Smrad, smrdiš, se je igralec Potočnik drl na Žigo Turka
8. feb. 2012 13:21 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Igralec Uroš Potočnik je novemu ministru za izobraževanje, znanost, kulturo in šport Žigi Turki v obraz kričal "smrad" in "smrdiš".
Turka je včeraj ob prihodu v Cankarjev dom na proslavo ob prazniku kulture pričakala množica demonstrantov proti ukinitvi samostojnega kulturnega ministrstva in ga "pozdravila" z žvižganjem, zmerjanjem, celo prostaškimi kretnjami in grožnjami.
Portal Politikis.si, ki je objavil video incidenta pred Cankarjevim domom, je identificiral najbolj glasnega kričača. To je igralec Uroš Potočnik, ki je nastopil v dveh filmih Andreja Košaka (Outsider in Zvenenje v glavi), sicer pa deluje kot samostojni kulturni delavec.
Sinočni incident pred Cankarjevim domom je na twitterju v svojem slogu kometiral tudi politično propadli oranžni politik Gregor Golobič: "Tole posploševano zgražanje zaradi 'smradnega' izpada enega tipa pred CD je zgolj še ena šentflorjanska hipokrizija. S smajlijem ali brez..."
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke