"Predsednik Mahmud Abas, skupaj s predsednikom Šimonom Peresom vaju želim povabiti, da se mi pridružita v iskreni molitvi za darilo miru. Kot kraj za to molitev ponujam svoj dom v Vatikanu," je dejal Frančišek po poročanju nemške tiskovne agencije dpa.
"Izgradnja miru je težavna, toda živeti brez miru je nenehno trpljenje. Ženske in moški tukaj ter po celem svetu nas prosijo, da Bogu prenesemo njihova goreča upanja za mir," je še dodal v pozivu.
Papež je povabilo izrekel po tem, ko je na betlehemskem trgu Manger pred večtisočglavo množico v maši posredoval sporočilo enotnosti. Frančiška je pred tem sprejel Abas, ki ga je vodja rimskokatoliške cerkve označil za "človeka miru in miritelja".
Papežev obisk je pozdravil tudi izraelski premier Benjamin Netanjahu. "Pozdravljamo močno držo papeža proti antisemitizmu," je dejal svojemu kabinetu v Jeruzalemu.
Frančišek, ki se od sobote mudi na pastoralnem obisku na Bližnjem vzhodu, bo imel drevi v Jeruzalemu glavno srečanje svojega tridnevnega potovanja. V Cerkvi Božjega groba se bo sešel s carigrajskim patriarhom Bartolomejem I.
Poleg tega bo v Betlehemu obedoval s preprostimi ljudmi in v enem izmed begunskih taborišč na Zahodnem bregu pozdravil skupino 300 otrok.
Papež Abasa in Peresa povabil v Vatikan
25. maj. 2014 12:12 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Papež Frančišek je danes v Betlehemu palestinskega predsednika Mahmuda Abasa in njegovega izraelskega kolega Šimona Peresa povabil, da se v Vatikanu udeležita skupne molitve za mir. Do vabila prihaja po papeževem pozivu palestinskim in izraelskim voditeljem h okrepitvi prizadevanj za sklenitev mirovnega dogovora.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke