Prijavljeni ste kot
27. avg. 2024
Predstavniki sedmih civilnih iniciativ iz Jugovzhodne Slovenije in Posavja so danes opozorili na težave s posameznimi Romi, s katerimi se srečujejo v njihovi okolici. Še v septembru se želijo sestati s predstavniki vlade, da jim predstavijo dogajanje na terenu in možne rešitve. V kolikor posluha ne bo, ne vidijo druge rešitve, kot so protesti.
5. jan. 2024
Civilna iniciativa Glas ljudstva je včeraj v DZ vložila predlog novele zakona o nujnih ukrepih za zagotovitev stabilnosti zdravstvenega sistema. Na novinarski konferenci so izrazili tudi nestrinjanje z napovedano zdravniško stavko, zato bodo na isti dan, 9. januarja, organizirali dogodek, ki so ga poimenovali druga opozorilna stavka pacientov.
11. dec. 2023
Civilna iniciativa Letuš je proti izselitvi v ujmi prizadetih družin iz kraja, zato so pisali premierju Robertu Golobu. Menijo, da bi morali namesto preselitve urediti brežini Savinje in Pake. Po mnenju župana Braslovč Tomaža Žoharja gre za preračunljivost in nestrokovnost iniciative. Vladna služba za obnovo pa pravi, da postopki še niso končani.
13. nov. 2023
Predstavniki Katedrale Svobode Peter Jambrek, Dimitrij Rupel, Ernest Petrič in Tomaž Zalaznik so na današnji novinarski konferenci predstavili svoj predlog krizne in reformne vlade, ki bi imela devet članov. Kandidati za predsednika vlade pa so po njihovem izboru štirje: Janez Janša, Milan Kučan, Anže Logar in Borut Pahor.
12. sep. 2023
V iniciativi Glas ljudstva so kritični do usmeritev ministrstva za zdravje za leti 2024 in 2025, ki da ne naslavljajo ključnih problemov v zdravstvu - pacientov brez izbranega zdravnika, dolgih čakalnih vrst in privatizacije. Za reševanje teh problemov so pripravili novelo interventnega zakona in v DZ vložili pobudo za vložitev predloga zakona.
11. avg. 2023
Poveljnik Civilne zaščite Srečko Šestan je z odredbo določil, da za območje Črne na Koroškem, Mežice, Solčave, Luč in Mozirja od sobote do preklica zaradi varnosti velja poseben režim za dostop prostovoljcev. Izdal je tudi odredbo, da bo v ponedeljek delovala vsa kritična infrastruktura, je pojasnil na današnji novinarski konferenci.
Tudi to noč in jutro potekajo aktivnosti sil zaščite in reševanja na več deloviščih v krajih, ki jih je minuli konec tedna prizadela ujma. Najbolj prizadeto območje ostajata Zgornja Savinjska dolina in del Koroške regije.
8. avg. 2023
Na Gorenjskem se po katastrofalni ujmi še vedno prožijo plazovi. Po trenutnih informacijah, ki še niso dokončne, so zabeležili že prek 200 plazov, je za STA povedal regijski poveljnik Civilne zaščite za Gorenjsko Klemen Šmid. Nekatere intervencije po Gorenjski še potekajo, se je pa 177 gorenjskih gasilcev danes odpravilo na pomoč v Mozirje.
7. avg. 2023
Na Gorenjskem, kjer so se razmere po ujmi v preteklih dneh sicer nekoliko umirile, čeprav sanacija vse škode še zdaleč ni končana, grozijo plazovi. Trenutno je uradno zabeleženih 170 plazov, ki ogrožajo objekte in ceste, število pa bo gotovo še naraščalo, je na novinarski konferenci povedal poveljnik Civilne zaščite Gorenjske Klemen Šmid.
