Ukradeni otroci: So se kriminalisti vključili v mrežo zarotnikov?
30. jun. 2024 6:52 Osveženo: 6:54 / 30. 6. 2024


V t. i. trgovini z dojenčki naj bi bilo po nekaterih izračunih prodanih več kot 20.000 dojenčkov.
Preiskave »ukradenih otrok« se je kriminalist Pavel Jamnik lotil tudi zato, ker so se mu zdele v prejšnjem časih in režimu takšne kraje mogoče. Vendar ne v takšnem obsegu, kot se zdaj prikazuje.
Lahko bi v posamezni bolnišnici krajo v navezi z babico ali medicinsko sestro izpeljal en zdravnik v enem ali največ dveh primerih v svoji poklicni karieri, ne pa tako organizirano, ko je vpletenih deset ljudi in več.
Tega ni mogoče držati v tajnosti, slej ko prej bi se to razvedelo, četudi bi medicinsko osebje posebej velika »politična živina« prisilila v kaj takega in jih z ustrahovanjem pripravila k molku.
Kriminalist Pavel Jamnik pojasnjuje, zakaj se je lotil preiskave zgodbe o "ukradenih otrocih"
V Srbiji so sicer ugotovili nekaj nepravilnosti, ki pa so bile povezane s prepletom interesa ene matere z interesom druge, kar pa nima zveze z organizirano kriminalno združbo, ki krade otroke.
Glede na res številne zgodbe, ki krožijo v srbskih medijih, bi po vseh teh letih moralo v preiskavi priti vsaj do kakega pozitivnega rezultata. Nenazadnje bi se morali vsi novi preiskovalci oziroma kriminalisti takoj vključili v mrežo zarotnikov – tako vendarle ne gre, pripominja Jamnik.
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke