Reporter
Reporter
Naroči

V Azovstalu še vedno ujetih okoli sto civilistov


Okoli sto civilistov naj bi bilo še vedno ujetih v jeklarni Azovstal v Mauripolju, je danes dejal vodja regionalnih vojaških oblasti Pavlo Kirilenko. Poleg njih je v jeklarskem kompleksu po podatkih Kijeva še več kot tisoč vojakov. V hudo poškodovanem mestu naj bi bilo po Kirilenkovih besedah sicer še vedno okoli 100.000 civilistov.

2022-05-02T203607Z_266594699_RC22ZT9ECNOA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-MARIUPOL-AZOVSTAL.JPG
Reuters
Azovstal, zadnja trdnjava v Mariupolju.

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Namestnica ukrajinskega predsednika vlade Irina Vereščuk je za francosko tiskovno agencijo AFP dejala, da je v jeklarni na stotine ljudi ranjenih. "Obstajajo ljudje s hudimi poškodbami, ki jih je treba nujno evakuirati. Razmere se iz dneva v dan slabšajo", je dodala.

Vereščukova je sicer v soboto izjavila, da so jeklarno že zapustili vsi civilisti, med njimi tudi otroci in starejši ljudje.

Ukrajinske enote so se ob ruskem obleganju Mauripolja vkopale v jeklarni Azovstal, saj jim je kompleks omogočil obrambo pred ruskimi napadi, piše nemška tiskovna agencija dpa.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.