Prijavljeni ste kot
7. jul. 2020
Slovenijo je ponoči prešla hladna fronta, ki je prinesla obilne padavine in močan veter. Neurja so bila posebej izrazita v vzhodnem in osrednjem delu države, kjer so imeli gasilci veliko dela z odstranjevanjem podrtih dreves in črpanjem meteorne vode. Ponekod je veter odkrival strehe, pristojni pa poročajo tudi o udaru strele in zemeljskem plazu.
6. jul. 2020
V noči na torek bodo ob prehodu hladne fronte predvsem v severni Sloveniji nastali močnejši nalivi. Ob tem bo zapihal močan veter severnih smeri, ki bo na Primorskem v sunkih pihal s hitrostjo okoli 100 kilometrov na uro, drugod v notranjosti države pa do 70 kilometrov na uro, so opozorili na Agenciji RS za okolje (Arso).
2. jul. 2020
Vremenska fronta z neurjem in točo je v sredo zvečer prešla območja občin Črna na Koroškem, Hrastnik, Trbovlje, Vransko, Šentilj, Sveti Tomaž in Puconci. Neurje je bilo najmočnejše v trboveljski in hrastniški občini. Na Vranskem je padala toča v velikosti oreha, ki je v nekaj minutah pobelila tla, največ škode pa je bilo na poljščinah.
14. jun. 2020
Vremensko gledano sta Slovenijo v prvi polovici letošnjega leta prizadeli dve anomaliji, ki sta hitro sledili ena drugi: najprej daljše sušno obdobje, nato pa junij z marsikje nadpovprečnimi količinami padavin. Vse to je stresno za kmetijske rastline in ima negativne učinke na pridelavo, je za STA izpostavila agrometeorologinja Andreja Sušnik.
13. jun. 2020
Ponoči se bo oblačnost na zahodu povečala, nastajale bodo krajevne plohe in nevihte. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 17 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
10. jun. 2020
Japonsko je včeraj zajel vročinski val s temperaturami nad 30 stopinj Celzija. Tamkajšnje oblasti so ob tem ljudi pozvale, naj ne nosijo zaščitnih mask, ko je to mogoče.
9. jun. 2020
Ob obilnih padavinah reke po Sloveniji naraščajo, veliko vodnatost imajo predvsem v zahodni polovici Slovenije. Vipava in Ljubljanica se v manjšem obsegu razlivata, prehodno se lahko dopoldan razlijeta tudi Gradaščica in Poljanska Sora, opozarjajo na Agenciji za okolje (Arso).
5. jun. 2020
Za celotno hrvaško obalo in njeno zaledje so danes razglasili oranžno opozorilo, saj pričakujejo neurja z močnim južnim vetrom in obilnim dežjem. Po napovedih vremenoslovcev je na morju pričakovati do štirimetrske valove, visoko plimovanje v nekaterih obalnih krajih in vodne trombe.
20. maj. 2020
Na Cipru so izdali oranžno opozorilo pred visokimi temperaturami ozračja. Po napovedih naj bi se živo srebro v notranjosti Afroditinega otoka danes povzpelo vse do 43 stopinj Celzija; na južni in vzhodni obali otoka naj bi temperature ozračja dosegle približno 39 stopinj, v višje ležečih hribovitih krajih 32 stopinj Celzija.
2. maj. 2020
Slovenijo so popoldne zajele krajevne nevihte s točo, na jugozahodu države, predvsem na Primorskem ter Notranjskem so nastale tudi močnejše nevihte. Zaradi večje količine padavin lahko narastejo hudourniški vodotoki, so opozorili na Upravi RS za zaščito in reševanje.
20. apr. 2020
Od danes zvečer do torka popoldne bo burja v Vipavski dolini v sunkih dosegala hitrost od 100 do okoli 120 kilometrov na uro, je zapisano na spletni strani agencije za okolje. Zaradi burje je na hitri cesti med razcepom Nanos in priključkom Ajdovščina ter na regionalni cesti Podnanos-Manče-Vipava prepovedan promet za nekatera vozila.
13. apr. 2020
Vremenoslovci napovedujejo kratkotrajno, a izrazito ohladitev. Medtem ko so se danes temperature povzpele nad 20 stopinj Celzija, bo v torek občutno hladneje, zgodaj zjutraj in dopoldne pa bodo snežinke ponekod presenetile tudi v nižinah. A kot pravijo na Agenciji RS za okolje, bo sneženje hitro prešlo, sneg pa tal ne bo pobelil.
25. mar. 2020
Po ohladitvi v prvem koledarskem pomladnem tednu je danes prebivalce kočevskega presenetila nekoliko obilnejša pošiljka snega. Le kakšen centimeter snega pa je ponekod pobelil nižine. Ponoči je še mogoče pričakovati snežne padavine, a bo zapadel sneg hitro skopnel, je za STA napovedal dežurni meteorolog agencije za okolje (Arso) Janez Markošek.
26. feb. 2020
Nevarnost snežnih plazov se zaradi sneženja in novega snega hitro povečuje na celotnem območju naših gora. Nad nadmorsko višino okoli 1700 metrov oz. tam, kjer je bila prej stara snežna odeja, bo nevarnost večinoma znatna, tretje stopnje, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
10. feb. 2020
Silovita nevihta Ciara se je danes razširila že na večji del Evrope, med drugim povzroča težave po Skandinaviji, Nemčiji, Avstriji in Belgiji. Zahtevala je tudi prvo smrtno žrtev in več poškodovanih. Še naprej pa je zaradi nevihte otežen letalski, železniški in cestni promet.
Delo in vsakršno drugo gibanje v gozdu je v teh vetrovnih dneh izjemno nevarno, opozarjajo v Zavodu za gozdove Slovenije. Zadrževanje v gozdu zato odsvetujejo. Minuli teden sta pri delu v zasebnem gozdu umrla dva človeka, najmanj dva pa sta se poškodovala, so sporočili.
Po napovedih Agencije RS za okolje (Arso) se bo ponoči krepil jugozahodni veter, najmočneje pa bo pihal danes čez dan. Najmočnejši sunki bodo v vzhodni in severovzhodni Sloveniji, kjer so zlasti na višjih legah verjetni vetrolomi večjih razsežnosti. Arso je zato za celotno državo izdal oranžno opozorilo.
9. feb. 2020
Nad severno Evropo se zgrinja močna nevihtna fronta Ciara, ki s seboj prinaša silovit veter in obilno deževje. V Veliki Britaniji prihaja do motenj v zračnem, železniškem in pomorskem prometu. Odpovedati so morali številne športne prireditve. Ciaro pričakujejo tudi tostran Rokavskega preliva, med drugim v Franciji, Belgiji in Nemčiji.