Prijavljeni ste kot
29. avg. 2018
Po podpisu koalicijske pogodbe je mandatar Marjan Šarec novinarki Janševe televizije odgovoril v slogu prvaka SDS Janeza Janše: »To so vaše domneve. To so vaše domneve. To ni res!«
23. avg. 2018
Za uvod kolumne si bom sposodil besede Antona Tomažiča, enega zadnjih pravih pomladnikov, iz njegove knjige V objemu slovenske pomladi. Takole je zapisal: »Najbolj zaslužen za to, da je zacvetela slovenska pomlad in da je odigrala tako uspešno vlogo v slovenski zgodovini, je bil Janez Janša! Najbolj zaslužen za to, da je slovenska pomlad tako prekmalu ugasnila, pa je tudi in predvsem Janez Janša!«
22. avg. 2018
»Gospod Tomažič si je v času Ljudmile Novak intenzivno prizadeval za pomiritev med NSI in SDS. Vedno je delal tako kot je čutil, da je prav, pa čeprav je bilo to mnogokrat v nasprotju s prevladujočim mnenjem v stranki. Predvsem pa si je vedno prizadeval za uspeh desnice,« je zapisal Matej Tonin, predsednik NSI in predsednik državnega zbora.
21. avg. 2018
»Po dragi šoli na volitvah sem se hotel čisto umakniti. Ampak ne vem, če bo šlo. Ob delanju vlade nič ne slišim o pomoči družinam, nič o spodbujanju mladih, da bi imeli več otrok, nič o ukrepih za mlade, da bi prej lahko začeli živeti skupaj ... Slovenija nima časa za ponovno zamujena 4 leta na tem področju. Marsikaj lahko počaka, te rešitve ne morejo in ne smejo!« je zapisal Aleš Primc, prvak stranke Glas za otroke in družine, na facebooku.
19. avg. 2018
Kdo je oddal 55. glas za Marjana Šarca? Za mandatarja ga je podprlo vseh 43 poslancev koalicijske peterice, devet poslancev partnerske Levice, oba poslanca manjšin in še nekdo.
18. avg. 2018
Predsednik SDS Janez Janša se je na družbenem omrežju Facebook odzval na petkovo izvolitev Marjana Šarca za mandatarja. Ocenil je, da se je s Šarčevo izvolitvijo v Sloveniji pripetil nov politični fiasko. Šarca je označil za mandatarja brez izkušenj v politiki, ki celo "ne pozna razlike med Svetom Evropske unije in Svetom Evrope".
17. avg. 2018
Vzrok za to, da bomo zelo verjetno že kmalu dobili povsem levo vlado, po mnenju dr. Boštjana M. Turka tiči tudi v metamorfozah nekdanjih komunistov v nove in nove stranke, ki imajo v rokah vso oblast in skoraj vsakokrat na volitvah ob pomoči njim naklonjenim medijem nagovorijo zadostno število volivcev.
Danes bo Marjan Šarec ustoličen za mandatarja. K temu je veliko prispeval nihče drug kot njegov veliki politični nasprotnik Janez Janša.
15. avg. 2018
Če bi bil Janša bolj aktiven in se pripravljen odprto pogovarjati tudi o možnosti, da bi bil mandatar kdo drug kot on, bi morda dobili drugačno vlado.
8. avg. 2018
Dr. Žiga Turk, profesor, nekdanji minister
6. avg. 2018
Ko pa temu ali onemu politiku spodrsne in pristane na nekakšno natolcevanje o spolni ali v kakšnem drugem primeru verski usmerjenosti posameznika, pa ni več šala.
5. avg. 2018
Scenarij stricev iz ozadja z manjšinsko vlado petih levosredinskih strank z blagoslovom Levice se spet podira. Svoje pomisleke glede stabilnosti takšne vlade sta izrazila Miro Cerar in Alenka Bratušek, potrpežljivost mineva tudi možnega mandatarja te manjšinske vlade Marjana Šarca. Zmagovalec volitev Janez Janša pa še vedno nima zadostne podpore v državnem zboru.
4. avg. 2018
Na ponovljenih volitvah NSI dobi 25 poslanskih sedežev, SDS pa sedem, medtem ko vse ostale stranke dobijo enako število mandatov.
3. avg. 2018
Kučanovi in Janševi mediji so propagandna medijska mašinerija, ki skrbi le za pozitivno medijsko podobo bodisi Kučana ali Janše.
Cilj SDS je sestaviti stabilno vlado, če to ni možno, je boljše, da gremo na volitve, je v pogovoru za Radio Ognjišče ponovil prvak stranke Janez Janša. Po njegovih besedah trenutno teče druga polovica "t. i. kroga obupanih". Ob tem ne zanika možnosti, da bo Slovenija vlado dobila, "zagotovo pa ne bo dolgo trajalo, tako da nobene panike".
31. jul. 2018
Medtem ko se svet stranke Levica danes odloča o vstopu v koalicijo pod vodstvom Marjana Šarca, se že pripravlja teren za tretjo osebo, ki bi postala mandatar.
30. jul. 2018
Primož Štendler je prvi od bolj znanih članov Nove Slovenije (NSI), ki je po volitvah stranki pomahal v slovo.
29. jul. 2018
Razen mandatov Janeza Drnovška in Janeza Janše so bili – po letu 2008 – slovenski voditelji negotovi in komaj prepoznavni, v eseju piše Dimitrij Rupel.