Prijavljeni ste kot
9. maj. 2010
Borut Pahor meni, da je arbitražni sporazum njegova mojstrovina, kritiki pa so po njegovem zgolj ljubosumni. A še pred nekaj leti slovenska levica možnost arbitraže označila za polomijo slovenske politike.
Za stadion v Stožicah bodo po novem morali globoko seči v žep tudi Mestna občina Ljubljana in vlada in ne več samo zasebni investitor. Športni park bo svoja vrata slovenski nogometni reprezentanci odprl 11. avgusta letos, finančna konstrukcija zanj pa postaja vse bolj nerazumljiva in zapletena, bolj podobna papirnatemu gradu, ki ga drži skupaj le veriga nepojasnjenih in nepotrjenih kreditov. V družbah Gradis in Energoplan, 75-odstotnih lastnicah Grepa, je čutiti mrzlično delovanje, ki skorajda iz meseca v mesec spreminja strukturo »njune« družbe, investitorja v športni park.
Če bi recimo obveljala sredinska črta, bi iz portoroške marine v hrvaške vode zapluli že po nekaj sto metrih, meni Danilo Slivnik, dolgoletni novinar in odgovorni urednik, s katerim smo se pogovarjali o arbitražnem sporazumu in političnem dogajanju v Sloveniji. Meni, da sporazum utegne podpreti veliko privržencev opozicije, prav tako ga lahko zavrne veliko privržencev sedanje vladajoče koalicije, saj so ga kritizirali tudi nekateri strokovnjaki. Po njegovem bi se s Hrvati dalo doseči boljši dogovor o meji, najbolj optimalna rešitev pa bi bila podobna sporazumu Drnovšek-Račan. Večji preizkus za Pahorjevo vlado bodo lokalne volitve, pri tem pa pripominja, da je glavni razlog za njeno majhno priljubljenost gospodarska kriza. Če se bodo izboljšale gospodarske razmere, se bo lahko izboljšala tudi podpora Pahorjevi vladi, zato se bo morala največja opozicijska stranka še precej potruditi za zmago na volitvah. Govoril je tudi o razmerah v medijih, zlasti pri Delu, kjer sta po njegovem glavna krivca za sedanje razmere nekdanji laški tajkun Boško Šrot in nekdanja predsednica upravnega odbora Andrijana Starina Kosem. O nekdanjemu tesnemu sodelavcu Janezu Markešu pa se mu ne zdi vredno govoriti.
Duhovnik Zoran Kodela v Zgornji Ložnici že vrsto let vodi ozdravitvene maše, med katerimi ljudje padajo na kolena in čudežno ozdravijo. Ti čudeži že od nekdaj razburjajo domišljijo tako vernikov kot nevernikov.
... o aferi, povezani z stavbo Nacionalnega preiskovalnega urada, kjer je notranja ministrica Katarina Kresal očitno pomagala svojemu znancu, poslovnežu Igorju Pogačarju. Za moj okus je namreč ta posel škandalozen. STA
Cena najema pisarniških prostorov v uglednem Millenium Towru na Dunaju je nižja od cene najema prostorov v stavbi Igorja Pogačarja na Dimičevi ulici 16 za Nacionalni preiskovalni urad.
.MsgBody-text, .MsgBody-text * { font: 10pt monospace; } Vitalni slovenski interesi so žrtev Pahorjeve samovšečnosti, pravijo v SDS. Po njihovem bi katerakoli slovenska vlada doslej lahko podpisala sporazum, pisan na kožo Hrvaški.
8. maj. 2010
Znana je svetopisemska prilika o Abrahamu in prekletih mestih, Sodomi in Gomori. Manj znan je očakov ugovor Bogu: Drži, da sta poštenje in nràv v prestolnicah uplahnila do konca: vendar boš Vsemogočni res uporabil svojo žvepleno roko, če se tam najde vsaj deset pravičnih, ki odtehtajo vesoljno hudobijo? Biblija nas naprej pouči, da se Bog ni obotavljal: Abrahamu je zagotovil, da ni ostal tam nihče, ki bi si zaslužil, da mu prizanese. V tistem trenutku se je namreč tudi njegov rojak Lot z družino že podvizal in pustil mestne zidine za seboj: četudi jih je angel opozoril, naj se ne ozirajo, je Lotova žena v nostalgiji in radovednosti vseeno zasukala vrat: na mah je okamnela v solni steber.
