Prijavljeni ste kot
21. jul. 2021
Direktor NIJZ Milan Krek je danes povedal, da se je v ambulantah NIJZ cepilo 55 odstotkov njihovih zaposlenih, od tega so cepljeni vsi epidemiologi. Poleg tega so se nekateri cepili tudi v cepilnih centrih, saj je NIJZ v začetku cepljenja lahko cepil omejen krog ljudi. Točnega podatka, koliko zaposlenih na NIJZ je cepljenih, tako nima.
Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je v 13. valu raziskave o vplivu epidemije covida-19 na življenje ugotovil, da vztrajno narašča delež oseb, ki so že prejele oba odmerka cepiva. Po včeraj objavljenih podatkih NIJZ znaša 36,5 odstotka. Delež oseb, ki se ne nameravajo cepiti, se medtem giblje od 27,5 do 32,1 odstotka.
20. jul. 2021
V Sloveniji so v ponedeljek ob 1734 PCR testih potrdili 88 okužb z novim koronavirusom, je objavil Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ). To je največ potrjenih okužb na dan po 17. juniju. Sedemdnevno povprečje števila novih okužb znaša 54, število aktivnih primerov pa se je po oceni NIJZ zvišalo na 799.
16. jul. 2021
Med udeleženci nedavnih maturantskih izletov v Španiji so do četrtka potrdili skupaj že 198 okužb s koronavirusom. Med dolenjskimi dijaki je okužb 134, poleg tega so potrdili še vsaj 74 sekundarnih okužb, povezanih z udeleženci izleta, so za STA dejali na NIJZ. Med udeleženci izleta z Gorenjske so potrdili 64 okužb in najmanj sedem sekundarnih.
9. jul. 2021
Komisija, ki je pregledovala primer smrti ženske 21. maja po cepljenju proti covidu-19 s cepivom proizvajalca Johnson & Johnson, je ocenila, da je povezava smrti s cepljenjem gotova, je razvidno iz poročila NIJZ o spremljanju neželenih učinkov po cepljenju proti covidu-19. Šlo je za soprogo slovenskega diplomata, ki je umrla v Bruslju zaradi kapi.
8. jul. 2021
Med dolenjskimi dijaki, ki so se v soboto vrnili z maturantskega izleta v Španiji, so do zdaj potrdili 58 okužb z novim koronavirusom. Vseh 334 dijakov je v karanteni, podatkov o tem, ali so okuženi z različico delta, pa za zdaj še nimajo, je v izjavi za medije povedala epidemiologinja Eva Grilc z Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ).
7. jul. 2021
Med dijaki z novomeškega območja, ki so se udeležili maturantskega izleta v Lloret de Mar v Španiji, so v ponedeljek in torek potrdili več kot 50 okužb z novim koronavirusom, so za STA potrdili na NIJZ. Epidemiologi ocenjujejo, da so vsi udeleženci tega maturantskega izleta - gre za 334 dijakov - visokorizični stiki.
1. jul. 2021
Ladislav Troha, slovenski častnik in veteran vojne za Slovenijo, je v zadnjem obdobju ponovno nadvse aktiven s svojim gibanjem OPS. Po incidentu, ki ga je nedavno povzročil na cepilnem mestu v Ljubljani, je tokrat v stilu raperja Zlatka poskušal iz zasede pred RTVS intervjuvati osamosvojitelja Igorja Bavčarja in Jelka Kacina, medtem ko sta se v družbi voditeljice odmevov Rosvite Pesek, tako Troha, vračala iz bližnje gostilne. »Ne sprejemamo vprašanj,« mu je odgovoril Bavčar in ostalo je zgolj pri Trohinem monologu.
Z Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) so sporočili, da so po zaključku testnega obdobja in obdelavi še zadnjih tehničnih podrobnosti začeli s postopkom pošiljanja tiskanih digitalnih covidnih potrdil. Do konca tedna in v začetku naslednjega jih bo prejelo okoli milijon državljanov.
