Prijavljeni ste kot
4. avg. 2023
Razmere na Koroškem so po deževju izredne, ponekod kaotične, je za STA dejal regijski poveljnik civilne zaščite Alan Matijevič. Narasla Mislinja je prelomila most na glavni cesti Dravograd-Slovenj Gradec v Otiškem Vrhu, neprevoznih je tudi več drugih cest, poplavljenih veliko območij, ponekod nimajo pitne vode in signala mobilne telefonije.
Na območju Ljubljane poplavljata Sava v Tacnu in Gradaščica v zgornjem toku. Trenutno so najbolj izpostavljena območja Kozarje, Vič, Dolgi most in Tacen. Zaradi velike nevarnosti, da Sava prestopi bregove dolvodno od Tacna, se je tudi v prestolnici oglasila sirena, je za STA povedal namestnik poveljnika ljubljanske civilne zaščite Robert Kus.
Ob dolgotrajnih nalivih na Gorenjskem in Koroškem ter na območju Idrijskega, Škofjeloškega in Polhograjskega hribovja močno naraščajo in poplavljajo hudourniki in reke, poroča Arso. V večjem obsegu že poplavljata Gradaščica in Poljanska Sora, izrazit poplavni val se bo na Savinji, Kamniški Bistrici in Gradaščici v naslednjih urah pomikal dolvodno. V Kamniku so razglasili izredne razmere, poplavljene ceste so Žiri odrezale od preostanka države. V koroških občinah so ljudi prebudili alarmi za splošno nevarnost, več krajev po državi je pod vodo. Kot poroča spletni portal Kamnik.info, je deroča voda ob hudih poplavah, ki so zajele kamniško območje vzela tudi življenje, po njihovih neuradnih podatkih gre za starejšo osebo na območju Bistričice oz. Zakala.
3. avg. 2023
Ob napovedanih padavinah Agencija RS za okolje (Arso) opozarja, da bodo v noči na petek sprva hitro naraščali hudourniški vodotoki in manjše reke v severni in osrednji Sloveniji. Naraščanje rek se bo v petek čez dan stopnjevalo in razširilo na večji del države, poplave pa se bodo ponekod nadaljevale in ponekod še stopnjevale tudi v soboto.
2. avg. 2023
Med torkovim neurjem in tornadom v Ilirski Bistrici je bilo po dosedanjih ugotovitvah poškodovanih 15 objektov, ponesrečenih pa ni bilo. Škodo na terenu si je danes ogledal tudi državni sekretar na ministrstvu za obrambo Rudi Medved. Zagotovil je, da bo država gasilskim društvom povrnila stroške intervencij, tako kot lani med požarom na Krasu.
Neurje z obilnimi padavinami in močnim vetrom, ki je v ponedeljek zvečer prešlo Slovenijo, je znova povzročilo kar nekaj preglavic in gmotne škode. Na upravi za zaščito in reševanje so zabeležili 69 dogodkov, sunki močnega vetra so odkrivali strehe in podirali drevesa, na območju Ilirske Bistrice je nastal tornado, ki je poškodoval 11 objektov.
1. avg. 2023
Pozno popoldne, zvečer in v prvem delu noči na sredo bodo možna neurja z močnimi sunki vetra, močnejšimi nalivi in krajevno točo, napovedujejo na Arsu, kjer so izdali oranžno opozorilo za vso državo. Nevihtna linija bo predvidoma med 18. in 23. uro od severozahoda prečkala celotno ozemlje Slovenije. Sredi noči se bo ozračje umiril
27. jul. 2023
V letošnjem letu je Agencija RS za okolje (Arso) na večini meteoroloških postaj po državi zabeležila tri vročinske valove. Ob tem so zabeležili tudi kar nekaj tropskih noči, največ na Primorskem, nekaj pa tudi v višjih legah, na tisoč metrih nadmorske višine.
26. jul. 2023
Nekdanji poslanec SDS in zdaj dežurni Janšev borec za glas upokojencev Pavel Rupar je ves iz sebe zaradi neurij, ki se to poletje znašajo nad Slovenijo. Menda si ne zaslužimo drugega, ker so, tako meni Rupar, pri nas »prepovedane čisto vse vrednote normalnega sveta«.
25. jul. 2023
Po opozorilu Agencije za okolje bo danes po vsej državi velika verjetnost neurij. Čez dan in ponoči bo verjetno razlivanje hudourniških vodotokov in manjših rek. Pri tem bo poplavljala tudi padavinska in zaledna voda. Zaradi predhodne vodnatosti in namočenosti tal bodo najmočneje narasli hudourniški vodotoki in manjše reke na severovzhodu države.
Na Štajerskem in v Prekmurju je bilo okoli 12.30 zaradi neviht z močnim vetrom in deževjem brez elektrike okoli 17.300 odjemalcev. V več krajih je podrlo drevesa in odkrilo strehe, med drugim na stavbi kmetijske fakultete v Pivoli in cerkev v Kungoti in Sveti Trojici v Slovenskih goricah.
Nevihtna celica, ki je zvečer z zahoda dosegla Slovenijo, je povzročila neurja s točo, močnimi sunki vetra in silovitim deževjem. O toči so med drugim poročali s Krasa in iz Vipavske doline. Burno vremensko dogajanje se je pomikalo z zahoda proti vzhodu in je do polnoči doseglo Hrvaško, a se medtem na zahodu Slovenije oblikuje že nova nevihta.
24. jul. 2023
Agencija RS za okolje (Arso) je za sever Slovenije za popoldne izdala oranžno vremensko opozorilo pred močnejšimi krajevnimi nevihtami. Opozorilo za severozahod države velja od 19. ure, za severovzhod pa od 18. ure. Lokalno so možni močnejši nalivi s točo, močnejši sunki vetra in udari strel, ob hudourniških vodotokih pa so možne poplave, opozarja.
Čeprav je bila nedelja vremensko mirnejša, z ekstremnimi pojavi po ocenah vremenoslovcev še nismo opravili. Od danes zvečer do srede bodo možne močnejše nevihte. Sprva naj bi bili glavna nevarnost močni sunki vetra in toča, od torka popoldne pa tudi dolgotrajni nalivi. V sredo naj bi se nato občutneje ohladilo, vreme pa umirilo.
23. jul. 2023
Zadnje neurje je veliko preglavic povzročilo na Štajerskem in Koroškem. V občinah Slovenske Konjice, Dobrna in Vojnik so nastali zemeljski plazovi in hudourniki, zaprtih je več cest. Železniška proga Slovenska Bistrica - Ptuj je zaradi poplav zaprta pri železniškemu podvozu na Pragerskem, so sporočili iz prometno-informacijskega centra.
21. jul. 2023
Nekdanji poslanki SDS in nekdanji učiteljici Mojci Škrinjar ne samo, da niso jasne podnebne spremembe, jasno ji ni niti vreme.
Agencija RS za okolje (Arso) je za zahodni in osrednji del Slovenije razglasila rdeče opozorilo. Na zahodu opozorilo velja med 13. in 17. uro, v osrednjem delu Slovenije pa med 13. in 18. uro. V tem času so verjetna številna močna neurja s točo, močnejšim pišem vetra in udari strel, opozarja Arso.
Po podatkih Agencije RS za okolje (Arso) sta ob meji z Italijo nastali dve močnejši nevihtni celici, ki potujeta proti vzhodu. Prva se iznad Tržaškega zaliva pomika v notranjost Slovenije v smeri Pivke in Ilirske Bistrice, druga pa je zajela območje južno od Bovca. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki, so opozorili.