Prijavljeni ste kot
24. mar. 2013
Nemška neonacistična trojica, ki je obtožena umora vrste priseljencev, naj bi imela za seboj mrežo 129 podpornikov, pišejo nemški mediji. Posamezniki naj bi trojici, znani pod imenom Nacionalsocialistično podzemlje (NSU), pomagali tudi pri dostopu do orožja, denarja in ponarejenih dokumentov.
Smrt 67-letnega ruskega milijarderja in vztrajnega kritika Kremlja Borisa Berezovskega, čigar truplo so v soboto našli na njegovem domu v Surreyu v Veliki Britaniji, ostaja nepojasnjena. Preiskava kemičnih, bioloških in jedrskih strokovnjakov v njegovi hiši namreč ni pokazala "nič sumljivega".
Sodišče v Milanu je zaradi političnih obveznosti obtoženega preložilo za včeraj predvideno obravnavo v prizivnem postopku zoper nekdanjega italijanskega premiera Silvia Berlusconija. Sojenje, v katerem se Berlusconi zagovarja zaradi davčne utaje pri poslovanju njegovega podjetja Mediaset, se bo nadaljevalo 20. aprila.
Novi kitajski predsednik Xi Jinping se je včeraj ob zaključku obiska v Rusiji srečal z ruskim premierom Dmitrijem Medvedjevom. Kot je povedal, je z obiskom zelo zadovoljen, saj sta državi potrdili partnerstvo, med drugim tudi s podpisom vrste energetskih sporazumov.
23. mar. 2013
Ruskega milijarderja Borisa Berezovskega so danes našli mrtvega na njegovem domu v Surreyu v Veliki Britaniji. Kot je poročal britanski BBC, ni znano, kako je umrl 67-letnik, ki ga iščejo v Rusiji. Preživel je že vrsto poskusov umorov, vključno z bombnim napadom, v katerem je umrl njegov šofer, navaja BBC.
Papež Frančišek je danes s helikopterjem prispel v papeško poletno rezidenco Castel Gandolfo, kjer ga je prvič po izvolitvi sprejel njegov predhodnik Benedikt XVI. Gre za zgodovinsko srečanje dveh papežev, kakršnega ni bilo v 2000-letni zgodovini Katoliške cerkve, navaja avstrijska tiskovna agencija APA.
Pakistanski talibani so danes zagrozili z atentatom na nekdanjega pakistanskega predsednika Perveza Mušarafa, ko se bo ta vrnil v domovino. "Pripravili smo poseben vod samomorilskih napadalcev za Mušarafa," je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP sporočil talibanski predstavnik Ehsanula Ehsan. "Napadli bodo Mušarafa, ko pride v Pakistan."
Ciprski predsednik Nikos Anastasiades in vodje strank bodo danes odpotovali v Bruselj na pogovore z voditelji EU o ukrepih, s katerimi si želi Ciper do ponedeljka zagotoviti finančno pomoč. "Na podlagi rezultatov pogovorov bo nato parlament danes zvečer ali v nedeljo dopoldne preučil davek na bančne vloge," poroča ciprska tiskovna agencija CNA.
Ciprski parlament je včeraj zvečer odobril prva dva od osmih ukrepov, ki jih je predložila ciprska vlada, da bi do ponedeljkovega roka zagotovila finančno pomoč EU. Poslanci so tako glasovali v prid vzpostavitvi posebnega investicijskega solidarnostnega sklada, ki bi med drugim nacionaliziral sredstva iz pokojninske blagajne.
Na sodišču v Belgiji se je danes zaključil sodni proces v primeru morilskega pohoda iz začetka leta 2009. Takrat je mladenič v vrtcu v brezciljnem napadu z nožem ubil dva otroka in eno vzgojiteljico, za kar bo moral za zapahe, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Kosovski premier Hashim Thaci je na zasedanju Varnostnega sveta ZN v New Yorku dejal, da bo njegova država od sosednje Srbije zahtevala odškodnino za vojno leta 1999. Srbski premier Ivica Dačić pa je zagotovil, da sedanja pogajanja na visoki ravni ne vodijo v priznanje Kosova.
22. mar. 2013
Italijanski predsednik Giorgio Napolitano je danes Pieru Luigiju Bersaniju, ki vodi levosredinsko koalicijo, poveril mandat za sestavo nove vlade. Kot je dejal, pričakuje, da bo Bersani preveril, ali v parlamentu uživa zadostno podporo za oblikovanje nove vlade, ki bi v parlamentu dobila zaupnico, poročajo tuje tiskovne agencije.
V Veliki Britaniji bi se morali danes veseliti začetka pomladi, a jim je vreme zagodlo, tako da je zaradi obilnega sneženja več deset tisoč domov ostalo brez elektrike. Najhuje je na Severnem Irskem, vremenoslovci pa za danes v najbolj prizadetih delih države napovedujejo od 20 do 40 centimetrov novega snega, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Ameriški predsednik Barack Obama je danes v Jeruzalemu obiskal spominski muzej holokavstu Jad Vašem in odločno pozval proti sovraštvu do judov. "Antisemitizem ne sme imeti nobenega prostora v civiliziranem svetu," je povedal, potem ko je obiskal dvorano spomina in prižgal večno lučko ter položil venec.
Nekdanji francoski predsednik Nicolas je bil v četrtek na sodišču v Bordeauxu obtožen, da je izkoristil ostarelo najbogatejšo Francozinjo in nezakonito financiral volilno kampanjo leta 2007. Njegov odvetnik je že napovedal pritožbo na obtožnico, ki bo omogočila formalno preiskavo Sarkozyja, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Ciprski finančni minister Mihalis Saris je po dveh dneh pogovorov zaključil obisk v Moskvi in se vrača domov, je za francosko tiskovno agencijo AFP povedal diplomatski vir. Ali je minister dobil tudi kako pomoč Rusije za reševanje finančne težave Cipra, vir ni povedal.
Nekdanji francoski predsednik Nicolas Sarkozy je bil včeraj na sodišču v Bordeauxu obtožen, ker naj bi izkoriščal ostarelo dedinjo kozmetičnega imperija L'Oreal, Lilliane Bettencourt, je sporočil njegov odvetnik.
Italija bo vojaka, proti katerima v Indiji poteka sojenje zaradi umora dveh indijskih ribičev, vrnila Indiji, je včeraj sporočila italijanska vlada. Pred tem so v Rimu vztrajali, da bosta vojaka, ki so jima indijske oblasti dovolile obisk domovine zaradi udeležbe na parlamentarnih volitvah, ostala v Italiji.