Prijavljeni ste kot
17. sep. 2022
Kredarico je danes pobelil sneg, zjutraj so ga tam namerili že 10 centimetrov, je Agencija RS za okolje (Arso) zapisala na Twitterju. Sneg je pobelil še Kanin, sneži tudi na Krvavcu.
16. sep. 2022
Močno deževje s poplavami je močno prizadelo občini Osilnica in Kostel, kjer je poplavilo veliko hiš, plazovi in voda so poškodovali ceste. Dostop do Osilnice je trenutno mogoč le čez Strmo reber iz smeri Kočevja. Poleg hudournikov težave povzroča Kolpa, ki je po ocenah domačinov najvišja v zadnjih 40 letih, pravi osilniška županja Alenka Kovač.
Močno deževje z lokalnimi nalivi, ki je v četrtek in ponoči zajelo vso Slovenijo, je po državi povzročilo precej nevšečnosti. Agencija za okolje je zaradi obilne količine padavin izdala rdeče opozorilo za južni in osrednji del Slovenije, dolgotrajni krajevni nalivi pa bodo danes predvsem v zahodni, osrednji in južni Sloveniji.
19. avg. 2022
Po neurju z močnim vetrom, ki je v četrtek zajelo Slovenijo, se bodo tudi danes predvsem od jutra do popoldneva ob nevihtah pojavljali močni sunki vetra, možni pa bodo tudi močnejši nalivi, opozarja Agencija RS za okolje (Arso). Zaradi nevihtne ogroženosti je agencija izdala oranžno vremensko opozorilo za vso državo. Po pisanju portala neurje.si naj bi Ljubljano včeraj prizadel kar tornado!
18. avg. 2022
Veter, ki je v sunkih prišel kot predhodnica popoldanskih ploh, je povzročil nemalo težav. Iz Kranja poročajo o okoli 70 objektih z odkrito streho. Hudo je bilo tudi v Ljubljani, kjer je nekaj ljudi lažje poškodovanih. Zlasti gasilci in policisti imajo tako polne roke dela, tudi z odstranjevanjem podrtih dreves. V Kranju je denimo silovit veter odtrgal streho z bloka!
1. avg. 2022
Julij je bil najtoplejši mesec v zgodovini meritev v Ljubljani po kriteriju srednje mesečne temperature. Ta je znašala 24,4 stopinje Celzija, je objavila Agencija RS za okolje (Arso). Sledita julij 2015 s 24,3 stopinje in avgust 2003 s 24,2 stopinje. Minuli julij je marsikje prinesel tudi doslej rekordne letošnje temperature.
26. jul. 2022
Na goriškem Krasu, kjer je bilo najbolj potrebno, tokrat ni padlo kaj veliko dežja. Še vedno se pojavljajo posamezna žarišča, celotno pogorišče pa preletava policijski helikopter s termo kamero, ki odkriva nova, sicer manjša in obvladljiva žarišča, so sporočili iz regijskega štaba Civilne zaščite (CZ) za Severno Primorsko.
25. jul. 2022
Danes bo še sončno in vroče, v torek pa nas čaka hladna fronta, je za STA dejal dežurni meteorolog Agencije za okolje Blaž Šter. Padavine se bodo zgodaj zjutraj pojavile na zahodu in čez dan zajele vso državo. Pričakovati je posamezne nalive. Pri požaru na Krasu bodo padavine sicer pomagale, a suše tudi zaradi burje ne bodo končale, dodaja.
23. jul. 2022
Vremenoslovci danes pričakujejo vrh tokratnega vročinskega vala v Sloveniji. Temperature se lahko v zahodnem delu države, pa tudi drugod, povzpnejo vse do 39 stopinj Celzija, izključeni pa niso niti julijski temperaturni rekordi. Prve osvežitve bodo na severu Slovenije deležni v noči na nedeljo, vročinski val pa naj bi se končal v torek ali sredo.
