Francozinje v rumenih jopičih zavračajo nasilje svojih kolegov protestnikov
Več sto Francozinj je včeraj na mirnem protestnem pohodu skozi Pariz zavrnilo nasilje med demonstracijami t. i. rumenih jopičev. "Mediji poročajo samo o nasilju, s tem pa pozabljamo na korenine problema, kar je boj proti varčevalnim ukrepom," je namen shoda za francosko tiskovno agencijo AFP pojasnila ena od protestnic.