Sašo Hribar, zdaj tudi član programskega sveta RTV Slovenija, si očitno rad izmišljuje stvari. Na zadnji seji sveta, natančneje 4. maja letos, je izjavil, da ima seznam 60 zaposlenih na RTV, ki nič ne delajo. Vsak posebej naj bi imel tudi natančno obrazložitev.
7. maj. 2010
Premier Borut Pahor in zunanji minister Samuel Žbogar sta danes predstavila deset točk za arbitražni sporazum s Hrvaško. Na drugi strani je opozicijska SDS že konec aprila predstavila enajst argumentov proti arbitražnemu sporazumu. Pahor je Janšo obtožil, da je nanj ljubosumen, Janša Pahorju vrača, da je samoljuben.
Premier Borut Pahor je ob obisku Škisove tržnice presenetil z izjavo: »Moram biti trezen, ker grem v parlament. Tam mora biti vsaj eden trezen«, razburil predsednika državnega zbora Pavla Gantarja. Pahor se je za to ponesrečeno izjavo danes v posebnem pismu Gantarju že opravičil.
Zasavski župan Matjaž Švagan, član stranke LDS, je že dolga leta trn v peti trboveljskemu podjetju Lafarge Cement. Kot župan je prepričan, da je zdravje njegovih občanov na prvem mestu, celo pred direktivami lastne stranke. Medtem ko Lafarge Cement sebe smatra kot okolju prijazno podjetje, lani naj bi bili celo nomirani v skupini ekološko zavednih podjetij, jih ekološke organizacije, prebivalci in nekateri strokovnjaki obtožujejo velikega onesnaževanja in umiranja Zasavja.
Tudi po neslavnem koncu "tajkunske" elite se domačim gospodarskim velikanom ne obeta nič dobrega: obremenjeni z dolgovi so ostali v lasti bodisi države, ki nima ne denarja ne volje za vlaganja v njihov razvoj, bodisi bank, ki jih bolj kot upravljanje zanimajo njihova hitra prodaja in dividende. Dnevnik
6. maj. 2010
Podpis pisma o nameri, na podlagi katerega bo Mercator odkupil vse trgovine Merkurja, je naletel na pozitivne odzive in pričakovanje sinergijskih učinkov. S tem bo nastalo podjetje s štirimi milijardami evrov prihodkov, to pa je resen igralec tudi v evropskem prostoru, je med drugimi ocenil nekdanji prvi mož Mercatorja Zoran Janković.
Današnje zaslišanje prič pred preiskovalno komisijo DZ, ki se ukvarja s štetjem izbrisanih, je po mnenju njenega predsednika Roberta Hrovata (SDS) potrdilo, da je notranja ministrica Katarina Kresal zavajala javnost o številu izbrisanih.
Nekdanji gospodarski minister v Janševi vladi, zdaj pa poslanec SDS, Andrej Vizjak naj bi med prvomajskimi prazniki obračunal s strankarskim kolegom iz Kršega Danilom Koritnikom. Vizjak pravi, da se je le branil.
Kaj bo odločilo glasovanje o arbitražnem sporazumu? Oba politična tabora se bosta gotovo poskušala okrepiti z uglednimi osebnostmi. Najbolj zaželen je ta trenutek doma in še bolj v tujini nagrajevani Boris Pahor. Ob robu podelitve najvišjega avstrijskega odlikovanja je čaščeni mož opozoril na naivno zaupanje v določila arbitražnega sporazuma, ki naj bi jamčila dostop Slovenije na odprto morje. »To je le pobožna želja, tega nobena arbitraža ne more določiti vnaprej.« Moti ga, ker želi politika od ljudi le potrditev sporazuma na referendumu. »Ljudje, ki čakajo, da bo nekaj končno rešeno, bodo zdaj potrjevali odločitve politike! In potem se bo ta lahko sklicevala na ljudstvo!«
5. maj. 2010
Ukrep pomoči Grčiji je po ocenah predsednika SDS Janeza Janše krivičen in neučinkovit. Po njegovem mnenju je edina rešitev sprememba pogodbe, na podlagi katere je nastalo območje evra. Ta bi morala omogočati avtomatsko izločitev članice, ki zavestno goljufa ali ne izpolnjuje pogojev za vstop v evro območje.