Prijavljeni ste kot
16. avg. 2019
Norveške oblasti, pristojne za jedrsko varnost, so včeraj sporočile, da so na norveško-ruski meji po eksploziji v vojaškem oporišču na severu Rusije odkrili manjše količine delcev radioaktivnega joda. Dodale so, da sicer za zdaj ni mogoče potrditi, da so radioaktivni delci povezani z nesrečo blizu Arhangelska, poročajo tuje tiskovne agencije.
29. jul. 2019
Neodvisni strokovnjaki so potrdili, da je do radioaktivnega onesnaženja na jugu Urala septembra 2017 najverjetneje prišlo zaradi nesreče v tamkajšnji nuklearki Majak. Rusija je tedaj vehementno zanikala, da bi bile lahko za oblak radioaktivnega rutenija-106 odgovorne ruske nuklearke. Med možnostmi za onesnaženje je navedla celo padec satelita.
11. jul. 2019
Jedrska podmornica nekdanje Sovjetske zveze Komsomolec, ki se je potopila leta 1989 v bližini Norveške, še vedno radioaktivno onesnažuje okolje, so sporočili norveški raziskovalci, ki so jo raziskali z daljinsko vodenim vozilom Aegir 6000. Zbrani vzorci kažejo, da je sevanje na območju potopljene podmornice do 800.000-krat višje kot običajno.
8. dec. 2017
Ruske nuklearke niso odgovorne za nedavno "izjemno visoko" radioaktivno onesnaženje ozračja, so sporočili tamkajšnji znanstveniki. Vzroka sicer še niso odkrili, namigujejo pa, da bi lahko bil zanj odgovoren satelit, poroča francoska tiskovna agencija AFP.