Prijavljeni ste kot
29. okt. 2022
V noči na nedeljo bomo spali eno uro dlje. Ob 3. uri zjutraj bomo namreč urine kazalce premaknili eno uro nazaj. Premik na zimski čas bo prinesel uro več spanja. Evropski parlament je pred tremi leti in pol sicer sprejel stališče o odpravi premikanja ure že v lanskem letu, odločitev za zimski ali poletni čas pa je prepuščena članicam.
27. okt. 2019
Ob 3. uri so se urini kazalci premaknili za eno uro nazaj, s čimer smo prešli na zimski čas. Na poletni čas, se bomo vrnili zadnjo nedeljo v marcu. Slovenci smo začeli uro premikati leta 1983. Da vsako zadnjo nedeljo v oktobru uro premaknemo za eno uro nazaj in vsako zadnjo nedeljo v marcu za eno uro naprej, smo dokončno določili leta 2006.
31. mar. 2019
S premikom ur z 2. na 3. uro smo prešli na poletni čas. Oktobra bomo uro ponovno prestavili na zimski čas, a se leta 2021 obeta konec premikanja ure, kar so v torek z veliko večino potrdili tudi evropski poslanci.
26. mar. 2019
Evropski parlament je danes podprl konec premikanja ure v Evropski uniji. Velika večina evroposlancev je v Strasbourgu glasovala za to, da bi premikanje ure ukinili leta 2021, države članice pa se bodo lahko same odločile za zimski ali poletni čas. Evroposlanci pozivajo članice, naj se pri tem uskladijo, da bi preprečile kaos.
9. feb. 2018
Evropski poslanci so včeraj v Strasbourgu sprejeli resolucijo, s katero od Evropske komisije zahtevajo, da temeljito preuči učinke premika ure dvakrat letno in pripravi predlog sprememb, če bodo te potrebne. Resolucijo je podprlo 384 poslancev, proti jih je glasovalo 153, 12 pa jih je bilo vzdržanih.
26. okt. 2017
Številni evropski poslanci iz različnih političnih skupin se zavzemajo, da bi v EU ukinili premik ure dvakrat letno.