21. jul. 2022
Agencija RS za okolje (Arso) opozarja na visoke temperature v prihajajočih dneh. Vrh vročinskega vala naj bi dosegli v soboto, ko se temperature lahko povzpnejo vse do 39 stopinj Celzija. Izključeni niso niti julijski temperaturni rekordi. Prvih ohladitev bomo deležni v noči na nedeljo, konec vročinskega vala pa napovedujejo za torek oz. sredo.
20. jul. 2022
V Veliki Britaniji so včeraj zabeležili najbolj vroč dan doslej. Več kot 34 krajev je namreč preseglo prejšnji temperaturni rekord, ki je znašal 38,7 stopinje Celzija, temperature pa so se včeraj povzpele tudi preko 40 stopinj Celzija. V Londonu medtem veljajo izredne razmere, saj je zaradi rekordnih temperatur izbruhnila vrsta požarov.
18. jul. 2022
Vročinski val se bo s postopnim naraščanjem temperatur nadaljeval v prihodnjih dneh. Lahko se podaljša tudi do ponedeljka, ko meteorologi pričakujejo prihod hladne vremenske fronte. Suša se bo nadaljevala in se s požarno ogroženostjo marsikje stopnjevala, burja na Primorskem pa se umirja, je za STA povedala meteorologinja Veronika Hladnik Zakotnik. Temperature bodo po nižinah več dni zapored presegle 35 stopinj, v najbolj vročih krajih pa se bo lahko ogrelo tudi do 40 stopinj Celzija.
6. jul. 2022
V hudem neurju, ki je prestolnico zajelo v torek zvečer, je med drugim zalilo zdravstvena domova Vič in Šiška in del UKC Ljubljana, poroča uprava za zaščito in reševanje. Močan veter je podiral tudi drevesa. V intervencijah je posredovalo 20 gasilskih enot. Na delu severne ljubljanske obvoznice je zaradi sanacije po neurju trenutno zaprt vozni pas.
Ponekod v osrednji Sloveniji je bil promet oviran zaradi močnih neviht. Zaradi vode je promet oviran na severni ljubljanski obvoznici med Kosezami in Zadobrovo, poplavljenih in zaprtih je bilo tudi več cest v Ljubljani, poroča prometnoinformacijski center. Gasilci so posredovali na 64 intervencijah, med katerimi prevladujejo zalite kleti in podrta drevesa.
28. jun. 2022
Med Kobaridom in Ilirsko Bistrico je po podatkih Agencije RS za okolje hitro nastala nevihtna linija, ki se pomika proti osrednji Sloveniji. Radarska odbojnost kaže na precejšnjo verjetnost krajevnih neurij v obliki nalivov in toče, verjetni so tudi močnejši sunki vetra, so sporočili z Uprave RS za zaščito in reševanje.
Včerajšnji dan, za katerega je Agencija RS za okolje (Arso) zaradi velikih toplotnih obremenitev izdala oranžno opozorilo za velik del Slovenije, je minil v znamenju visokih temperatur. Včeraj so ponekod po državi namerili tudi do 37 stopinj Celzija, piše na spletni strani Arsa.
20. jun. 2022
Prvi letošnji vročinski val se bo ta teden nadaljeval, a temperature pri nas po pričakovanjih meteorologov ne bodo podirale junijskih rekordov, tako kot jih ponekod v Zahodni Evropi. Vsak dan se lahko pojavi kakšna nevihta, močnejše so danes možne predvsem na severovzhodu. Bolj izrazita vročina bo od četrtka, je dejal meteorolog Andrej Velkavrh.
16. jun. 2022
Dele Koroške, Štajerske in Gorenjske je popoldne od severa zajelo neurje z nalivi in močnim vetrom. Kot kažejo prve informacije centra za obveščanje, o največ težavah poročajo iz občin ob reki Dravi, iz Mežiške doline, z območja Slovenj Gradca, Kamnika, Lukovice, Braslovč in Slovenske Bistrice. Aktiviranih je več gasilskih društev.