6. avg. 2023
Popoldne lahko zaradi neviht pride do hitrih porastov manjših hudournikov na prizadetih območjih. Trenutno pa so poplave še vedno na območju Mure ter ob sotočju Save in Krke, drugje reke upadajo. Ekipam se do Črne na Koroškem po tleh še ni uspelo prebiti, naj bi pa danes uspeli omogočiti prevoznost ceste v Luče.
5. avg. 2023
Po obilnem petkovem deževju se količina padavin počasi zmanjšuje, a reke v osrednji, vzhodni in severovzhodni Sloveniji še vedno poplavljajo. Sestal se je svet za nacionalno varnost, po oceni vlade je prizadetih dve tretjini države, škoda naj bi presegla 500 milijonov evrov. Razmere so najbolj kritične na Koroškem in v Zgornji Savinjski dolini.
4. avg. 2023
Zaradi obilnih padavin so se ponoči in danes razlile nekatere reke, ki so poplavile celotna naselja, sprožilo se je več plazov, meteorna voda je zalivala objekte. Najhuje je bilo na Koroškem in v Zgornji Savinjski dolini, ki sta odrezani od sveta. Dogajanje se seli proti jugovzhodu države, kjer so se že sprožile sirene. Aktiviran je načrt Vihra.
Razmere, ki jih je za sabo pustila povodenj, so trenutno najhujše na Koroškem in v Zgornji Savinjski dolini. Nekateri kraji so odrezani od sveta, zaradi prekinjenih zvez je otežena tudi komunikacija, je na novinarski konferenci dejal poveljnik civilne zaščite Srečko Šestan, ki je aktiviral državni načrt zaščite in reševanja ob poplavah. Vremenska ujma in katastrofalne poplave, ki so zajele celotno Slovenijo, so po doslej znanih podatkih, kot kaže, terjale tri smrtne žrtve.
22. apr. 2023
Razpravljavci okrogle mize Ali vladni ukrepi rešujejo zdravstveno krizo, ki so jo včeraj organizirali v civilni iniciativi Glas ljudstva, so opozorili na škodljive posledice sprejemanja treh predlaganih zdravstvenih zakonov. Med drugim so bili kritični do krčenja avtonomije Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije.
8. apr. 2023
V Ljubljani je včeraj popoldne potekal Pohod za javno zdravstvo civilne iniciative Glas ljudstva, s katerim so pozvali k ureditvi razmer v zdravstvu. Za ureditev razmer so pripravili tri zakonske predloge, ki so jih predstavili na javni tribuni. Od premierja Roberta Goloba oz. koalicijskih poslancev pričakujejo, da predloge do 26. aprila vložijo v DZ.
17. feb. 2023
Vzrok eksplozij in požara v podjetju Hamex na Vrhniki še ni znan, so popoldne sporočili pristojni. Nesreča je terjala življenje enega delavca, druga dva pa sta huje poškodovana. Njuno življenje je ogroženo, so za STA povedali v UKC Ljubljana, kamor so ju prepeljali na zdravljenje. V času eksplozije drugih oseb ni bilo na območju podjetja.
13. feb. 2023
Inštitut 8. marec je začel novo kampanjo Tu sem, ki se osredotoča na položaj upokojenk in upokojencev. V okviru kampanje bodo zbirali njihova pričevanja, saj menijo, da je treba razmere, v katerih živijo upokojenke in upokojenci, narediti vidne, temu pa morajo slediti sistemske spremembe. Inštitut je akcijo napovedal dva tedna po shodu upokojencev, za katerim je preko svojih podpornikov stala SDS.
10. feb. 2023
Slovenska ekipa reševalnih psov z vodniki danes v regiji Hatay nadaljuje iskanje morebitnih preživelih pod ruševinami po ponedeljkovih močnih potresih na jugovzhodu Turčije. Zaradi poškodbe en pes od skupno sedmih danes ne more sodelovati pri iskanju, rano pa so mu ustrezno oskrbeli, je tvitnila Uprava RS za zaščito in reševanje.