Prijavljeni ste kot
9. dec. 2009
Predsednik nadzornega sveta Prevent Globala Vladimir Bilić se glede na stanje v podjetju in na odgovor kupca, podjetja Prevent DEV, osebno najbolj nagiba k predlogu za likvidacijo družbe. Seja bo pokazala, ali se s tem strinjata tudi ostala dva člana nadzornega sveta, je za STA dejal pred popoldansko sejo nadzornikov.
8. dec. 2009
Starša pokojnega Bora Nekrepa, pretresena zaradi ponedeljkove odločitve skupščine zdravniške zbornice, sta se danes obrnila po pomoč na ministrstvo za zdravje, zatem pa sta se odpravila še na zdravniško zbornico. Po srečanju je predsednica zbornice Gordana Živčec Kalan dejala, da je odločitev skupščine dokončna, a bodo pripombe raziskali.
Vodja največje poslanske skupine v Evropskem parlamentu EPP Joseph Daul je med drugim dejal, da EPP obsoja »podelitev odlikovanja nekdanjemu načelniku tajne službe v Sloveniji, kar je podobno, kot če bi odlikovali nekdanjega vodjo Stasija v Vzhodni Nemčiji.«
Nova uprava Petrola, ki jo vodi Aleksander Svetelšek, se je s pisnim sporočilom za javnost odzvala na članek Potratneži iz Petrola, objavljen v zadnji številki revije Reporter. Petrolovci grozijo s tožbo, urednik Reporterja in avtor članka Silvester Šurla resno razmišlja o protitožbi.
Ravnanje zdravniške zbornice v primeru Nekrep je po mnenju direktorja direktorata za zdravstveno varstvo Janeza Remškarja nespodobno, nesprejemljivo in nevredno zdravniškega ceha v Sloveniji. Remškar je danes namreč sprejel starše umrlega Bora Nekrepa, ki sta spričo ponedeljkove odločitve skupščine zdravniške zbornice globoko pretresena.
Zaposleni v podjetju Prevent Globala v Radljah ob Dravi, ki so zjutraj nadaljevali s protestnimi aktivnostmi, so se okoli 12. ure vrnili na delo. Direktor Preventovih avtomobilskih podjetij Matjaž Hudopisk jim je namreč predstavil pisno zagotovilo podjetja Prevent DEV, da bo nakazal denar za plače. Delavci sicer vztrajajo pri zamenjavi uprave.
Še dolgo po tekmi v Mariboru nisem mogel delati ničesar. Bil sem razočaran in povsem potrt. Od takrat naprej nisem bil na nobeni tekmi več. Za menoj so zelo težki časi.
Člani Komisije za preprečevanje korupcije se bodo danes odzvali vabilu Komisije DZ po zakonu o preprečevanju korupcije. Ob tem je predsednik protikorupcijske komisije Drago Kos še enkrat poudaril, da njegova komisija ne more in ne sme slediti zahtevam državnozborske komisije, ki jih ta postavlja na podlagi svojega poslovnika.
7. dec. 2009
Prvi mož Primorja Dušan Črnigoj in direktor Primorja Holdinga Gorazd Humar naj bi v času prevzemanja Primorja podjetje oškodovala za več milijonov evrov. Primer je v predkazenskem postopku, saj sodišče čaka na mnenje izvedencev, preiskava na novogoriškem sodišču pa še poteka, poroča spletni portal POP TV 24.ur.
Pisatelj Boris Pahor je na današnjem predavanju v DS poudaril, da je prva stvar, ki manjka Slovencem, zavedanje samih sebe. Kot je opozoril, v slovenskih šolah primanjkuje čuta za domoljubje, kar je po njegovem tudi problem slovenske državnosti. Prepričan je namreč, da je treba slovensko mladino vzgajati v smislu slovenske identitete.
Vodstvo Okrožnega sodišča v Ljubljani zanika, da je pridobivalo telefonske izpiske zaposlenih z namenom preverjanja novinarskih virov. Kot so sporočili, so pridobili izpiske službenih mobilnih telefonov zaposlenih v noči napada na sodnico Katarino Turk Lukan zato, da bi natančno raziskali potek dogodkov tiste noči.
6. dec. 2009
Cerkev od vlade ne pričakuje političnih uslug niti privilegijev, pričakuje pa enak status kot v primerljivih evropskih državah, je za POP TV dejal ljubljanski nadškof Anton Stres. Za Blejski otok meni, da zakoni določajo njegovo uporabo, zato ne vidi nobenega razloga, zakaj ga Cerkev ne bi smela imeti, dopušča pa možnost drugačnega dogovora.
Premier Borut Pahor zadnje mesece nastopa z nenavadnimi odločitvami in še bolj nenavadnimi izjavami. Z njimi si nekoliko popravlja izgubljeno podporo ljudstva, medtem ko jih politični analitiki z različnih področij označujejo kot neprimerne za predsednika vlade. Slovenci smo namreč navajeni nekoliko bolj preudarnih voditeljev, navsezadnje si česa podobnega niso privoščili Pahorjevi predhodniki Janez Janša, Tone Rop in strogo resni Janez Drnovšek.
Za 35. rezidencialnega ljubljanskega nadškofa je prejšnjo soboto papež Benedikt XVI. imenoval mariborskega nadškofa koadjutorja in apostolskega administratorja celjske škofije dr. Antona Stresa. Ta se sicer otepa pričakovanj, da z novim metropolitom slovenska Cerkev stopa v novo obdobje, a marsikdo ve, da potrebuje moža z vizijo, ki ne bo omahoval pri sprejemanju odločitev. V teh dneh je »leteči pastir« razpet na poti med Mariborom, Celjem in Ljubljano, saj bo službo ljubljanskega nadškofa prevzel šele 24. januarja.
Čeprav je Tomaž Ertl, nekdanji sekretar za notranje zadeve v komunističnem režimu javno priznal, da je odgovoren za aretacijo Janeza Janše, iz vseh doslej dostopnih dokumentov pa je povsem jasno, da je prav njegova služba državne varnosti še leta 1989 preganjala notranje in zunanje sovražnike z akcijama Vrnitev in Dopust ter pisala sezname za tiralico, se predsednik republike Danilo Türk ni pustil motiti. Tako je Ertlu z utemeljitvijo, da je zaščitil proces demokratizacije, podelil priznanje srebrnega reda za zasluge ter se v opravičilo svojega dejanja skliceval na predlog Združenja Sever.
Aleksander Svetelšek, novi predsednik uprave Petrola, je začel petletni mandat v državnem podjetju na veliki nogi. Takoj si je privoščil kar dva luksuzna službena avtomobila. Svetelšek se iz Šmarja pri Jelšah v Ljubljano vozi z uglednim »terencem« bmw X6, nato pa ga po službenih poteh prevažajo z luksuznim mercedesom S500.