Prijavljeni ste kot
29. dec. 2017
Italijanka Federica Brignone je zmagovalka veleslaloma za svetovni pokal v avstrijskem Lienzu. Slovensko alpsko smučanje slavi nov ekipni uspeh. Kar tri Slovenke so se prebile v najboljšo enajsterico.
V dolenjskem Šentjanžu je tik ob cerkvi stara vaška krčma, ki je danes eno najzanimivejših in najopaznejših turističnih kmetij v Sloveniji in biser slovenske podeželske kulinarike.
Družina iz Zimbabveja je ob spletu okoliščin obtičala na glavnem letališču v tajski prestolnici Bangkok, doslej za dva meseca.
Danes se bo v Oberstdorfu s kvalifikacijami začela 66. nemško-avstrijska novoletna turneja štirih skakalnic.
28. dec. 2017
Košarkarji v evroligi s tekmami 15. kroga prihajajo do polovice rednega tekmovanja in končujejo koledarsko leto 2017.
Nekateri deli kalifornijskega Disneylanda so v sredo ostali brez električne energije. Brez elektrike so tik pred 19. uro po lokalnem času ostale atrakcije v Toontownu in Fantasylandu.
Še med slalomom v Lienzu je direktor svetovnega pokala za ženske pri Mednarodni smučarski zvezi (Fis) Atle Skaardal Mariborčanom prižgal zeleno luč z selitev 54. Zlate lisice na Gorenjsko. To bo sedma selitev tekmovanja v Kranjsko Goro po letih 1976, 1988, 1991, 2007, 2012 in 2014.
Jernej Damjan je to zimo najboljši slovenski smučarski skakalec, skupno bo v svetovnem pokalu 66. novoletno turnejo štirih skakalnic, ki se bo s kvalifikacijami začela v petek v Oberstdorfu, pričakal na devetem mestu.
Nekdanji in sedanji predsednik ZDA Barack Obama in Donald Trump sta na vrhu lestvice najbolj občudovanih osebnosti letošnjega leta v ZDA, ki jo je na podlagi ankete sestavila agencija Gallup.
Mariborsko Pohorje naj bi 6. in 7. januarja gostilo 54. Zlato lisico, tekmo alpskih smučark svetovnega pokala.
27. dec. 2017
Košarkarji Miamija so ponoči v severnoameriški ligi NBA visoko s 107:89 premagali Orlando Magic.
V Severni Koreji so na božični večer slavnostno obeležili 100. obletnico rojstva "vojne herojke" Kim Jong-suk, babice severnokorejskega voditelja Kim Jong-una.
Rusinjo, ki je kadila na balkonu svojega stanovanja na otoku Sahalin na skrajnem vzhodu Rusije, je snežni vihar odpihnil z balkona v 4. nadstropju večstanovanjske zgradbe.
26. dec. 2017
Portugalski nogometaš Cristiano Ronaldo je športnik leta 2017 po izboru, ki ga organizira poljska tiskovna agencija PAP.
V letu 2018 bomo ob 100-letnici smrti velikega slovenskega književnika Ivana Cankarja obeležili Cankarjevo leto.
Konec leta je priložnost tudi za najrazličnejše raziskave in glasovanja o najboljših v posameznih panogah. Med tistimi, ki so se projekta iskanja najboljšega nogometaša na svetu lotili v široko zastavljeni akciji, je tudi britanski časnik Guardian, izid povpraševanja 169 strokovnjakov z vsega sveta pa je: najboljši je Lionel Messi.
Delno razgaljena aktivistka feministične skupine Femen je iz jaslic na Trgu svetega Petra v Vatikanu skušala ukrasti kip malega Jezusa, a ji je to preprečila policija.
25. dec. 2017
Ameriški finančni minister Steve Mnuchin je na svoj dom v premožni soseski Los Angelesa Bel Air v soboto zvečer dobil paket, v njem pa je bilo prav posebno praznično darilo - zvrhan kup konjskih iztrebkov.