Prijavljeni ste kot
17. mar. 2021
Svet Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje (Zpiz) se je danes izrekel proti dopolnilu Levice k predlogu pokojninske novele, po katerem bi se zvišale tako najnižje kot tudi zagotovljene pokojnine. Socialna politika naj se ne rešuje v okviru pokojninskega sistema, se glasi eden od sklepov.
16. mar. 2021
Opozicijskim LMŠ, SD, Levici in SAB v DZ ni uspelo zbrati dovolj glasov v podporo interpelaciji ministrice za izobraževanje, znanost in šport Simone Kustec. Za interpelacijo je glasovalo 38 poslancev, proti jih je bilo 41. Da bi interpelacija uspela, bi jo moralo podpreti najmanj 46 poslancev.
12. mar. 2021
Svet stranke SMC je včeraj po besedah predsednika stranke Zdravka Počivalška sprejel dva sklepa. Prvi je, da nadaljujejo s konstruktivnim delom v vladi s ciljem realizirati koalicijsko pogodbo. Z drugim pa so ga zadolžili za prenovo stranke, s katero bodo šli na naslednje volitve.
11. mar. 2021
Svet SMC bo na današnji seji razpravljal o aktualnih zadevah in nadaljnjih korakih v stranki. Neuradno je pričakovati tudi razpravo o položaju predsednika SMC Zdravka Počivalška, ki naj bi ga nekateri želeli zamenjati. Počivalšek je sicer v sredo v javnem pismu pozval k širši razpravi o prihodnosti Slovenije.
4. mar. 2021
Svet Univerzitetnega kliničnega kliničnega centra (UKC) Maribor, ki je prejšnji teden ostal brez predsednika, se bo danes popoldne sestal na nujni seji. Na njej bo med drugim obravnaval očitke o domnevnem mobingu, ki naj bi ga vodstvo zavoda izvajalo nad zaposlenimi, ki so opozarjali na nepravilnosti.
23. feb. 2021
Odbor za obrambo je na zahtevo Levice opravil razpravo o nastopih predstavnikov vlade in podpredsednika odbora za obrambo na januarskem višještabnem tečaju častnikov Slovenske vojske (SV) v Centru vojaških šol. Člani odbora so zavrnili sklep, da je pri nagovorih udeležencev tečaja prišlo do nedovoljene politične agitacije.
20. feb. 2021
Člani odborov DZ za pravosodje in za notranje zadeve so na včerajšnji skupni seji opozorili na stopnjevanje sovražnosti v družbi. Slišati je bilo obsodbe žaljivega in sovražnega diskurza z vseh strani ter pozive k dostojnemu in spoštljivemu dialogu. Zgled tega pa naj bodo tudi politiki, je bilo slišati tako iz koalicijskih kot opozicijskih vrst.
16. feb. 2021
Ob robu razprave o konstruktivni nezaupnici vladi je podporo zamenjavi vlade na Trgu republike pred poslopjem parlamenta izrazilo okoli 200 protestnikov, med njimi člani t. i. petkovega kolesarskega protestniškega gibanja. S skandiranjem in transparenti so pozivali k padcu vlade, poslance pa opominjali, da imajo "zadnjo priložnost".
Pred poslanci je nov poskus uskladitve volilne zakonodaje z odločbo ustavnega sodišča, saj bodo imeli na mizi predlog novele zakona o določitvi volilnih enot za državnozborske volitve. Potem ko je propadel poskus ukinitve volilnih okrajev, ki bi za potrditev potrebovala dvotretjinsko večino, bi za potrditev tokratne novele zadostovala navadna.
15. feb. 2021
V koalicijskih vrstah se nadejajo, da bo glasovanje o konstruktivni nezaupnici zanje ugodno. Če se bo to uresničilo, bodo vsem omogočili, da sodelujejo, je dejal vodja poslancev SDS Danijel Krivec. V tem primeru se utegne zgoditi rekonstrukcija vlade, pri čemer je vodja poslancev NSi Jožef Horvat poudaril, da je vse stvar koalicijskega dogovora.
Predlagatelji konstruktivne nezaupnice iz vrst strank KUL vladi premierja Janeza Janše med drugim očitajo neobvladovanje epidemije koronavirusa ter poseganje v vse družbene podsisteme. Današnjo razpravo pred glasovanjem so izkoristili tudi za poziv poslancem iz koalicijskih vrst, naj "zberejo pogum" in glasujejo za nezaupnico.
DZ bo na današnji seji razpravljal in odločal o konstruktivni nezaupnici s kandidatom za predsednika vlade Karlom Erjavcem. Za uspeh nezaupnice vladi Janeza Janše, ki so jo vložile LMŠ, SD, Levica, SAB in DeSUS, sodeč po javnih izjavah ni potrebnih 46 glasov. Pričakovati je ostro razpravo, glasovanje se obeta v poznih večernih urah.
12. feb. 2021
Državni zbor bo o konstruktivni nezaupnici s predlogom za izvolitev Karla Erjavca za predsednika vlade odločal na izredni seji v ponedeljek, je danes sklenil kolegij predsednika DZ. Na seji pa ne bo glasovanja o spremembah poslovnika, s katerimi bi poslancem omogočili tajno glasovanje na daljavo, saj je tak predlog padel že na pristojni komisiji.
11. feb. 2021
Prvak DeSUS Karl Erjavec želi izvršni odbor in predsednike pokrajinskih organizacij na seji, ki pravkar poteka, iz prve roke seznaniti z dogajanjem ob vložitvi konstruktivne nezaupnice. Po njegovih ocenah namreč prihaja do veliko dezinformacij. Želi tudi, da vnovič potrdijo sklepe, da je DeSUS v opoziciji in podpira njegovo mandatarsko kandidaturo.
28. jan. 2021
Vlada bo predvidoma danes odločila o tem, kako naj poteka pouk v prihodnjem tednu. Razpravo je začela na sredini večerni seji, ko je med drugim ugotovila, da je rdečih le še sedem od dvanajstih statističnih regij. V črni fazi sta po novem obalno-kraška in zasavska, ki sta sicer ta teden v šole že sprejeli otroke prvega triletja.
27. jan. 2021
Senat ljubljanske univerze je odločal o pritožbi Igorja Pribca na sklep senata filozofske fakultete, ki mu je odrekel ponovno izvolitev v naziv izrednega profesorja. Razlog naj bi bile obtožbe o Pribčevem neprimernem vedenju do študentk. Pribac očitke zavrača in napoveduje pritožbo tudi na sklep senata univerze, ki naj bi bil v njegovo škodo.
25. jan. 2021
Začetek seje DZ je zaznamoval besedni dvoboj med premierjem Janezom Janšo in poslancem Levice Miho Kordišem. Ta je Janši očital sodelovanje s kriminalnimi združbami, premier pa mu je odvrnil, da se bo "pozanimal pri pristojnih institucijah, kako pomagati takim, ki trosijo takšne nebuloze". Poslanci Levice so nato sejo protestno zapustili.
Programski svet Radiotelevizije Slovenija (RTVS) bo na današnji seji odločal o imenovanju novega generalnega direktorja RTVS. Sedanjemu direktorju Igorju Kaduncu se namreč mandat izteče aprila. Na razpis so se prijavili trije kandidati.