Prijavljeni ste kot
9. jul. 2013
Opozorila iz Bruslja, da mora Slovenija storiti več za odpravo presežnega javnofinančnega primanjkljaja, pomenijo, da bo treba znova spremeniti proračun, predvsem pa veliko več storiti na odhodkovni strani, je ocenil poslanec SDS Andrej Šircelj. Prepričan je, da se ne bo moč izogniti še enemu rebalansu letošnjega proračuna.
Prvak DeSUS Karl Erjavec po opominu iz Bruslja zaradi javnofinančnega primanjkljaja ne vidi več prostora za znižanje javne porabe. Zagotavlja pa, da DeSUS ne bo pristal na nižanje pokojnin, ne letos ne v prihodnjih dveh letih. "Smo proti znižanju pokojnin, tudi za ceno našega sodelovanja v vladni koaliciji," je jasen Erjavec.
Babica koroške deklice iz Mežice Zlatka Kaker je na današnjem predobravnavnem naroku na slovenjgraškem okrožnem sodišču priznala krivdo zaradi odvzema mladoletne osebe. Sodišče ji je tako izreklo devetmesečno hišno zaporno kazen.
Skoraj 2220 upnikov družbe Primorje, ki je v stečajnem postopku od junija lani, je prijavilo za 740,14 milijona evrov terjatev. Upravitelj Rudolf Hramec jih je priznal za 393,39 milijona evrov, je razvidno iz današnje objave na Ajpesu.
Ameriški internetni velikan Google bo danes začel s fotografiranjem Slovenije. Snemalni avtomobili - gre za osebne avtomobile znamke Opel Astra srebne barve z Googlovimi logotipi in nameščenimi kamerami - naj bi fotografiranje začeli v Ljubljani, kasneje pa bodo na vrsti še ostala slovenska mesta.
Potem ko je slovensko zunanje ministrstvo poklicalo na zagovor ameriškega veleposlanika Josepha Mussomelija in ga zasliševalo, ali niso morebiti ZDA prisluškovale tudi Sloveniji, se je moral, kakopak, oglasiti še 70-letni evroposlanec propadlega Zares in nekdanji zunanji minister Ivo Vajgl. »Ugrabitev predsednika Moralesa je dejanje mednarodnega terorizma!« je zapisal na tviterju, in to v angleščini, da bi zbudil tudi mednarodno medijsko pozornost. Rojenemu Mariborčanu in diplomantu ljubljanske biotehniške fakultete, ki običajno »tvita« v maternem jeziku, se ni izšlo. Če ne gre prvič, bo šlo pač drugič, si je najbrž mislil in za portal nacionalne televizije glede trenutno najbolj iskanega ubežnika Edwarda Snowdna šel korak naprej: »Menim, da bi bilo celo prav, če bi v Sloveniji razmislili o tem, da mu damo politično zatočišče in da bi o tem moral razpravljati državni zbor«. Na njegovo (ne)srečo je zbudil pozornost samo v deželici pod Alpami.
Slovenija je včeraj na zasedanju evroskupine v Bruslju dobila dva opomina - da mora do oktobra učinkovito ukrepati za odpravo presežnega javnofinančnega primanjkljaja in da je pri sanaciji bančnega sektorja kakovost pomembnejša od hitrosti. Evropska komisija meni, da bodo potrebni dodatni ukrepi za zmanjšanje primanjkljaja.
Ljubljanski mestni svetniki so na včerajšnji seji potrdili rebalans občinskega proračuna za letošnje leto. Nekateri svetniki so pred sprejemom opozorili na njegovo nerealnost, kritični pa so bili tudi do povišanja sredstev za Stožice in do zadolževanja občine.
Slovenci kot najbolj skorumpiranega od 12 državnih sistemov vidijo politične stranke, kaže najnovejša javnomnenjska raziskava organizacije Transparency International. Skoraj dve tretjini slovenskih anketirancev, 63 odstotkov, pa sta ocenili, da vlado obvladajo skupine, ki delujejo za lastne interese. Svetovno povprečje je 55 odstotkov.
8. jul. 2013
Pri načrtovanem pilotnem prenosu terjatev na slabo banko se je zataknilo zaradi različnih mnenj o tem, kakšna bi bila prava cena, je danes v Bruslju pojasnil finančni minister Uroš Čufer. Pilotni prenos terjatev po tržni ceni je sicer po njegovih besedah še vedno mogoč, čeprav se je v minulih dneh ugibalo, da ga sploh ne bo.
Po prepovedi pesmi Očenaš hlapca Jerneja na proslavi ob dnevu samostojnosti v državnem zboru naj bi na proslavi ob dnevu slovenske policije skoraj podobno usodo doživela tudi pesem Vrača se pomlad.
Potem ko je lokalni organizator EP v košarki v preteklih tednih predstavil gostiteljice eurobasketa 2013 Koper, Celje in Jesenice, bi morala danes na vrsto priti tudi Ljubljana. A na relaciji mesto Ljubljana in podjetje EuroBasket 2013 je očitno prišlo do spora, zato je predstavitev projekta opravila le ekipa župana Zorana Jankovića.
Slovenija "gotovo" ne bi zapirala zračnega prostora, tudi če bi prek njenega ozemlja letel ameriški ubežnik Edward Snowden, je danes dejal zunanji minister Karl Erjavec. Dodal pa je, da bi lahko glede tega, kje in kam bi lahko Snowden letel, zgolj ugibal. Slovenija medtem še ni dobila potrditve s strani ZDA, da pri nas prisluškovanja ni.
Preiskujejo nas, ker smo nekomu trn v peti, je solastnica Mure Mojca Lukančič komentirala kriminalistično preiskavo v podjetju.
Odbor DZ za finance in monetarno politiko je danes podprl predlog zakona o davku od srečk. Predlog je dobil podporo kljub opozorilom, da bodo prihodki upadli in da bo to vplivalo na financiranje invalidskih, humanitarnih in športnih organizacij. Odbor je zavrnil predlog koalicijske DL, da bi izvzeli športne stave, zato DL zakona ne podpira.
Avstrija je avgusta lani izdala nalog za aretacijo Mihaela Karnerja in njegove soproge Alenke, ki pa se še vedno zadržujeta v Sloveniji, danes poroča časnik Delo. Karnerja so sicer sredi aprila lani proti plačilu dobrih 1,2 milijona evrov varščine izpustili iz avstrijskega pripora, ker je ustavno sodišče ustavilo izročitev zakoncev organom ZDA.
Zlatko Zahovič, ki je prejšnji teden napovedal odstop z mesta športnega direktorja nogometnega kluba Maribor, bo svojo funkcijo vendarle obdržal in nadaljeval delo pri slovenskih prvakih. Novico so danes potrdili na spletni strani kluba.
Murskosoboški kriminalisti opravljajo preiskave v tekstilnem podjetju Mura, v Ljubljani pa naj bi preiskovali solastnico Mure Mojco Lukančič. Kriminalisti na podlagi odredbe preiskujejo sume storitve kaznivega dejanja preslepitve pri pridobitvi posojila ali ugodnosti, po neuradnih informacijah povezane z uporabo denarja od državne pomoči podjetju.