Prijavljeni ste kot
3. jan. 2011
Prodaja državnega premoženja in boleče, a nujne reforme sta edina načina, da se Slovenija izogne usodi Grčije, Irske in Portugalske, je v pogovoru za Finance ocenil pomočnik direktorja oddelka za monetarne zadeve in vodja sektorja za analizo bančnega sistema v ameriški centralni banki Egon Zakrajšek. Tako ocenjuje zato, ker smo majhni in imamo razmeroma nelikviden finančni sistem.
2. jan. 2011
KAZALO ZGODBA Z NASLOVNICE Sto vplivnih Slovencev 2011 Reporterjeva lestvica najbolj vplivnih ljudi v državi IME TEDNA Tomo Križnar SLOVENIJA Zmes komunizma in fašizma Politični mir za politično kadrovanje Režiser za zvezo PRO&CONTRA Oglaševanje zdravil: Barbara Razinger in Nada Irgolič GLOBUS Znanost je greh, a bomba je božji dar Dediščina ob Renu Panorama REPORTAŽA Paradiž sredi pekla TEHNIKA Korak pred časom KULTURA Slavnostno leto FILM Američan, ki ni nič vedel ESTRADA Poligraf: Ana Marija Mitič KOLUMNE Vinko Vasle: S Pahorjem v čudežni deželi Boštjan M. Turk: Čefurji raus ali Stane Dolanc po slovensko Saša Veronik: Naprej zastave slave Rado Pezdir: Iz Gregorčičeve zaudarja po zemlji INTERVJUJI SAMO FAKIN, generalni direktor ZZZS JOŽE MAGDIČ, psihiater JOŽE POTREBUJEŠ, vodja Čukov
Gregor Golobič se je prebil na prvo mesto lestvice najvplivnejših Slovencev, premier Borut Pahor, lani najvplivnejši mož v državi, pa je po zanj katastrofalnem letu 2010 zdrsnil na četrto mesto. Največji vpliv na odločanje v Sloveniji ima tako imenovana »banda štirih«, ki jo sestavljajo Gregor Golobič, Milan Kučan, Danilo Türk in Zoran Janković.
Po klavrnem propadu projekta Zares skušata Golobič in Kučan svoje interese uresničevati po Jankoviću. Favoriziranje Jankovića za novega premierja kaže na globoko moralno in intelektualno krizo levice.
Goran Vojnović je v zameno za nagrade vladajoče politike stopil v njen bran, nazadnje z norčevanjem iz tednika Reporter.
Ali se najvišji položaji v Slovenski vojski delijo pod vplivom politike, ne pa glede na kompetence častnikov?
Le kje se je mudil Milan Kučan, ko sta ga na njegovem domu ob piškotih in metinem čaju z medom že nestrpno čakali njegova žena Štefka Kučan ter upokojena urednica Jane Bernarda Jeklin?
Vsakič, ko nesrečni Grega R. sede za računalnik, da bi se lotil pisanja kakega novega umotvora, revež preživlja hudo travmo: V prostoru zasmrdi po žveplu in Grega R. začuti, kako je sam peklenšček, hudoba vseh hudob, zlovešči princ slovenske črno črne teme, Janez Janša, osebno spet ob njem in ga stiska za vrat. A Grega R. je odločen mož: »Ne boš me, Zlodej!« zavpije, sede na strok kitajskega česna in začne besno udarjati po tipkovnici. In tako nastajajo nepozabni doneski neustrašnega žurnalizma, katerih jagodni izbor boste lahko brali v nadaljevanju: Ko je letos meseca svečana izbruhnila »afera bilmastifi«, je naš pogumni pisec takoj uganil v čem je v resnici problem in obvestil javnost, da »Janša spet histerizira državo s svojimi teorijami«.
31. dec. 2010
Dragi bralci Reporterja in obiskovalci spletne strani Reporter.si, naj bo novo leto 2011 tako kot si ga vi želite. Srečno 2011 Vam želi uredništvo Reporterja!
V letu 2010 je podpora vladi ves čas padala. Pretresala so jo tudi nesoglasja znotraj koalicije in nekatere afere. Dobila pa je referendum o arbitražnem sporazumu s Hrvaško in skozi DZ izpeljala pokojninsko reformo. Zaključila je tudi reševanje problematike izbrisanih.
Slovenski zamejski pisatelj Boris Pahor je v današnji izjavi medijem zapisal, da je vsakršno sklepanje o njegovem "nacionalizmu ali rasizmu načrtno samovoljna trditev". S tem se je odzval na kritike dela politične javnosti in nekaterih medijev v zvezi z njegovimi nedavnimi izjavami glede izvolitve Petra Bossmana za piranskega župana.
Preiskovalci ameriškega FBI naj bi v Mariboru brez predstavnikov naše policije zasliševali slovenskega hekerja in mu v zameno za sodelovanje ponujali nižjo kazen, poroča Žurnal24, sklicujoč se na neuradne vire. Heker naj bi sodelovanje z Američani zavrnil, zato naj bi ti zahtevali njegovo izročitev, ki je možna po sporazumu med ZDA in EU. Slovencu bi v tem primeru grozila daljša zaporna kazen v ameriškem zaporu, menda celo do 320 let, piše Žurnal.
30. dec. 2010
Predsednik upravnega odbora gradbenega velikana SCT Ivan Zidar se po neuradnih informacijah umika s položaja. Družba, ki se je zaradi insolventnosti odločila za vložitev predloga za začetek postopka prisilne poravnave, naj bi obenem nameravala spremeniti statut družbe, je poročal Radio Slovenija. Po poročanju Pop TV Zidar zanika umik z vrha SCT.
Upravni odbor družbe SCT je ugotovil, da je družba insolventna, zato bo danes vložil predlog za začetek postopka prisilne poravnave, so sporočili iz družbe. Ta poteza se je po finančnih težavah podjetja in številnih predlogih za stečaj, ki so jih podajali upniki, pričakovala. O poslu v Rusiji, ki naj bi rešil podjetje in slovensko gradbeništvo, še vedno ni uradno nič rečenega.
Če bi bile volitve v nedeljo, bi največ glasov dobil SDS (17,2 odstotka), na drugem mestu bi bil SD (11,8 odstotka), kaže anketa Večera. Delu predsednika vlade Boruta Pahorja so anketiranci namenili povprečno oceno 2,28, delu vlade pa 2,2.
Povsem nekritičen odnos glavnih tiskanih dnevnikov do zdajšnjega in nekdanjega predsednika države prinaša sporočilo, da Slovenija ne potrebuje kvote pozitivnih novic, ampak predvsem kvoto negativnih novic o Türku in Kučanu. Finance
Upniki propadajočega SCT ne verjamejo novici, da je zahvaljujoč pogajalskim spretnostim Ivana Zidarja SCT dobil 3,8 milijarde evrov težak posel v ruskem Sočiju, poročajo Finance. Podjetje naj bi namreč imelo v Rusiji zelo slabe reference, piše časnik. Projekti, na katerih je delalo, tudi letališče v Sočiju, so ostali nedokončani, se Finance sklicujejo na vire v SCT. Temu sicer grozi prisilna poravnava, nekdanji gradbeni velikan pa naj bi bil popolnoma brez denarja. Dela na gradbiščih so obstala, vozni park se brez goriva ne premakne, družbi naj bi grozil celo odklop vode in plina.