15. jun. 2021
Epidemiologi bodo od danes aktivneje sledili vsem tistim, ki niso bili cepljeni proti covidu-19 in so bili v visoko tveganem stiku z osebo, okuženo z novim koronavirusom. Epidemiološka služba bo v tem primeru osebam poslala navodila po e-pošti oz. navadni pošti, izjavo o karanteni na domu pa bodo izpolnili sami preko portala e-Uprava.
29. maj. 2021
Na NIJZ so v register neželenih učinkov od začetka cepljenja proti covidu-19 do vključno 23. maja prejeli skupno 2766 prijav neželenih učinkov po cepljenju s cepivom Pfizerja in BioNTecha, 2355 po cepivu AstraZenece, 140 po cepivu Moderne ter 83 po cepivu Janssen. Najpogosteje je šlo za splošne težave in bolečine na mestu vboda.
13. maj. 2021
Število novookuženih v Sloveniji počasi pada, čeprav ne gre za strm padec, med okuženimi pa je vse manj tistih, ki so starejši od 65 let, je na današnji vladni novinarski konferenci o trenutnih epidemioloških razmerah povedal prvi mož NIJZ Milan Krek. Ob tem je opozoril, da Slovenija še vedno sodi med sedem najbolj ogroženih držav v Evropi.
22. apr. 2021
Direktor NIJZ Milan Krek je ocenil, da bi lahko glede na napovedane dobave cepiv proti covidu-19 do konca junija cepili najmanj 50 odstotkov prebivalstva oz. 63 odstotkov odraslih. Z vodjo svetovalne skupine Matejo Logar sta opozorila, da se lahko ob sproščanju dejavnosti in neupoštevanju higienskih ukrepov epidemiološka slika hitro poslabša.
20. apr. 2021
Minister za zdravje Janez Poklukar obžaluje, da je predstojnik centra za nalezljive bolezni pri NIJZ Mario Fafangel odstopil od sodelovanja v strokovni skupini za zajezitev in obvladovanje epidemije covida-19 pri ministrstvu za zdravje. Minister je k sodelovanju povabil epidemiologinjo Ireno Grmek Košnik, ki bo z delom začela takoj.
Predstojnik centra za nalezljive bolezni pri NIJZ Mario Fafangel je izstopil iz strokovne skupine za zajezitev in obvladovanje epidemije covida-19 pri ministrstvu za zdravje. Kot razlog je navedel, da so sprejete odločitve pogosto v nasprotju z mnenjem epidemiološke službe in tudi z ustaljenimi protokoli in načinom dela epidemiologov.
19. apr. 2021
Na Nacionalnem inštitutu za javne zdravje (NIJZ) so prejeli naročilo za 2625 odmerkov cepiva proti covidu-19 za cepljenje maturantov in zaposlenih, ki neposredno sodelujejo pri izvedbi mature. Med njimi je 47 naročil za cepljenje mlajših od 18 let, so na NIJZ pojasnili za STA.
14. apr. 2021
Na NIJZ so do nedelje prejeli 12 prijav zapletov s krvnimi strdki po cepljenju s cepivom proti covidu-19 Pfizerja in BioNTecha ter 10 po cepljenju s cepivom AstraZenece, je danes pojasnila nacionalna koordinatorica programa cepljenja Marta Grgič Vitek. Do sedaj preiskani resni neželeni dogodki niso pokazali povezave s cepljenjem.
13. apr. 2021
V elektronski podatkovni zbirki Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) je bilo do 5. aprila zavedenih 181 oseb, ki jim je bila v razmaku 90 dni s PCR ali hitrimi testi potrjena ponovna okužba. A slednje še ne pomeni, da je do nove okužbe tudi dejansko prišlo. Lahko je šlo za zgolj podaljšano okužbo, so za STA navedli na NIJZ.