Prijavljeni ste kot
11. avg. 2023
Vodnatost rek v Sloveniji se zmanjšuje, kaže hidrološko poročilo Arsa. Reke v večjem delu Slovenije imajo srednje pretoke. Mura s posameznimi pritoki, nekatere reke v Podravju, Krka in Ljubljanica pa imajo velike pretoke. Danes in v prihodnjih dneh se bo vodnatost rek zmanjševala, najhitreje bodo upadale večje reke v vzhodnem delu države.
9. avg. 2023
Pretoki rek po Sloveniji se po uničujočih poplavah postopoma zmanjšujejo, kaže hidrološko poročilo Arsa. Popoldne in zvečer pa lahko ob krajevnih plohah in nevihtah narastejo posamezne manjše reke in hudourniki. Ob padavinah lahko pride do razlivanja padavinske in zaledne vode na v poplavah najbolj prizadetih območjih, opozarjajo hidrologi.
Na Prevaljah so se v torek zvečer kljub katastrofalnim razmeram veselili. Podjetnik Ambrož Duler je namreč s svojo ekipo postavil 22-metrski most čez reko Mežo in s tem mnogim prizadetim omogočil prehod reke. Z začasno rešitvijo je sproščen tudi promet od Dravograda proti Slovenj Gradcu. V regiji je dovolj donirane hrane, primanjkuje orodja.
7. avg. 2023
V občinah Kamnik in Mengeš, ki so ju prizadele nedavne obilne padavine in poplave, hitijo z odpravljanjem posledic. Škoda je ogromna, ocenjujejo župani, ki računajo tudi na pomoč države. V kamniški občini je prioriteta predvsem vzpostavitev dostopa do najbolj prizadetih območij. Medtem so v Komendi še vedno brez pitne vode.
5. avg. 2023
V Mestni občini Velenje se je ponoči sprožilo nekaj plazov, v Vinski Gori je zaradi tega ogroženih nekaj stanovanjskih objektov. Še vedno ne morejo dostopati do prebivalcev doline Velunje. Pitno vodo za zdaj še imajo, a velenjski župan Peter Dermol poziva k varčnosti. V Rdeči dvorani je prenočilo 1000 ljudi, tudi obiskovalci kampa Menina.
28. jul. 2023
»Vode, ko je je veliko, ne moremo v žepu nekam odnesti,« je izjavil državni sekretar za gozdarstvo Darij Krajčič o težavah, ki jih povzročajo neurja. Čisto drugače je s sendviči, ki jih je zelo enostavno vtakniti v žep in jih odnesti iz trgovine, ne da bi zanje plačali.
11. jul. 2023
Potem ko je podjetnik in lastnik polnilnice vode Costella za visoko ceno energije, ki jo plačuje, okrivil držav, je moral vzeti nazaj svoje očitke, saj se je izkazalo, da je prejšnja uprava družbe zakup električne energije opravila že avgusta in ne novembra po pozivu premierja Roberta Goloba, kot je sprva trdil Pečečnik.
4. jul. 2023
Po Sloveniji so v ponedeljek v kratkem času izmerili izjemno velike količine dežja. Izstopa postaja v Litiji, kjer je v petih minutah padlo kar 22 milimetrov dežja. Sicer pa je Agencija RS za okolje največ padavin izmerila prav v Litiji, kar 109 milimetrov. To je ravno toliko, kot je povprečna mesečna količina padavin za celoten julij.
»Enostavno se nam proizvodnja ne izplača, zato obratujemo minimalno,« lastnik družbe Costella Joc Pečečnik za ustavitev proizvodnje vode Costela krivi predrago elektriko. Za 24ur je Pečečnik tudi izjavil, da je predraga elektrika smrt za vse panoge v gospodarstvu, a njegove trditve so naletele na kritike.
8. jun. 2023
Vlada po proučitvi dokumentacije v zvezi z gradnjo kanala C0 v Ljubljani, zlasti z vidika uporabe pravnih sredstev za zadržanje ali ustavitev gradnje ter umeščanja trase v prostor, ocenjuje, da trenutno ni podlage za zadržanje izvajanja projekta. Trenutno lahko gradnjo ustavi le investitor, v mnenju o predlogih poslancev SDS glede C0 navaja vlada.
17. apr. 2023
Gradnja kanala C0 je nemoteno potekala več let, a ni motila nikogar, je na seji DZ dejal predsednik vlade Robert Golob. Pristojni so mu zagotovili, da projekt ima pravnomočno gradbeno dovoljenje. "Več kot to, da taka zagotovila dobim, ne morem narediti, lahko pa vsi tisti, ki so zadolženi po zakonu. In to zagotovo ni predsednik vlade," je poudaril.
12. apr. 2023
Več kot 30 zdravnikov UKC Ljubljana je v pismu, ki so ga med drugim poslali vladi, ministrstvom, DZ, ljubljanski občini in fakultetam, izrazilo nestrinjanje z izgradnjo kanalizacijskega kanala C0 preko vodovarstvenega območja na odseku med Črnučami in Brodom v Ljubljani. Ogrožal bi namreč pitno vodo v Ljubljani, opozarjajo.
30. jan. 2023
Inštitut 8. marec je zaradi okrnitve ugleda inštituta vložil tožbo zoper nekdanjega ministra Aleša Hojsa. Zaradi obtožb na Twitterju, da zaradi referenduma o noveli zakona o vodah, pri katerem je sodelovalo več civilnodružbenih organizacij, ni bilo vode za gašenje požarov na Krasu, inštitut zahteva odškodnino v višini 3000 evrov.
11. okt. 2022
Epidemija ob onesnaženju pitne vode v Spodnji Savinjski dolini, ki je izbruhnila v začetku prejšnjega tedna, je očitno izzvenela. Od prejšnjega četrtka namreč ni zabeležen noben nov primer prebavnih motenj pri prebivalcih omenjene doline, je danes v izjavi za medije povedal strokovni direktor Nacionalnega inštituta za javno zdravje Ivan Eržen.
18. sep. 2022
Po obilnem deževju, ki je v minulih dneh povzročalo težave po skoraj vsej državi, se bodo razmere po napovedih danes umirile. Reka Kolpa, ki je v soboto največ škode povzročila v Osilnici in Kostelu, bo poplavljala tudi danes, a se bo voda počasi umikala v strugo.
16. sep. 2022
Močno deževje z lokalnimi nalivi, ki je v četrtek in ponoči zajelo vso Slovenijo, je po državi povzročilo precej nevšečnosti. Agencija za okolje je zaradi obilne količine padavin izdala rdeče opozorilo za južni in osrednji del Slovenije, dolgotrajni krajevni nalivi pa bodo danes predvsem v zahodni, osrednji in južni Sloveniji.
27. avg. 2022
Zaradi pomanjkanja padavin imajo težave z zagotavljanjem vode tudi slovenske visokogorske planinske koče, med drugim na najvišje ležeči postojanki pod Triglavom. Kot pravi oskrbnik Triglavskega doma na Kredarici Herman Uranič, imajo vode le še za približno deset dni. Že nekaj časa imajo tudi omejeno število mest, ki jih je mogoče rezervirati.
9. avg. 2022
Med nočnim kopanjem v Soči pod kampom v Trnovem v občini Kobarid v ponedeljek nekaj po 21. uri dvema dekletoma ni uspelo priplavati na obrežje. Še pred prihodom gasilcev in reševalcev so ju iz reke rešili obiskovalci bližnjega kampa.