Hrvaška se cvre v poletni vročini: rdeči alarm na obali
Hrvaški hidrometeorološki zavod je danes razglasil rdeči alarm za celotno hrvaško obalo zaradi izjemne nevarnosti, ki jo visoke temperature pomenijo za zdravje ljudi. Opozorili so tudi na vročino v severovzhodnem delu države. Napovedujejo, da bodo najvišje dnevne temperature med 31 in 37 stopinjami Celzija.