gre za preprečevanje pouličnega nasilja.
20. sep. 2021
Septembrska raziskava javnega mnenja Vox populi, ki jo za Dnevnik in Večer opravlja agencija Ninamedia, kaže, da podpora vladi Janeza Janše ostaja nizka, podpira jo 28 odstotkov vprašanih. Med strankami na vrhu ostaja SDS, delež neopredeljenih pa je še vedno rekorden.
14. sep. 2021
SMC se bo v četrtek v Celju sestala na programskem kongresu. Prvak stranke Zdravko Počivalšek gre po mandat za dogovor o združitvi s stranko GAS ter povezovanju in sodelovanju z nekaterimi drugimi strankami in listami na volitvah. Združitveni kongres z GAS naj bi bil do konca leta, ko bo združena stranka dobila tudi novo ime.
Če bi bile volitve jutri, bi največjo podporo dobila SDS, ki bi jo volilo 18,3 odstotka vprašanih. Sledile bi ji SD z 10,3-odstotno podporo in Levica, ki bi jo volilo 7,7 odstotka vprašanih, je pokazala anketa Dela. Vlada je izboljšala srednjo oceno svojega dela.
12. sep. 2021
Stranka NSi danes v Žužemberku prireja tradicionalni poletni tabor, na katerem pričakujejo člane in simpatizerje stranke iz vse Slovenije. Osrednji dogodek bo opoldanski nagovor predsednika NSi Mateja Tonina.
Predsednik sveta DeSUS Anton Urh je včeraj zanikal, da bi tri poslance upokojenske stranke pozvali k odstopu. Ob robu praznovanja 30-letnice stranke v Volčjem Potoku je za Radio Slovenija dejal, da klavzura v petek takega sklepa ni sprejela, ter da svet stranke ne bo odločal o pozivu poslancem k odstopu.
10. sep. 2021
Klavzura DeSUS je po današnji razpravi svetu stranke predlagala, da poslance DeSUS pozove k odstopu, nadomestili pa bi jih nadomestni poslanci, je v izjavi povedal predsednik DeSUS Ljubo Jasnič. Svet stranke bo o tem odločal predvidoma prihodnji četrtek. Če bo sklep podprl, poslanci pa ne bodo sledili pozivu, Jasnič ne izključuje svojega odstopa.
DeSUS se bo danes sestal na klavzuri, na kateri bodo med drugim obravnavali položaj stranke in njena stališča do aktualnih zakonodajnih predlogov. Predsednik DeSUS Ljubo Jasnič sicer pričakuje poglobljeno in odkrito razpravo, v kateri se najverjetneje ne bo bodo mogli izogniti razpravi o odhodu večjega števila članov DeSUS v stranko SAB. Ena od opcij za rešitev stranke na naslednjih volitvah naj bi bila tudi izključitev poslancev, ki delujejo na lastno pest in naj bi DeSUS škodili pri volivcih.
9. sep. 2021
Stranki SAB se je pridružilo 250 novih članov, od tega največ članov DeSUS iz odborov Velenje, Kočevje, Šoštanj, Brezovica in Logatec, je danes povedala predsednica SAB Alenka Bratušek. Kot je dejala, je to priznanje za stranko, da dela dobro. Novi člani pa so kot enega od razlogov za prestop navedli posluh za problematike upokojencev. Okoli 100 članov DeSUS se bo v petek sestalo na klavzuri, na kateri bodo med drugim razpravljali o položaju stranke, pa tudi o odnosu vodstva s poslansko skupino. Obravnavali bodo tudi stališča DeSUS do aktualnih zakonodajnih predlogov, ki so v postopku v DZ. Predsednik DeSUS Ljubo Jasnič pričakuje poglobljeno in odkrito razpravo, je dejal za STA. Odhode članov je Jasnič javno komentiral tudi pred eno od ljubljanskih gostiln, rekoč: »Odhajajo ljudje, ki so imeli veliko od stranke. Zdaj so pa naenkrat ugotovili, da ne več.« Dejal je še, da je vesel, da takih klovnov ni več v stranki. O SAB pa: »Naj raje nesejo svoja jajca kot kradejo tuja.«
V kosovskem mestu Peć so v sredo zvečer ustrelili kandidatka Demokratske stranke Kosova (DPK) za župana mesta Astrita Ademaja. Poleg njega je bil ubit še bivši županski kandidat stranke v mestu Dečani Blerand Kadrijaj. Vzrok streljanja še ni znan, poročajo srbski mediji.
6. sep. 2021
Predsednik državnega zbora Igor Zorčič je v izjavi za medije potrdil obstoj možnosti, da bo sodeloval pri ustanovitvi nove stranke. Potrdil je tudi, da v skupini nepovezanih poslancev sodelujejo v pogovorih o vlaganju interpelacij. Obsodil je vdor protestnikov v prostore RTVS in člane koalicije pozval k vzpostavitvi financiranja STA.
4. sep. 2021
Agencije za raziskovanje javnega mnenja so na podlagi anket ugotovile, da so nasprotniki cepljenja politično zelo raznoliki in da večinoma niso podporniki sedanjih strank.
31. avg. 2021
Potem ko je predsednik SDS in premier Janez Janša v soboto predstavil pogoje za sodelovanje v prihodnji koaliciji, so to včeraj komentirali v nekaterih strankah. Večina opozicije sodelovanje s SDS po pričakovanjih zavrača. V SNS podpirajo del pogojev, v NSi si želijo sodelovanja z vsemi strankami, s katerimi si delijo vizijo razvoja Slovenije.
29. avg. 2021
Na prihajajočih državnozborskih volitvah bo nastopila vsaj ena stranka proticepilcev in kovid-skeptikov, ustanovil jo je kranjski mestni svetnik Zoran Stevanović. Organiziralo se je še več skupin nasprotnikov cepljenja. Koliko med njimi jih bo ustanovilo stranko?
Predsednik SDS in premier Janez Janša je v soboto na regionalnem srečanju stranke v Leskovcu pri Krškem povedal, da SDS ne izključuje nikogar, da pa za sodelovanje v prihodnjih vladnih koalicijah postavlja nekatere vsebinske pogoje, kot so delo za skupno dobro in ne za lastne interese ter postavljanje interesov slovenskih ljudi v ospredje.