Prijavljeni ste kot
12. apr. 2011
Na tožilsko preiskavo davčne utaje pri uvozu luksuznih avtomobilov naj bi se Katarina Kresal in njen partner Miro Senica odzvala tako, da sta kazensko ovadila »neznano osebo« na tožilstvu. Nekaj podobnega si je Senica privoščil v postopku vračanja bulmastifov Saše Baričeviča, ko je kazensko ovadil veterinarskega inšpektorja Uroša Andrenška.
11. apr. 2011
Predsednik DeSUS Karl Erjavec je kljubovalno odgovoril kritikom v koaliciji, ki ga pozivajo k izstopu. Če Erjavec predlaga odstop ministra za delo Ivana Svetlika, naj se najprej on umakne iz koalicije, je pred sestankom na vladi dejal vodja poslanske skupine SD Dušan Kumer. Erjavec odgovarja, da je njegov morebitni odhod stvar predsednika vlade Boruta Pahorja.
Predsednik vlade Borut Pahor se dan po padcu zakona o malem delu na referendumu sprašuje, ali je referendumski poraz le odraz nezadovoljstva z vlado ali pa ljudje nujnih sprememb dejansko ne podpirajo. Vlada bo po njegovih besedah vztrajala pri reformah, pri čemer pokojninske reforme ne namerava vezati na zaupnico vladi.
Obrtniki grozijo z zaporo Slovenije, k čemur naj bi jih prisilil neodgovoren odnos ministrstva za finance do obrtniških zahtev, ki ne stori ničesar, da bi omililo finančno in gospodarsko krizo. V nos jim gre predvsem (ne)sprejemanje potrebne zakonodaje.
Po referendumskem polomu se je nad ministrstvo za delo spravilo še računsko sodišče, saj ministrstvo pri zaposlovanju invalidov ni predvidelo učinkovitejšega nadzora pri delodajalcih oz. v invalidskih podjetjih. Kljub večjim izdatkom se namreč ni povečalo število zaposlenih invalidov v invalidskih podjetjih in zaposlitvenih centrih, so ugotovili v reviziji zaposlovanja invalidov v Sloveniji.
10. apr. 2011
KAZALO Zgodba z naslovnice Blišč in beda Helene Blagne Razkrivamo, kako premožna je v resnici diva slovenske zabavna glasbe IME TEDNA Borut Brezovar SLOVENIJA Domača, dolgočasna nadaljevanka Vrnitev v sedanjost Pooblaščenkin tajkun Veliki Nick Seksturizem med Slovenci ESEJ Dr. Igor Grdina: Razpisni kaos in ocenjevalna samovolja PISMA IN ODGOVORI GLOBUS »Da« za dobro naroda Panorama REPORTAŽA Gvatemala TEHNIKA Zadnja meja prvega človeka v vesolju KULTURA Bojevniki lepote FILM Tudi Gandiju bi prekipelo ESTRADA Poligraf: Rok Kosmač KOLUMNE Boštjan M. Turk: Titanik v botaničnem vrtu Vinko Vasle: Vstala Slovenija! Saša Veronik: Zdravo ni vedno zdravo Zlata Krašovec: Smer vožnje: kar nekam INTERVJUJI Matej Makarovič, politični analitik Jan Fabre, multidisciplinarni umetnik
Ne recesija, največjo krivdo, da bo do konca leta ostalo na cesti 700 delavcev črnomaljskega Secopa (nekdanjega Danfossa), nosi sedanja vlada, še posebno premier Borut Pahor. Pa naj se še tako trka po prsih, vsak dan sklicuje tiskovne konference in na njih blebeta, da on že ni barbika in da dela tisto, kar je prav, ne kar je všečno. (In pika!) Secop seli proizvodnjo na Slovaško in meče Belokranjce na cesto prav zaradi Boruta Pahorja, ker v času krize ni davčno razbremenil podjetij, kot so storili na Slovaškem.
Volivke in volivci so na zakonodajnem referendumu ob 33,84-odstotni udeležbi prepričljivo zavrnili uveljavitev zakona o malem delu. Za uveljavitev zakona je namreč po neuradnih podatkih glasovalo 19,85 odstotka volivcev, proti pa 80,15 odstotka volilnih upravičencev.
Nasmeh Helene Blagne je bil vreden poljubčka in sponzorstva direktorja SCT Ivana Zidarja. Slovenski davkopačevalci so posredno pomagali plačevati njene nastope na zabavah šefa SCT, še danes pa ima prva dama slovenske estrade dobre zveze - njen koncert v Stožicah ji je sponzorirala razvpita Hypo Alpe-Adria-Bank.
Rušenje Janeza Janše z diskreditacijo in izločitvijo iz politične igre je pravi namen orožarske zgodbe, ki jo je sprožila panika ob premoči SDS.
Kako je obogatel Aleš Musar, mož Nataše Pirc Musar? Je eden od zmagovalcev slovenske privatizacije, intenzivno se udeležuje tudi bosansko-hercegovske.
Slovenke se lepijo na postavne afriške mladce, Slovenci prisegajo na Tajke. Razkrivamo nagnjenja in destinacije slovenskih seks turistov.
Če bo zakon o malem delu padel na referendumu, je to znak, da se ljudje še ne zavedajo pomena reform in da bo treba še veliko vložiti v ozaveščanje, da brez reform izhoda iz krize in boljše prihodnosti ni, je po prvih začasnih neuradnih rezultatih, ki kažejo na več glasov proti zakonu, povedal minister za delo Ivan Svetlik.