Prijavljeni ste kot
6. jul. 2021
V skandinavskih državah se spopadajo z vročinskim valom. Na Laponskem na severu Finske so v nedeljo namerili 33,5 stopinje Celzija, kar je najvišja temperatura po več kot sto letih. O temperaturnih rekordih poročajo tudi z Norveške in Švedske.
4. jul. 2021
Irak je zajel vročinski val s temperaturami zraka, ki so v več delih države presegle 50 stopinj Celzija. Dodatno bivanje tam otežujejo pogosti izpadi električne energije, ki ovirajo delovanje klimatskih naprav in vodnih črpalk.
28. jun. 2021
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
24. jun. 2021
Prvi letošnji vročinski val je poleg visokih temperatur in velike toplotne obremenitve prinesel tudi nevarnost požarov v naravi. Sredi dneva in popoldne bo po navedbah Agencije RS za okolje po nižinah toplotna obremenitev še velika, v prihodnjih dneh pa bo vročina nekoliko popustila. Oblak puščavskega prahu iz Sahare se bo v petek dokončno umaknil.
Dele Avstrije je v sredo zvečer zajela nevihtna fronta. Najhuje je bilo v regiji Flachgau na Solnograškem. Iz Zgornje Avstrije so poročali o podrtih drevesih in poplavljenih kleteh. Na avstrijskem Koroškem in na vzhodu Tirolske je bilo zaradi prekinjene električne dobave začasno prekinjen železniški promet.
23. jun. 2021
V Sloveniji bo danes dosežen vrhunec vročinskega vala, ki pa absolutnih temperaturnih rekordov ne bo prinesel. So pa rekordne junijske temperature v nižinah večinoma že presegle 35 stopinj Celzija. Absolutni temperaturni rekord, izmerjen 8. avgusta leta 2013, pa ostaja 40,8 stopinje Celzija, je v podkastu Arsa povedal klimatolog Gregor Vertačnik.
21. jun. 2021
V začetku junija se je začelo meteorološko poletje, danes pa se s Sončevim obratom oz. solsticijem tudi koledarsko začenja poletje. Danes bo tako najdaljši dan v letu, noč pa najkrajša. Prvi poletni dan letos sovpada s prvim letošnjim vročinskim valom.
17. jun. 2021
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 32 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
9. jun. 2021
Agencije Republike Slovenije za okolje (Arso) svari pred izjemnimi nalivi v popoldanskem času. V okolici Mozirja je nastala močnejša nevihtna celica, ki nakazuje možnost udarov strel, nalivov, toče in sunkov vetra. V naslednjih urah tako lahko nad večjim delom Slovenije pričakujemo nevihtno aktivnost, zvečer pa bo zamrla, so navedli na Twitterju.
7. maj. 2021
Danes popoldan in v noči na soboto se bo vodnatost rek v večjem delu države povečala, najbolj v severni in severovzhodni Sloveniji. Reke na območju Koroške, Podravja ter ponekod na Gorenjskem in v osrednji Sloveniji bodo dosegle velike pretoke, so sporočili z Agencije RS za okolje.
15. apr. 2021
Danes in v petek bo predvsem v zatišnih legah osrednje Slovenije nevarnost jutranje pozebe, saj se zelo mrzla jutra nadaljujejo. Jutranje temperature bodo od -4 do 1, v mraziščih Notranjske ter v nekaterih alpskih dolinah okoli -8, ob morju okoli 3 stopinje Celzija, napovedujejo na Agenciji RS za okolje.
13. apr. 2021
Danes bo marsikje po Sloveniji jutro spet sneženo. Po napovedih meteorologov agencije za okolje (Arso) bo zjutraj snežilo do nadmorske višine okoli 500 metrov, ponekod lahko sneži tudi niže. Na Primorskem bo pihala burja, drugod severovzhodni veter. Na Arsu opozarjajo, da bo zaradi tega predvsem primorska avtocesta težje prevozna.
12. apr. 2021
Popoldne se bodo padavine postopno širile proti vzhodu. Pihal bo jugozahodni veter, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 18, na severozahodu okoli devet stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.
9. apr. 2021
Prve ocene svetovalne službe Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije (KGZS) kažejo, da so za april izjemno nizke temperature zadnje dni prizadele vse sadne vrste po vsej državi. Prizadeti so tudi vinogradi, oljke in zelenjava. Ponekod je pozeba po ocenah vzela ves pridelek sadja. KGZS poziva državo k takojšnji pomoči in predlaga več načinov pomoči.
8. apr. 2021
Pozeba v zadnjih dveh dneh je na jugovzhodu Slovenije prizadela vse vrste sadja, nekatere povsem. Najhuje je bilo na Dolenjskem, v Beli krajini in zgornjem delu Posavja. Zelo nizke temperature so bile spet na Bizeljskem, kjer so sicer po oceni stroke najboljše sadjarske lege, je za STA dejala specialistka za sadjarstvo Andreja Brence.
7. apr. 2021
Današnje ponekod rekordno nizke temperature za april so prizadele cvetoče sadno drevje, pa tudi izpostavljene vrtnine. Sadjarji in kmetijski svetovalci podatke o škodi po pozebi, ki je napovedana tudi za četrtek, že zbirajo, v prihodnjih dneh bodo dali prve ocene. Po izkušnjah so vdori mrzlega zraka na območje Slovenije sicer možni tudi še v maju.
Današnje jutro je bilo ponekod najhladnejše v tej zimi, marsikje pa najhladnejše aprilsko jutro zadnjih 70, verjetno pa več kot 100 let, so sporočili z Arsa. Najnižjo temperaturo so izmerili v Novi vasi na Blokah, minus 20,6 stopinje, kar je nov uradni slovenski rekord za april. Prejšnji s te lokacije je minus 18 stopinj, izmerjen 4. aprila 1970. Najnižjo temperaturo na mrazišču pa so izmerili v v Retjah (občina Loški Potok), kjer je bilo po podatkih avtomatske vremenske postaje okoli pol sedme ure zjutraj celo minus 26,1 stopinj Celzija.
6. apr. 2021
Kot so napovedovali meteorologi, je zjutraj začelo snežiti po vsej državi, na cestah že prihaja do zdrsov tovornih vozil in manjših prometnih nesreč. Najhuje je na primorski avtocesti med Postojno in Kozino ter tudi na okoliških cestah. Zaradi zastoja tovornih vozil je zaprta tudi štajerska avtocesta pri Trojanah v smeri proti Ljubljani.