Prijavljeni ste kot
29. nov. 2020
V italijanskih deželah Lombardija, Piemont in Kalabrija z današnjim dnem odpravljajo najostrejše ukrepe za zajezitev širjenja novega koronavirusa, ki so doslej veljali na teh rdeče označenih območjih. Omejitve rahljajo tudi v Liguriji in na Siciliji, ki po novem nista več v oranžnem, ampak v rumenem območju tveganja za okužbe.
26. nov. 2020
DZ je včeraj potrdil šesti protikoronski zakon, ki ga je vlada pripravila z namenom omilitve posledic drugega vala epidemije covida-19. Njegova poglavitna novost je delno kritje fiksnih stroškov tistih podjetij, ki jim bodo prihodki zaradi epidemije upadli za najmanj 30 odstotkov. Skupna vrednost ukrepov je ena milijarda evrov.
25. nov. 2020
DZ je začel obravnavo predloga šestega protikoronskega zakona, ki ga je vlada pripravila z namenom omilitve posledic drugega vala epidemije covida-19. "Gre za paket ukrepov, s katerimi želimo ohraniti kondicijo družbe, države in gospodarstva tudi za čas po epidemiji," je dejal predsednik Janez Janša.
DZ bo na današnji izredni seji potrjeval nov protikoronski zakon, ki ga je vlada pripravila z namenom omilitve posledic drugega vala epidemije covida-19. Tudi ta, tako kot predhodnih pet, prinaša ukrepe za pomoč gospodarstvu in zaščito delovnih mest, med najpomembnejšimi pa je delno kritje fiksnih stroškov podjetij.
24. nov. 2020
Vodja svetovalne skupine za covid-19 pri ministrstvu za zdravje Bojana Beović je za STA povedala, da bo skupina vladi ta teden predlagala podaljšanje veljavnih ukrepov za zajezitev novega koronavirusa, o morebitnih spremembah bi se lahko pogovarjali šele takrat, ko bodo nazadnje sprejeti ukrepi pokazali učinek, to je proti koncu tega tedna.
22. nov. 2020
Na Hrvaškem so v zadnjih 24 urah potrdili okoli 3300 novih okužb z novim koronavirusom, umrlo pa je še 49 covidnih bolnikov, je danes sporočil hrvaški štab civilne zaščite. V državi so sicer danes zaostrili ukrepe za zajezitev koronavirusa.
Na Hrvaškem od danes do 15. decembra veljajo ostrejši koronski ukrepi za celotno državo. Ostrejši ukrepi med drugim veljajo za zbiranje ljudi. Prav tako so zaprli nočne lokale ter skrajšali delovni čas ostalih gostinskih objektov. Že od petka še ostrejši koronski ukrepi veljajo v varaždinski županiji, ki meji na Slovenijo.
21. nov. 2020
Vlada je na petkovi dopisni seji na podlagi ocene strokovne svetovalne skupine sklenila, da s ciljem preprečevanj okužb z novim koronavirusom za sedem dni podaljša delno omejitev gibanja ljudi ter omejitev oz. prepoved zbiranja ljudi, so sporočili po seji vlade.
Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je v včerjašnji izjavi za javnost opozoril, da so nekateri mediji napačno predstavili in iz konteksta vzeli izjave epidemiologa in predstojnika Centra za nalezljive bolezni Maria Fafangla, ki jih je dal za Mladino. Trenutno se je namreč nesmiselno opredeljevati, kateri ukrep je morda pretiran.
V službo sta minuli teden hodili skoraj dve tretjini zaposlenih, od tega bi jih lahko deset odstotkov delalo od doma, a jim tega ni omogočil delodajalec, kaže Valiconova anketa. Zaskrbljujoč pa je predvsem podatek, da je kar 19 odstotkov tistih, ki so hodili v službo, tam delalo z vsaj enim simptomom covida-19.
19. nov. 2020
Vlada je za sedem dni podaljšala zaprtje nenujnih trgovin in prepoved ponujanja kulturnih storitev. Začasno je ustavila roke za uveljavljanje pravic strank v sodnih postopkih in podaljšala obvezno namestitev razpršilnikov za razkuževanje v večstanovanjskih stavbah. Odločitev glede podaljšanja drugih protikoronskih ukrepov pa bo sprejela v petek.
17. nov. 2020
Švedska, ki je zaslovela s svojim mehkim pristopom v boju proti pandemiji covida-19, je zaradi velikega porasta števila novih okužb z novim koronavirusom prvič sprejela odločitev o omejitvi javnega zbiranja na osem ljudi, poročajo tuje tiskovne agencije.
16. nov. 2020
Nenujne trgovine so danes za vsaj 14 dni zaprle vrata, prav tako je ustavljen javni potniški promet. Vlada je ob tem tudi podaljšala razglasitev epidemije covida-19 za 30 dni. Medtem pa minister za zdravje Tomaž Gantar ocenjuje, da je epidemija pod kontrolo in bi lahko ukrepe začeli sproščati čez dva tedna.
Minister za zdravje Tomaž Gantar pričakuje, da bodo sprejeti ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa pokazali učinke v 14 dneh. Poudaril je, da je epidemija trenutno pod kontrolo, začeli bodo tudi pripravo kriterijev za sproščanje ukrepov. "Računam, da bomo čez 14 dni, kot je bilo napovedano, začeli sproščanje," je dejal ob robu seje DZ.
Danes se začnejo izvajati najnovejši vladni ukrepi za omejevanje širjenja okužb z novim koronavirusom, s katerimi bodo predvidoma vsaj 14 dni po državi zaprte vse nenujne trgovine razen redkih izjem. Vnovič se po vzoru iz spomladanskega prvega vala epidemije ustavlja tudi javni promet.
15. nov. 2020
Avstrijce od torka pa do predvidoma 7. decembra čaka popolno zaprtje, je včeraj na novinarski konferenci potrdil kancler Sebastian Kurz, potem ko so o tem že poročali tamkajšnji mediji. Večjih presenečenj ni, ukrepi so pričakovani, Kurz pa je pred novinarji vztrajal, da drugače ne gre, saj dosedanji ukrepi niso zajezili epidemije.
13. nov. 2020
Vlada je na včerajšnji seji odločila, da se s petkom prepovejo vsa zbiranja, razen družin in znotraj istega gospodinjstva, je povedal minister za notranje zadeve Aleš Hojs. Prav tako od ponedeljka lastništvo nepremičnine ali plovila ne bo več med izjemami za prehajanje meje brez karantene.
Razmere so težke in zgolj z razumom in solidarnostjo lahko zmoremo, je po novih ukrepih zaradi epidemije tvitnil premier Janez Janša. "Nekaj tednov izpada šole lahko v skrajnem primeru nadomestimo z nekaj tedni podaljšanja v poletje. Tedna izpada zdravstva in posledic ni mogoče nikoli popraviti. Niti posledic izpada v kritični industriji," dodaja.