Prijavljeni ste kot
21. jun. 2022
Regulacija cen v Sloveniji in na Hrvaškem bo po ocenah uprave energetske družbe Petrol negativno vplivala na dobičkonosnost v prvem polletju. Bruto dobiček skupine Petrol bo v primerjavi s planom nižji za 53 milijonov evrov, EBITDA za 79 milijonov, čisti dobiček pa za 54 milijonov evrov, je prek spletnih strani Ljubljanske borze objavil Petrol.
Na bencinskih servisih ob avtocestah je cena pogonskega goriva danes za približno 20 centov višja kot na bencinskih servisih zunaj omrežja avtocest in hitrih cest. Za liter 95-oktanskega bencina je treba odšteti 1,851 evra na Petrolovih servisih in 1,944 evra na servisih OMV Slovenija, za liter dizla pa pri obeh ponudnikih nekaj čez dva evra.
Po državi so od danes dražja pogonska goriva. Na bencinskih servisih zunaj omrežja avtocest in hitrih cest je cena 95-oktanskega bencina in dizelskega goriva omejena, in sicer na 1,755 oz. 1,848 evra za liter. Bencin je tako dražji za 19,5 centa oz. 12,5 odstotka, dizel pa za 18 centov oz. 10,8 odstotka. Drugod cene določajo trgovci sami.
20. jun. 2022
Na več bencinskih črpalkah po državi je v nedeljo in danes zmanjkalo pogonskih goriv, kar trgovci pripisujejo povečanemu povpraševanju in težavam z dobavo. "Jaz mislim, da je to škandal v vseh pogledih," je razmere komentiral predsednik vlade Robert Golob. Meni, da bi morali trgovci razmere predvideti in se nanje bolje pripraviti.
16. jun. 2022
Premier Robert Golob je v včerajšnjih pogovorih za POP TV in Odmeve Televizije Slovenija med možnimi ukrepi za boj proti draginji napovedal regulacijo cen plina in električne energije, vlada pa namerava poskrbeti tudi za javno objavo cen osnovne košarice živil pri posameznih trgovcih.
15. jun. 2022
Cene pogonskih goriv bodo od prihodnjega torka za obdobje 12 mesecev vnovič delno regulirane. Vlada se je namreč danes odločila uvesti regulacijo marž trgovcev na bencinskih servisih zunaj avtocest, medtem ko bodo na avtocestah lahko trgovci cene določali sami. "Trg izven avtocest žal ne deluje," je pojasnil premier Robert Golob.
25. maj. 2022
Drži, da cene stanovanjskih nepremičnin rastejo po vsej Evropski uniji (izjema je Ciper), vendar sodi Slovenija med članice, kjer je dvig najvišji. Glede na podatke Eurostat je bila naša država, če se primerjajo cene iz zadnjega četrtletja lani z enakim obdobjem v letu 2020, med 27-imi članicami na sedmem mestu po rasti.
8. maj. 2022
Ob fokusu medijev na posledice ruske agresije na Ukrajino z vidika energentov, ekonomist dr. Maks Tajnikar v intervjuju za Reporter opozarja na vprašanje hrane. Kriza s hrano je in bo svetovna, sprožila bo velike migracije, nemire. Na področju žit je Rusija največja izvoznica na svetu, Ukrajina je četrta ali peta.
Se vse višje cene živil kakorkoli odražajo pri plačah zaposlenih v maloprodaji v trgovskih verigah? Preverili smo, kolikšni so njihovi dohodki in zakaj sodijo med najslabše plačane delavce.
1. maj. 2022
Cene 95-oktanskega bencina in dizla se spet oblikujejo prosto na trgu, potem ko se vlada ni odločila za podaljšanje regulacije cen pogonskih goriv. Napoveduje se skok cen. Izteklo se je tudi trimesečno obdobje zamrznitve obračunavanja omrežnin in prispevka za obnovljive vire za elektriko, tako da bodo računi spet višji. Draži se tudi plin.
29. apr. 2022
Ker so se razmere na trgu naftnih derivatov stabilizirale, se vlada ni odločila za podaljšanje regulacije cen 95-oktanskega bencina in dizla, ki jo je uvedla marca. S 1. majem se bodo tako te cene lahko spet oblikovale prosto na trgu.
24. apr. 2022
Branko Majerič iz Ormoža in Ivan Bučar iz Grosuplja sta samostojna kmetovalca, ki svoje pridelke prodajata po kmetijskih zadrugah in trgovskih centrih, opozarjata, da za naraščanje cen zelenjave in sadja ne more biti kriv slovenski kmet.
18. apr. 2022
Zmanjšanje in objava trgovskih marž je v interesu pridelovalcev in potrošnikov, toda trgovci vztrajajo, da so marže njihova poslovna skrivnost. Cene v trgovinah so lahko višje tudi za sto odstotkov in več, kot znašajo nabavne cene pridelovalcev.
13. apr. 2022
»Groza,« se zgraža uporabnica facebooka Sabina Bina ob ceni velikonočne šunke, ki jo je kupila v Tušu. Za šunki blagovne znamke Z'dežele je odštela 14,46 evra za kilogram, medtem ko je njena babica za isti izdelek v trgovini Spin plačala le 4,99 evra za kilogram.
Prvaki strank SDS, Gibanje Svoboda, SD in NSi so včeraj na Kanalu A soočili svoja stališča. Med drugim o dvigu cen hrane in energentov. Prvak SDS Janez Janša je o tem dejal, da smo imeli marca več kot odstotno deflacijo zaradi nižjih cen elektrike. Prvak Gibanja Svoboda Robert Golob pa meni, da podražitve mnogi že občutijo.
1. apr. 2022
Slovenska mesnopredelovalna industrija se zaradi aktualnih globalnih okoliščin ne bo mogla izogniti podražitvam. Če nekateri dvig cen mesa in mesnih izdelkov šele načrtujejo, pa so v nekaterih podjetjih to že storili in jih v zadnjem obdobju dvignili tudi do 30 odstotkov. Razlogi so vse višje cene surovin, energije, transporta in stroškov dela.
15. mar. 2022
Maloprodajna cena neosvinčenega 95-oktanskega bencina na bencinskih servisih po državi od danes ne sme preseči 1,503 evra za liter, najvišja cena za liter dizla pa je določena pri 1,541 evra. Vlada se je tako odločila z namenom umiritve stanja na trgu pogonskih goriv, ukrep pa bo veljal 30 dni.
14. mar. 2022
Maloprodajne cene naftnih derivatov bodo od torka v Sloveniji regulirane, je danes v DZ povedal premier Janez Janša. Sledile bodo povprečju cen v zadnjih sedmih dneh, ustrezno uredbo pa bo vlada sprejela še danes.