Francoski zdravniki zaradi zdravstvene krize tožijo vlado
Več sto francoskih zdravnikov je proti francoski vladi vložilo tožbo, ker naj bi se na pandemijo covida-19 odzvala veliko prepozno. Tožba skupine, poimenovane C 19, je v prvi vrsti usmerjena proti premierju Edouardu Philippu in nekdanji zdravstveni ministrici Agnes Buzyn. Spletno peticijo v podporo tožbi je do danes popisalo okrog 366.000 ljudi.