Prijavljeni ste kot
26. maj. 2020
Premier Janez Janša je v včerajšnjem pogovoru za televizijo Nova24tv spregovoril o aktualnih temah. Med drugim ni izključil možnosti sprememb v davčni zakonodaji ter zakonskih sprememb glede financiranja RTVS in medijev. "Najmanj kar je, bi bilo treba to silno vsoto denarja bolj pravično porazdeliti," je odgovoril na vprašanje o rtv-prispevku.
25. maj. 2020
Mediji niso sodnik, ki sme vnaprej ustvarjati videz krivde, še posebej brez dokazov, so v konvenciji Katedrala Svobode kritični do vloge medijev med epidemijo in po njej. Zahteve po ponovni zamenjavi vlade, ki jih je slišati med protesti, so po njihovem neupravičene.
Premier Janez Janša je odzivu na poslansko vprašanje poslanke Levice Violete Tomić o protestih proti vladni politiki, pospremljeno z očitki na račun njegove osebnosti in ravnanja, ocenil, da prebrano niti ne zahteva odgovora. Kritičen je bil do vsebine njenega nastopa, a obenem zagotovil, da bo vedno branil njeno pravico do tega.
Država po besedah premierja Janeza Janše nima toliko denarja, da bi lahko plačala ves izpad zaradi epidemije novega koronavirusa. "Kar lahko naredimo, je, da blažimo posledice epidemije in ohranjamo potenciale. In to vlada dela," je danes dejal v DZ in zatrdil, da vlada ob tem "ne načrtuje bistvenih rezov v prejemke ljudi".
Delež tistih, ki podpirajo vlado Janeza Janše, je z aprilskih 45,6 odstotka maja padel na 40,2 odstotka. Na 49 odstotkov pa se je povečal delež tistih, ki ji nasprotujejo. Medtem ostaja 10,8 odstotka anketiranih neopredeljenih. Med strankami vodi SDS, kaže javnomnenjska raziskava, ki jo je za POP TV izvedla Mediana in je objavljena na portalu 24ur.
S poslanskimi vprašanji predsedniku vlade Janezu Janši in ministrom se bo danes začela redna majska seja DZ. Vsa štiri vprašanja za premierja se nanašajo na dogajanje, povezano z epidemijo novega koronavirusa, njenimi posledicami za socialni položaj ljudi in javnofinančno sliko države ter z ukrepi vlade za zajezitev teh posledic.
24. maj. 2020
Kabinet predsednika vlade Janeza Janše sestavljajo operativci na najvišji ravni, zaslužni funkcionarji in svetovalci na najnižji ravni. Na njegovo zaupanje je trenutno zaposlenih devet funkcionarjev in deset sodelavcev. Objavljamo njihova imena in vlogo, ki jo imajo v Janševem kabinetu.
Tretja vlada Janeza Janše je v prvih tednih vojne s pandemijo uživala v podpori. Vprašali smo se, kako smo v nekaj tednih smo iz koronakrize pandemije prišli na rob vladne krize?
22. maj. 2020
Premier Janez Janša je v pogovoru za britansko televizijo BBC v četrtek poudaril pomembnost turizma za naše gospodarstvo in napovedal odprtje turistične sezone s 1. junijem. Zagotovil je, da delajo vse, da bodo počitnice pri nas varne. Po skorajšnji odpravi vseh omejitev na meji s Hrvaško smo blizu dogovora tudi z Madžarsko in Avstrijo, je dejal.
Janša pri prevzemanju RTV Slovenija ne izbira sredstev, saj so njegovi koaliciji šteti dnevi in zelo dobro ve, da brez političnega nadzora nad tem ključnim medijem nima šans za vnovično vodenje vlade. Zato je njegova koalicija v programski svet RTV Slovenija nedavno imenovala cel kup Janševih fanatičnih podpornikov, med njimi tudi razvpitega cerkvenega janšista Ivana Janeza Štuheca, sicer avtorja knjige Slovenija brez Patrie in Zvonov (2017).
21. maj. 2020
V Zboru za republiko (ZZR) so zgroženi, ker je državno tožilstvo tako lahkotno zavrglo ovadbo zaradi plakatov in napisov »Smrt janšizmu« ter pozivov Ludvika Tomšiča »Ubi Janšo«.
Višje sodišče v Celju je zavrnilo pritožbo prvaka SDS Janeza Janše v pravdnem postopku, v katerem ga je novinarka TV Slovenija Eugenija Carl odškodninsko tožila zaradi zapisa na tviterju, s katerim je njo in njeno kolegico Mojco Pašek Šetinc označil za prostitutki.
Ugled varne in urejene države, ki je sposobna poskrbeti za zdravje prebivalstva tudi ob izbruhu pandemije, je trenutno najboljše priporočilo tako v turizmu kot pri investicijah, je ob sprejemanju tretjega protikoronskega zakona v video nagovoru državljanom dejal predsednik vlade Janez Janša. Pozval je k skupnim naporom za ohranitev tega ugleda.
20. maj. 2020
Po današnjem srečanju predstavnikov SDS, SMC, NSi in DeSUS so predstavniki strank enotno sporočili, da je koalicija trdna in odločena, da gre naprej. Sestava vlade ostaja nespremenjena, koalicija pa bo enotno podprla tretji protikoronski zakon in ministra Zdravka Počivalška pri glasovanju o interpelaciji.
Policija vodi več predkazenskih postopkov glede žaljivih in sovražnih vsebin na spletu, nekatere od teh pa vsebujejo tudi grožnje vidnim posameznikom. Zaradi groženj so prijeli eno osebo. Tožilstvo je medtem po poročanju Siola zavrglo ovadbo zaradi napisa Smrt janšizmu, svoboda narodu, saj menijo, da ni šlo za kaznivo dejanje spodbujanja sovraštva.
Koalicija se bo danes na Brdu pri Kranju sešla predvsem z namenom pregleda ukrepov iz tretjega protikoronskega paketa, a je pričakovati tudi razpravo o razmerah v koaliciji. Ta je zadnje dni ostala brez dveh poslancev na račun odhodov iz SMC, slišati pa je bilo tudi ugibanja o morebitnih menjavah v vladni ekipi.
19. maj. 2020
V poslanski skupini DeSUS nimajo kakšnih informacij, da bi predsednik vlade Janez Janša želel zamenjati ministra za zdravje Tomaža Gantarja. Kot je po današnjem sestanku poslanske skupine pojasnil njen vodja Franc Jurša, takšne namige dobivajo predvsem s strani medijev, obenem pa je zatrdil, da Gantarja v stranki podpirajo.
Matej Tonin, obrambni minister in predsednik Nove Slovenije