Prijavljeni ste kot
14. maj. 2022
»Najdite si žensko, ki jo boste nagazili tako dobro, kot je Robi nagazil Urško,« je na facebooku napisal Tomaž Štih – Libertarec in tako pristavil svoj piskrček k širjenju ta čas najbolj priljubljene laži Janševe desnice.
Robert Golob bo držal in presegel rekorda pri postavljanju vlade – ima ga Lojze Peterle s prvo vlado. Najbrž je bil prehiter, naredil bo marsikatero napako, ki jo sicer ne bi, če bi si vzel več časa.
13. maj. 2022
Organi stranke Gibanje Svoboda so včeraj soglasno potrdili koalicijsko pogodbo, protokole, ministrski razrez in tudi imena ministrskih kandidatov. Parafiranje koalicijske pogodbe je pričakovati v soboto, imena vseh ministrskih kandidatov pa v ponedeljek. Gibanje Svoboda bo začelo tudi pospešen postopek združevanja s SAB in LMŠ.
Zadnje volitve so bile očitno ena sama matematika, eno samo preračunavanje, če poslušate nekatere volivce: Bratuškove nisem volil, ker bi bil to izgubljen glas, Šarca sem volil, da bo imel Golob s kom sestaviti koalicijo, Povežimo Slovenijo nisem volil, da Tonin ne bi izpadel …. In tako naprej.
12. maj. 2022
Janez Janša je z žaganjem Roberta Goloba tega katapultiral v politiko in Golob mu lahko hvaležno postavi spomenik, meni nekdanji premier in evropski poslanec Lojze Peterle.
Prvi predsednik slovenske vlade Lojze Peterle kot vsako leto tudi letos tradicionalno organizira srečanje ministrov svoje vlade, prve slovenske demokratično izvoljene vlade, ki izvedlo tudi osamosvojitev Slovenije.
11. maj. 2022
Prvaki Gibanja Svoboda, SD in Levice, Robert Golob, Tanja Fajon in Luka Mesec, so danes uskladili programski del koalicijske pogodbe in si razdelili ministrske funkcije. Tri ministrstva bodo nova, enega, za solidarno prihodnost, bo vodil Mesec, Fajonova pa zunanje. Oba bosta podpredsednika vlade, prav tako Danijel Bešič Loredan, je dejal Golob.
V uradnem listu je danes objavljenih več ukazov predsednika republike Boruta Pahorja o menjavah slovenskih veleposlanikov. Med njimi so tudi veleposlaniki, ki so po mnenju najverjetnejšega mandatarja Roberta Goloba sporni, ker da so preveč politično povezani z dosedanjo vlado. Golob je napovedal celo sprožitev postopkov za njihovo menjavo.
10. maj. 2022
Politična polarizacija in medsebojno sovraštvo med glavnimi političnimi akterji sta v Sloveniji naredila tako globok prepad, da se je ob zadnjih volitvah pojavilo celo vprašanje, ali bo poražena stran sploh priznala rezultat volitev. Janez Janša jih tokrat je, čeprav s stisnjenimi zobmi. Vendarle ni sledil svojemu političnemu vzorniku Donaldu Trumpu, ki še naprej širi laži o volilni prevari in ne priznava zmage Joeja Bidna.
V Gibanju Svoboda si želijo narediti močno levosredinsko vlado, zato k sodelovanju vabijo tudi stranki LMŠ in SAB, je v včerajšnji posebni oddaji Studio City v Slovenskem mestnem gledališču dejal predsednik stranke in najverjetnejši mandatar Robert Golob. Kot je povedal, s tovrstnim povezovanjem računajo tudi na zmago na jesenskih lokalnih volitvah.
9. maj. 2022
Prva raziskava Mediane za Delo po volitvah je pokazala, da je podpora Gibanja Svoboda bistveno višja kot pred volitvami, medtem ko SD, Levico in več strank pred vrati parlamenta podpira manj anketiranih. Gibanje Svoboda, ki bi ga marca podprlo 18,8 odstotka, aprila pa 19,8 odstotka vprašanih, je zadnji anketi prejelo 26,4-odstotno podporo.
»On (Robert Golob, op. a.) je izbira nezadovoljnih z dvoletno strahovlado Janeza Janše,« pravi v sobotni prilogi zagrebškega Jutarnjega lista Magazin, nekdanji predsednik države Milan Kučan. »Državljani so spoznali v kaj vodi strahovlada in glasovali za človeka, za katerega so ocenili, da ima največ možnosti premagati Janšo in njegovo stranko.« Kučan je posebej izpostavil pomen civilne družbe in poraz vlade referendumu o vodi. »Ta trend se je nadaljeval, izid je golobova zmaga na volitvah.«
8. maj. 2022
Večina od 41 poslancev Gibanja Svoboda je popolnih neznancev, med njimi je 22 žensk in 19 moških. Nekateri med njimi so se uveljavili v lokalnem okolju, drugi na strokovnem področju, nekaj je tudi zelo znanih imen, pet jih ima poslanske izkušnje.
Teden dni pred volitvami, v soboto, sem obiskal stojnice na tržnici prestolnice – tiste s strankarskimi rekviziti in aktivisti. Pri SAB sem dajal korajžo Angeliki Mlinar in Ivu Vajglu. S prstom na fotografijo Goloba je na štantu Gibanja Svobode kazala starejša državljanka, češ ta je ta pravi.
6. maj. 2022
V drugih koalicijskih pogajanjih na ravni predsednikov strank so se dogovorili o okvirnem razrezu resorjev, je za medije dejal Robert Golob. Okrepiti želijo področja podnebne politike, medgeneracijske solidarnosti, digitalizacije in regionalnega razvoja. Pogovore bodo nadaljevali naslednji teden, ko bodo znana tudi imena ministrskih kandidatov.
Oblast smo tokrat dobili na rednih volitvah. Zadnja leta smo bili bolj vajeni protestov, vodnih topov, predčasnih volitev … In nič posebnega se ni zgodilo v primerjavi s prejšnjimi volitvami, mnogi namreč v svojih analizah vidijo premik volilnega telesa na levo: slovenski volivci so bili in so večinoma na levi, približno tretjina je na desni in tudi tokrat je bilo tako. In desnica ni dobila nič manj kot v preteklosti, prej kakšen mandat več.
5. maj. 2022
Ministrstvo za pravosodje je oktobra lani objavilo razpis za položaj generalnega državnega odvetnika. Sedanjemu na tej funkciji, Juriju Grozniku, se šestletni mandat izteče septembra letos. Izvedeli smo, da naj bi pravosodni minister vladi med štirimi kandidati v imenovanje predlagal ravno Groznika, ki se je prijavil za nov mandat. A poznavalci opozarjajo na njegovo sporno ravnanje.
4. maj. 2022
Urednik Planet TV Mirko Mayer se obrača po političnem vetru kot vetrnica. Najprej je zaprisegel Marjanu Šarcu, nato se preko Zdravka Počivalška priklonil Janezu Janši, zdaj pa naj bi se kljub vsemu umazanemu delu, ki ga je opravil za odhajajočo vlado, že dal na razpolago novim gospodarjem.