Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Kardinal se zavzema za prepoved fraze "živeti v grehu"


Na izredni sinodi o družini, ki se je začela v nedeljo v Vatikanu, je eden od kardinalov predlagal, da bi morali prepovedati uporabo frazo "živeti v grehu" za neporočene pare, saj s tem odtujujejo ljudi od katoliške cerkve, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

kardinali-vatikan_re_09.10.14.JPG
Reuters

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

"Ta oznaka ne pomaga. Jezik je treba spremeniti," je dejal neimenovani kardinal po besedah tiskovnega predstavnika sinode, ki poteka za zaprtimi vrati. Na redni novinarski konferenci je v torek dodal, da se je kardinal zavzel za postopno približevanje neporočenim parom.

Na izredni sinodi, ki jo je sklical papež Frančišek, okoli 200 škofov in cerkvenih strokovnjakov z vsega sveta razpravlja o tem, kako naj se Cerkev odzove na spremenjeno življenjsko stvarnost družin in parov. Trajala bo do 19. oktobra.

Ključne besede
Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.